puszki dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

03 stycznia 2012, 19:27

ponieważ Kori schudła 10 kilo powoli nadrabiamy (mamy już dwa na plusie) dotuczam ją puszkami i jak coś się dzieje z brzuszkiem to odżywkami w proszku RC convalescence. No i właśnie ostatnio przy zamawianiu jedzenia dla kota zamówiłam jakieś pierwsze puszki które znalazłam: belcando i gran carno. Czy mógłby mi ktoś napisać, czy to się w ogóle nadaje do jedzenia i czy są jakieś inne w miarę dobre w ofercie krakvetowskiej? Wetka radziła karmić cały czas RC, ale nie stać mnie karmić 30kg psa puszką której 400gram kotuje 11zł :roll:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

03 stycznia 2012, 19:38

Kiedyś w gratisie do karmy jakieś dostałam i był tak sam kurczak albo wołowina...ale jak one się nazywały...W sumie sama się chętnie dowiem jakie są dobre. Sama chciałam Neyę podtuczyć puchami ale niestety przejadłaby moją rentę...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2012, 20:05

SleepingSun pisze:ponieważ Kori schudła 10 kilo powoli nadrabiamy (mamy już dwa na plusie) dotuczam ją puszkami i jak coś się dzieje z brzuszkiem to odżywkami w proszku RC convalescence. No i właśnie ostatnio przy zamawianiu jedzenia dla kota zamówiłam jakieś pierwsze puszki które znalazłam: belcando i gran carno. Czy mógłby mi ktoś napisać, czy to się w ogóle nadaje do jedzenia i czy są jakieś inne w miarę dobre w ofercie krakvetowskiej? Wetka radziła karmić cały czas RC, ale nie stać mnie karmić 30kg psa puszką której 400gram kotuje 11zł :roll:
Evangersa masz wołowinę za 5,40 polecam.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

03 stycznia 2012, 21:23

Animondę Gran Carno oraz Evanger's polecam z czystym sumieniem. Dawałam i szczeniakom (od ok 4-tygodnia życia) i psom dorosłym.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

04 stycznia 2012, 00:46

Po Gran Carno wiele psów moich znajomych (w tym także mój alergiczny buldog francuski) miało alergię. Nie wierzę w wysoką jakość tych puszek - wystarczy przeanalizować bardzo nieszczegółowo podany skład - praktycznie same ogólniki i zero rzetelnych informacji. Do każdego rodzaju/ smaku - czy to jeleń, indyk lub królik - dodają wołowinę jako wypełniacz, której to zawartość jest dominująca pośród mięsnych składników. Właściwie każdy smak to wołowina.

Evangers mogę polecić natomiast z czystym sumieniem, szczególnie dla psów mniej wrażliwych.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 stycznia 2012, 19:12

A co powiecie o puszkowych karmach Bozity? Mój pies je uwielbia, na żadną inną karmą mokrą tak nie reaguje. Stosuję Evanger's i Animonda zamiennie z Bozitą jako poprawiacz smaku karmy suchej.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

05 stycznia 2012, 20:39

japanisze pisze:Po Gran Carno wiele psów moich znajomych (w tym także mój alergiczny buldog francuski) miało alergię. Nie wierzę w wysoką jakość tych puszek - wystarczy przeanalizować bardzo nieszczegółowo podany skład - praktycznie same ogólniki i zero rzetelnych informacji. Do każdego rodzaju/ smaku - czy to jeleń, indyk lub królik - dodają wołowinę jako wypełniacz, której to zawartość jest dominująca pośród mięsnych składników. Właściwie każdy smak to wołowina.

Evangers mogę polecić natomiast z czystym sumieniem, szczególnie dla psów mniej wrażliwych.
W tej cenie nie ma co się spodziewać szalonej jakości jednak jak na ten pułap zawartość mięsa jest bardzo wysoka i to uważam za plus.
U nas gran carno było dobrze tolerowane.
Fajne są też puszki stuzzy dog, ale słabo dostępne.
magwoj21
Posty:2
Rejestracja:20 października 2011, 21:24

05 stycznia 2012, 21:26

Witajcie.
Ja mogę polecić karmę mokrą Rafi producenta Ł meat łuków. Jakość karmy za tą cenę dość wysoka, no i nasze psiaki ją uwielbiają.
Karma ma ( też w zależności czy puszka, czy baton) do 60 % mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, a 500 g ( baton ) kosztuję ok 1,70 ! Uważam, że jak na tą cenę dobra karma.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 stycznia 2012, 09:52

Zbyt dobra cena,aby zachować jakość produktu-niestety.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

06 stycznia 2012, 16:25

skrzeli pisze:
W tej cenie nie ma co się spodziewać szalonej jakości jednak jak na ten pułap zawartość mięsa jest bardzo wysoka i to uważam za plus.
U nas gran carno było dobrze tolerowane.
Oczywiście, że cena dyktuje często jakość, ale pytanie czy szukamy puszki taniej czy po prostu dobrej. Poza tym cena leczenia mocnej reakcji alergicznej jest o wiele wyższa niż jadło lepszej jakości ;)
Evangers w cenie podobnej, a zdecydowanie wyższa półka. Niezłe też są saszetki Belcano.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

08 stycznia 2012, 21:22

Evengers, , Koebers( tyle że 3 razy droższy od Evengersa) , Belcando ma bardzo dobrą opinię, First Class . Animonda zależy od wrażliwosci psa, mojemu służy mimo że wrażliwiec. Ale nie sluży Evengers z rybą !
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

09 stycznia 2012, 23:31

japanisze pisze:
skrzeli pisze:
W tej cenie nie ma co się spodziewać szalonej jakości jednak jak na ten pułap zawartość mięsa jest bardzo wysoka i to uważam za plus.
U nas gran carno było dobrze tolerowane.
Oczywiście, że cena dyktuje często jakość, ale pytanie czy szukamy puszki taniej czy po prostu dobrej. Poza tym cena leczenia mocnej reakcji alergicznej jest o wiele wyższa niż jadło lepszej jakości ;)
Evangers w cenie podobnej, a zdecydowanie wyższa półka. Niezłe też są saszetki Belcano.
Nie znam się na puszkach z tego względu, że nie lubię przepłacać za przetworzony produkt.
Wolę dawać zwykłe mięso.
Evangers wydawał mi się sporo droższy, ale mogę się mylić.
U nas ku mojemu zdziwieniu animonda również nie zaszkodziła wrażliwcowi - choć nie wszystkie rodzaje.
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

29 stycznia 2012, 18:22

U nas Animoda Gran Carno sprawdza się bardzo dobrze.
Przetestowałam prawie wszystkie smaki - wszystkie jedzone chętnie, żadnych problemów z brzuchem. Może się nie znam, ale wg mnie to przyzwoita mokra karma, a cena w Krakvecie konkurencyjna.
Evangersa mój pies nie chciał jeść, a po rybnym była brzydka kupa( choć po rybie w Animodzie zupełnie nic się nie działo). Miałam pojedyncze opakowania różnych firm, ale nigdy nie rzucał się na nie z taką chęcią jak na Animodę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości