Pies wymaga wyjścia w nocy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Roksanka
Posty:82
Rejestracja:13 stycznia 2011, 20:24

13 stycznia 2013, 10:06

Witam. Mam problem dość dziwny. Otóż mój pies, cocker, 10 lat żywiony był najpierw Karmą odchudzającą Royala, potem podtrzymującą Royala. Obecnie jest na Purinie dla psów powyżej 7 lat (tej z łososiem). Zauważyłam, ze od pewnego czasu co kilka dni wymaga wyjścia w nocy. Nie są to biegunki. Zastanowiło mnie to, ponieważ pies zrzucił wagę, ładnie utrzymuje tą co musi, jedzenie toleruje... Tylko te incydenty z wychodzeniem nocnym. To mnie zaczyna niepokoić.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

13 stycznia 2013, 11:20

tzn na co musi wychodzić? na kupę? purina bardzo pulchnieje w przewodzie pokarmowy, przez znacznie zwiększa swoją objętość. dla 10letniego psa, u którego zwieracze nie działają tak jak u psa młodego faktycznie może stanowić to pewien problem. kup psu jakąś dobrą karmę.
Gość

13 stycznia 2013, 11:55

co znaczy dobra karma? Nie wiem już jaką mam mu kupić. Kupiłam Royala było to samo, niektórych nie toleruje. Proszę mi polecić karmę dla psa starszego, ale aktywnego.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

13 stycznia 2013, 16:04

Może Artemis, Marcus Muhle, Mera Dog lub Ziwi Peak, a przede wszystkim daj sobie spokój z Royalem,każda karma z tzw. wyższej półki będzie lepsza niż RC. Nie kupuj pieskowi karm z dużą zawartością zbóż,bo te nie działają dobrze na przewód pokarmowy starszego psa.
Roksanka
Posty:82
Rejestracja:13 stycznia 2011, 20:24

13 stycznia 2013, 16:13

Tylko, ze moja musi mieć jeszcze ten dodatek chondro... cos tam, bo jest po operacji na kręgosłup.
Roksanka
Posty:82
Rejestracja:13 stycznia 2011, 20:24

13 stycznia 2013, 16:17

a Brit? Miałam jeszcze Acane ale dostała biegunki po niej.
hubert2212

13 stycznia 2013, 18:01

Brit jedynie z serii Care. Polecam też karmy Taste of the Wild, Orijen.
Pies dostał biegunkę od razu jak zaczęłaś mieszać Acanę z obecną karmą, czy dopiero jak zwiększyłaś jej ilość, a zmniejszyłaś RC?
Jaki dodatek musi mieć psiak na ten kręgosłup? Może wcale lepiej by było wybrać dobrą karmę i zakupić dodatkowo sam ten suplement?
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

13 stycznia 2013, 19:30

Roksanka pisze:Tylko, ze moja musi mieć jeszcze ten dodatek chondro... cos tam, bo jest po operacji na kręgosłup.
Mój pies też jest po operacje kręgosłupa i znakomiecie słuzy mu RC weterynaryjny -Mobility. U niej chodzi o wzmocnienie stawów,które są obciążone treningami mającymi za zadanie wzmocnienie mięśni.
Dobra karma to taka, którą pies dobrze przyswaja. Moja suka przyswaja rc znakomiecie , załatwia się raz dziennie.
Po rc odchudzającym zawsze jest dużo wypróżnień ! Poszukaj karmy, którą pies będzie dobrze przyswajał.
I nie popadaj w skrajność bezzbożówek wysokobiałkowych, bo nie są dobre dla seniora.

Barbarasz49 polecasz karmy skrajnie różne, a to chyba nie jest dobre. Jak masz koncepcję to może określ , czy lepiej widzi Ci się w tym przypadku Mera czy Ziwi .
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

13 stycznia 2013, 19:31

hubert2212 pisze:Brit jedynie z serii Care. Polecam też karmy Taste of the Wild, Orijen.
Pies dostał biegunkę od razu jak zaczęłaś mieszać Acanę z obecną karmą, czy dopiero jak zwiększyłaś jej ilość, a zmniejszyłaś RC?
Jaki dodatek musi mieć psiak na ten kręgosłup? Może wcale lepiej by było wybrać dobrą karmę i zakupić dodatkowo sam ten suplement?
Nie polecałabym Orijena dla 10 letniego psa nie mając widzy o stanie zdrowia psa!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

13 stycznia 2013, 20:02

Lepsza jest Ziwi Peak ale cena jest wstrząsająco wysoka,dlatego polecam też Mera dog, która nie jest droga a jednocześnie jest lekkostrawna i w/g mnie wskazana dla starszego psa.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

13 stycznia 2013, 20:06

Ja nie pisałam że karma ma być bez zbożowa,tylko żeby nie miała za dużo zawartości różnego rodzaju zbóż.Mała różnica a jednak różnica.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 stycznia 2013, 11:24

Poza tym jeśli twój pies jest po operacji kręgosłupa i potrzebuje wzmocnienia stawów, to powinnaś podawać mu suplementy na stawy np. Dolfos Arthrofos, albo ArthroHa. Karma nawet jeśli ma składniki wspomagające funkcjonowanie stawów takie jak glukozamina czy chondroityna, to jest to zbyt mała ilość by mówić o "leczniczych" właściwościach karmy, chyba że pies by jadł z kilogram na dzień. Ta Royal Mobility jest karmą bardzo drogą i do tego dużo zbóż w składzie. Taniej i zdrowiej dla psa będzie wybranie odpowiedniej karmy dla seniora - nie Royal czy Purina (większość karm dla starszych psów ma składniki na stawy) i dodanie suplementacji. Polecam choćby Mera Dog, można wybrać z indykiem dla seniorów (ma w składzie chondroitynę i glukozaminę), albo Fitmin dla seniorów. Te składniki mają też m.in. Nutra Gold, Nutra Nuggets i sporo innych.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2013, 11:39 przez tracershy, łącznie zmieniany 1 raz.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

14 stycznia 2013, 11:35

przypominam, że chodziło o to aby pies nie wymagał wychodzenia w nocy ;) jeżeli żadna karma Ci nie spasuje to możesz psu gotować - 1 mała kupka dziennie. + oczywiście suplementacja pierwiastków i dodatków na stawy:)
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

14 stycznia 2013, 11:38

To prawda, my się suplementujemy dodatkowo . Ale sam royal działa super, pies jest bardzo żywiołowy,trzyma linię , trawi pokazowo i do tego znacznie polepszyła jej się skóra i sierść. Pewnie jak skończymy rehabilitację to poszukamy innej karmy, ale na tą chwilę jestem więcej niż zadowolona.
aga27

15 stycznia 2013, 13:47

Ja osobiście mogę polecić Mara Dog Pure senior - indyk i ryż. U nas u 13-sto latki od dwóch tygodni sprawdza się bardzo dobrze, kupki zwykle raz dziennie. Do tego oczywiście ArthroFos w tabletkach na stawy.
Karmy z dodatkami na stawy raczej mają znikomy wpływ na nie, bo i ilość jest znikoma, więc warto zainwestować w suplementy osobno.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości