preparaty na stawy - psie a końskie?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kamilia

04 maja 2011, 17:08

Witajcie,

mam takie pytanie. Moja klacz dostawała kiedyś preparat GELAPONY FAST i świetnie na niego reagowała przy problemach stawowych. Obecnie przybłąkał się do nas duży pies, starszy, kiepsko się rusza, a weterynarz stwierdził, że to wiek i zużycie stawów. Firma z której mamy ten preparat produkuje też preparaty dla psów, ale zastanawiam się, czy skoro skład jest taki sam, to czy mogę użyć tego "końskiego" który już mam?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 maja 2011, 18:42

Tak bez problemu,tylko dopasuj dawkowanie odpowiednie dla psa.
ramzes123
Posty:261
Rejestracja:21 listopada 2008, 21:33

04 maja 2011, 19:30

Bez problemu, ale niekoniecznie pomoże. Z racji wielkości moich psów również kiedyś dopytywałam weterynarza o celowość i skuteczność tych preparatów i wg niego na pewno nie zaszkodzi, ale efekty moga być zerowe. O ile dobrze pamiętam koń jest roślinożercą, pies nie i stąd podobno inne wchłanianie. Pies wchłania i wydala. Dlatego koniowi końskie, psu psie. Oczywiście próbuj, może będzie inaczej.
Kamilia

05 maja 2011, 06:57

O proszę, dwa głosy i tak różne :)
Nie chciałabym mu zaszkodzić lub niepotrzebnie w niego czegoś ładować, jak ma się nie przyswoić.
Jaki jest tańszy środek dobry dla psa? Te z orlinga to wydatek ok. 200 zł na 3 miesiące, trochę sporo, na psa takiej wielkości.
Kamilia

05 maja 2011, 07:03

I jak ta różna przyswajalność ma się do tego że np. Alavis produkuje preparaty osłaniające stawy i dla psów i dla koni? Też nie zadziała..?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 maja 2011, 07:07

Ramzes 123 wyślij tego weta do mnie na rozmowę,bo w tym przypadku jest w ogromnym błędzie.Co ma się nie wchłonąć Kolagen,witamina E.?
Jedynie Boswelina nie jest do konca przebadana co do skuteczności i wchłaniania ,ale zarówno dotyczy się to koni jak i psów,a także ludzi.
Gość

05 maja 2011, 07:16

Taką odpowiedź przesłała mi sama firma:
Witam serdecznie!
Produkty dla koni i psów ( i ludzi ) różnią się postaciami tych samych substancji, wynika to z różnic w środowisku trawienia koni i psów, zwierząt roślinożernych i mięsożernych ( ludzie - zwierzęta wszystkożerne ).Chodzi tu o przyswajanie i optymalne wykorzystanie przez przez organizm stosowanych preparatów.
u starego psa najlepiej byłoby zastosować Gelacan Fast, a po nim Chondrocan.Jeżeli chciałaby pani zastosować tańszy produkt to można Gelacan Darling, ale jest to raczej profilaktyka.
Więcej info na naszej stronie hXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Z pozdrowieniami
Zagranie marketingowe? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 maja 2011, 08:41

Oczywiście,że zagranie marketingowe.
Podam 3 przykłady .
1) Preparat Inflamex ma identyczny skład jak preparat Ache less dla koni przy czym ten drugi wychodzi o połowę taniej(ale nie ma w opisie ,że jest dla psów)Działanie identyczne skuteczność identyczna dawkowanie o połowę mniejsze dla psa.
2)Jak wiecie zajmuje się leczeniem psów ziołami i taką samą sytuację mam i w tym przypadku mieszanki ziołowe dla koni są w 95% identyczne jak dla psów i koszt wychodzi o połowę tańszy.Te same mieszanki w opakowaniach dla psów są 2x droższe oczywiście trzeba się na tym znać i wiedzieć gdzie jest te 5% różnicy :wink: .
3)Kolejny przykład zwykłego marketingu to karmy dla kotów.W większości kosztuja więcej niz karmy dla psów,a wynika to z tego,że kot je znaczniej mniej niz psy i właściciel kota kupuje mniej kg karmy niz właściciel psa,a firma swoje chce zarobić. :wink:
Kamilia

13 maja 2011, 10:19

Podajemy już tydzień. Nie wiem czy to możliwe po tak krótkim czasie, ale pies porusza się bardziej sprężyście :shock: nawet goście w stajni którzy widzieli go parę tygodni temu i dziś nie są w stanie poznać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 maja 2011, 11:27

Nie spotkałem się z tak szybkim działaniem preparatu na stawy :?:
Najwazniejsze,że działa i pies czuje sie lepiej.
Mari
Posty:54
Rejestracja:19 października 2007, 11:04
Lokalizacja:Warszawa

13 maja 2011, 12:19

Kamilia pisze:Podajemy już tydzień. Nie wiem czy to możliwe po tak krótkim czasie, ale pies porusza się bardziej sprężyście :shock: nawet goście w stajni którzy widzieli go parę tygodni temu i dziś nie są w stanie poznać.
Kamila a na który preparat w końcu się zdecydowałaś?
Kamilia

18 maja 2011, 08:10

Gelapony fast. Od kilku dni także czarci pazur, też w preparacie końskim.

Robercie, u mojej klaczy było to samo. Ciężka sytuacja, nic nie chciało pomóc, po 12 dniach podawania gelapony było już widać różnicę. Pisałeś że boswellia nie jest przebadana, ale u koni większość moich znajomych stosowała ją z sukcesami, więc przypisywałabym tuta zasługi. Grunt że działa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 maja 2011, 08:30

Czarci pazur(Diabelski szpon)jest przebadany i skuteczny od zawsze :) ,natomiast istnieje spora niewiadoma czy Boswelia nie jest neutralizowana w żołądkach zwierząt.Są na ten temat sprzeczne opinie
.W tym preparacie z całą pewnościa swoje zrobiły peptyny kolagenowe i to im mozesz przypisywać zasługę poprawy.
Pozdrawiam.
syneks
Posty:32
Rejestracja:19 lipca 2012, 13:42

20 lipca 2012, 15:07

Podaje psu taki preparat na stawy, który ma swój odpowiednik dla koni i lepiej wyszedłby cenowo, o niebo lepiej. Problem w tym, że ten dla koni wystarczyłby na rok a trzeba go zużyć do 3 mcy. Radziłam się ortopedy, który mi go polecił i uważa, że będzie działał po terminie jeżeli przechowam go w lodówce, ale ja mam wątpliwości???
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2012, 15:19

Napisz skład a ja Ci odpowiem ile mozna to trzymać.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości