Karma TRAINER Czy PRO PLAN ???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

11 sierpnia 2011, 17:06

No i znów ponudzę doktora Jarka . Proszę o wyrozumiałość i jak zwykle dobrą radę. Mam 3 lhasa apso 3,2 i 1 rok. Wcześniej jadły Royal Canin ale Qopy bardzo duze , smrodek z pyska , potem Hills- jedna sunia go nie toleruje(biegunki) , potem PRO PLAN - dla 2 dobry ale 3cia znów ma smrodek z pyska . Dawałam jej probiotyk i było lepiej . Za namową dr.Jarka kupiłam worek z bizonem TOTW i cóz duży niewypał , Najmłodsza dostała biegunki a pozostała dwójka -nie. Ponieważ i tak jedzą razem . nie mogę mieć 3 róznych karm , bo ta najmłodsza i tak wyjada starszym z misek i jest wtedy DUZY PROBLEM. Weterynarz który opiekuje się moimi psiakami jest też hodowcą i wg niego - smród z pyska suczki może wskazywać na złe żywienie , znaczy że coś fermentuje , a jak dam jej ADRIL - bakterie , zapach się neutralizuje. I teraz sedno sprawy . Kupiłam mały woreczek karmy TRAINER - jagnięcina, ryż, ziemniaczki . Mała zjadła dziś rano i na razie jest OK. Co Pan , Panie Jarku sądzi o tej karmie ???? Czy lepiej wrócić do PRO PLANu ??? Czy na karmie Trainer odchowa się szczeniaki _ w grudniu planuję krycie 1 suczki . Jakie sa opinie o tej karmie i czy trzeba dawać dodatkowo witaminy ?? Ja i tak daję im codziennie po kawałeczku białego sera(malutkim) i kropię go Kerabolem . DŁUGI Ten mój post ale poprosze o szczerą wypowiedż .
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

11 sierpnia 2011, 17:54

Z ciekawości - biegunki po TOTW utrzymywały się długo? Ile czasu psy w ogóle jadły tę karmę?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 sierpnia 2011, 18:10

Nie jestem dr.Jarkiem,ale odpowiem,że z punktu widzenia składu karm,bezapelacyjnie lepszy jest TOTW,
ale tu nie o sam skład chodzi trzeba zastosować jakieś rozwiązanie.
Mogę zaproponować Nutrę Gold Breeders Bag.Karma przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych,i jak do tej pory jest karmą bardzo lubianą i dobrze tolerowaną przez psy.
Nie znam karmy Trainer(znam skład ale nie karmiłem jej osobiście) i niewiele mogę o niej powiedzieć.
Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

11 sierpnia 2011, 19:23

Po TOTW biegunka była długo, wprowadzałam ją mieszając , najpierw po parę ok.10 ziarenek , nie doszłąm nawet do połowy po ok 14 dniach . Chodzi o 1 sunię najmłodszą. te starsze dostawały mieszaną przez 3 dni a potem już sam TOTW i nie było zadnych sensacji . Mała przez cały czas miała biegunkę . Do Roberta- Jakiej wielkości granulki ma N.Gold BB ??? Ja muszę mieć małe nie wieksze od Royala dla małych ras.
Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

11 sierpnia 2011, 19:30

Poczytałam sobie o NG BB i ona jest wysoko energetyczna ma dużo białka i tłuszczu . ja mam psy ozdobne, długowłose i tzw.kanapowce. One nie mają dużo ruchu , więcej leżą alno śpią
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 sierpnia 2011, 09:59

W takim razie wystarczy podawać zmniejszone porcje.

Jest tyle karm na rynku,ze trudno od razu dopasować idealnie (tym bardziej ,że każdy pies jest inny)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

12 sierpnia 2011, 12:20

Poza tym węglowodany bardziej tuczą ;)
Robercie tak zachwalasz NGBB - kiedyś muszę spróbować dla większego kudłacza. O dziwo cały czas jest jeszcze do kupienia :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 sierpnia 2011, 13:36

Problemy z NGBB będą pewnie jak zwykle pod koniec roku.
Zeby nie było zachwalam kilka karm różnych firm ze sobą nie powiązanych :wink:
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

13 sierpnia 2011, 14:10

Oczywiście nie miałam na myśli nic złego - wiem, że doradzasz z pasji i nie masz z tego żadnych korzyści materialnych :P
Suka (większy kudłacz ;) ) je teraz Nutrę Performance, więc ewentualna zmiana na NGBB chyba nie będzie specjalnie duża?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 sierpnia 2011, 14:37

Nie jej organizm nie powinien "wyłapać"zmiany :) przynajmniej u około kilkunastu znanych mi psów nie było zadnych problemów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 72 gości