Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 marca 2011, 22:18

Jak skończysz podawać Arthroflex proponuje psu podawać Dolfos Arthro Ha +Inflamex to tylko moja rada.
Nigdy nie szukam karmy weterynaryjnej która jest specjalnie na problemy ze stawami akurat w tych schorzeniach one się nie sprawdzają(w innych jak najbardziej)Jeśli pies nie dostanie odpowiedniego wsparcia w postaci preparatów to nie będzie widocznych efektów poprawy.
3 rodzaje karm mam na myśli kolejność przypadkowa.
1st choice
Nutra gold
Biomil.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

18 marca 2011, 11:06

Chciałam podziękować za polecenie Nutry gold breeders bag, dzisiaj przyszła karma i sukom tak się spodobała, że wybrały tylko tą nową z misek a starą zostawiły, wkoło misek leży wypluta stara. Małe granulki im nie przeszkadzają. Zobaczymy jakie kupki będą :)
Borderka

18 marca 2011, 13:39

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Wlasnie czytam na temat tych karm (a wlasciwie 2) i mam kilka pytan.
Karme Biomill Junior Medium okreslana jest jako - wysokoenergetyczna karma dla szczeniąt - stad moje pytanie czy karma okreslana jako wysokoenergetyczna jest odpowiednia dla szczeniaka, ktory ma bardzo ograniczony ruch (dysplazja/kulawizna)? I czy podawanie zalecanych dawek karmy i ograniczony ruchu nie bedzie skutkowal podniesieniem wagi psiaka (czemu nie ukrywam staramy sie zapobiec)?
Co do 1st Choice po pierwsze mam problem z przedzialem bowiem karmy dziela sie na przeznaczenie dla malych/srednich albo srednich/duzych ras. Sugerujac sie skladem w przedziale srednie/duze zacheca mnie obecnosc siarczanu glukozaminy i chondroityny. Zastanwia mnie natomiast dosc duza wysokosc wapnia 1,5% - prawdopodobnie przy dysplazji wskaznik ten powinien byc ponizej 1% ? I jeszcze obecnosc L–karnityny czy jest wskazana dla psiaka z dysplazja?
Kolejne pytanie dotyczy tez 1st Choice i obecnosci siarczanow glukozaminy i chondroityny - czy w przypadku podawania rowniez Arthroflexu w dawce leczniczej (za 2 tygodnie przechodzimy na profilaktyczna) nie przedobrze ze stezeniem?
Oczywiscie rozumiem, ze dawki te nie sa jakies ogromne, ale... :)
I ostatnie (jak na razie :twisted:) pytanie dotyczace preparatu Inflamex czy jest on silniejszym preparatem niz Arthroflex? Przekopujac forum znalazlam wypowiedz gdzie porownywano jego dzialanie do Rimadylu - stad moje pytanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 marca 2011, 17:11

Biomil Junior medium nie zaszkodzi Twojemu psiakowi 30/16 Białko /tłuszcz nie ma w tym nic groznego,to szczeniak powinien równomiernie przybierać na wadze-nawet chory,ale powinien
:)
W Inflamexie głównym składnikiem jest Diabelski szpon,(czarci pazur,hakorośl rozesłana,Harpagophytum procumbens -to wszystkie nazwy tego samego składnika ) i dodatkowo yukka Schidigera -działa tonizująco na wątrobę,układ pokarmowy.Ten sam Diabelski szpon występuje w Arthroflexie ,ale w dużo mniejszym stężeniu.Dodatkowo Arthroflex ma siarczany glukozaminy i chondroityny ,mangan,wit C-INFLAMEX nie ma tych składników,ale stężenie Czarciego pazura jest duże ma on działanie (Przeciwbólowe,przeciwzapalne bardzo szerokie spektrum na cały organizm,przeciwreumatyczne)
L-karnityna jest wskazana przy dysplazji w pewnym stopniu ogranicza przybieranie na wadze.
Bona Aragona

23 marca 2011, 17:18

Panie Robercie z zainteresowaniem przeczytałam Pańskie rady - moze i ja znajdę jakąś pomoc. Mam szczeniaka bulteriera, wiek 7 miesięcy. Od kilku tygodni mam spory problem z kupami. Są luźne, często bardzo rzadkie, kolor od ciemnozielonego do jasnożółtego. Kiedy zaczynają sie takie kupy pies przechodzi na dietę ryż z marchewką - wówczas sytuacja się stabilizuje. Kiedy wracamy do normalnego karmienia - dostaję Orjen Puppy Large, znowu problemy z kupami.
Orjen zjada od kilku tygodni, wczesniej jadł karmę Trainer Puppy Large (z którą wyszedł z hodowli). Miał jednak systematycznie duże gazy dlatego postanowiliśmy zmienić tę karmę na inną. Wybór padł właśnie na Orjen.
Teraz dla podleczenia szczeniaka zamierzam podawac mu Royal Canin Intestinal Gastro Junior i zmienić karme właściwą na inną. Czy to jest dobry pomysł? Jaką karmę polecałby Pan naszemu psu? Myślę o wypróbowaniu 1st Choice. Może Pan zaproponuje coś bezpiecznego?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 marca 2011, 18:13

Jeśli chodzi o karmę,to na razie koniecznie ustabilizuj problemy z kupami.Nie ma co kombinować z 1st Choicem ,bo może tylko pogorszyć sytuację.Z diet weterynaryjnych polecam Trovet OHD Z pewnością załagodzi objawy .Sprawdzałem ,że TROVET OHD nie ma przeciwskazań dla szczeniąt (przynajmniej nie informuje o tym dystrybutor karmy)
Po ok 2 miesiącach możemy pomyśleć o zmianie na normalną karmę jesli sytuacja będzie ok.
To jest moje zdanie.
Gość

23 marca 2011, 20:57

Dziękuję za odpowiedź, zamierzam zastosować się do Pana rad. Tyle że zamówiłam już Royal Canin Intestinal Gastro Junior ..... nie wiem czy uda się zamienić go na TROVET Omega Hydrolysed Diet. Czy według Pana Royal jest gorszy?
Aragona
Posty:5
Rejestracja:23 marca 2011, 17:08

23 marca 2011, 21:00

gorszy w sytuacji tej którą opisałam :) czy naprawdę warto spróbować zamienić go na TROVET Omega Hydrolysed Diet? jesli się uda oczywiscie
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 marca 2011, 21:07

Według mnie tak(,swego czasu karmiłem Royalem wersja weterynaryjna,w obecnej chwili moja jedna Fila jest na Trovecie i moim zdaniem Trovet jest lepszy ma b.dobre przyswajanie i jest smakowity co jest ogromnie ważne przy dietach weterynaryjnych ,bo często psy nie maja chęci na diety weterynaryjne.
Nie chcę pochopnie skreślać Royala wersja wet,ale ja osobiście wybrałbym Trovet.
Borderka

25 marca 2011, 15:36

Witam serdecznie.
Dziekuje za odpowiedz i rade - za Twoja namowa nabralam ochoty na ta karme - zobaczymy czy moja "ochote" podzieli pies ;))) Tak juz z czystej ciekawosci... Przegladajac sklad roznych karm zwrocilam uwage na ich wartosc energetyczna - zasluga Biomilla i ich okreslenia, ktore zbudzilo moja czujnosc ;))) A mianowicie Biomill okresla swoja karme jako wysokoenergetyczna przy wartosci 4040 kcal/kg natomiast np Eukanuba przy 4.278 kcal/kg nic takiego nie podaje. Podoba sutuacja przy karmie Royala 4190 kcal/kg - przy tym zestawieniu Biomill wypada "najslabiej" i okreslenie wysokoenergetyczna jakos stracilo na wartosci - chyba, ze cos innego mieli na mysli uzywajac tego okreslenia? Troszke zaluje, ze nie maja w skladzie moich ulubionych "siarczanow" i zastanawia mnie dosc duzy spadek witaminy C w Biomillu w porownaniu z innymi karmami - gdzies wyczytalam, ze witamina ta jest potrzebna psu z dysplazja - w Royalu np jest jej az 200 mg/kg a w Hillsie i Purinie (ktora dojada moj pies) - 70 mg/kg tymczasem w Biomillu jedynie 50 mg/kg - czy ma to faktycznie jakies znaczenie dla psiaka z dysplazja? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 marca 2011, 16:20

Witamina C jest bardzo ważna zarówno na stawy(bierze udział w syntezie kolagenu) jak i dla całego organizmu,pomaga zlikwidować zapalenia,infekcje.
Najlepsza witamina C to naturalna jej postać np dzika róża,rokitnik,zawierają najwięcej witaminy C dodatkowo idealnie są przyswajane przez organizmy ludzkie i zwierzęce.Ja dodatkowo dostarczam codzienne dawki witaminy C swoim psom właśnie w postaci dzikiej róży(suszonej i mielonej)
Pamiętaj,ze nie ilość tylko jakość witamin są najważniejsze,syntetyczne witaminy bez wsparcia natury są bardzo słabo przyswajane i wielokrotnie nie spełniają swojego przeznaczenia.
Co do określeń karm wysokoenergetycznych nigdy nie zwracałem na to uwagi,więc nie wiem co Ci odpowiedzieć i co Biomil miał na myśli?
Nie namawiałem na Trovet tylko go oceniłem :wink:
?
Borderka

25 marca 2011, 17:13

To teraz owoce dzikiej rozy ;) Suszone, zmielone i w jakiej dawce? Czy powinnam jeszcze cos podawac szczeniakowi z dysplazja? Na razie jest Biomill, dzika roza i Arthroflex - od czasu do czasu ugotowana rybke/miesko (sladowe ilosci na zab) z warzywami, jablko (wielki smakosz) i marchewke, bialy ser z zoltkiem raz w tygodniu, od czasu do czasu podsuszany chlebek, czasem jogurtu troszke i galarete z pticowych nozek ;) Kiedys do karmy dolewalam lyzeczke oleju z pestek winogron lub oliwy niestety pies nie chcial zjesc tak "okraszonej" karmy. Czy cos powinnam dodac albo ewentualnie czegos sie wystrzegac?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 marca 2011, 18:17

Dzika róża 1,5 łyżeczki od herbaty mielonej dzikiej róży (suszonej) dziennie co do karmienia to ok karmisz jesli pies nie ma problemów żołądkowych to super.
Po czasie (ok 3 miesiące)powinnas zamienić preparat na stawy .
Marchewkaa

26 marca 2011, 17:55

Acana jest najlepsza
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

26 marca 2011, 21:19

Marchewkaa pisze:Acana jest najlepsza

no chyba nie do końca .... :x
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości