Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szarada

03 listopada 2013, 22:47

Proszę o wszelkie opinie, na temat wzbogacenia diety psa kolagenem.Interesują mnie szczególnie opinie osób,które stosowały dodatek kolagenu w diecie u psów ze zwyrodnieniowa choroba stawów,jak i opinie zasłyszane od znajomych psiarzy, wzbogacających w ten sposób psią dietę.
imodp
Posty:267
Rejestracja:02 grudnia 2012, 00:28

03 listopada 2013, 22:57

......................
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:36 przez imodp, łącznie zmieniany 2 razy.
szarada

03 listopada 2013, 23:47

Nie ma to nic wspólnego z mitem masz błędne wiadomości.Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza,lub farmaceuty.Ja miałam i pytałam wielu specjalistów.
szarada

04 listopada 2013, 00:08

preparat otrzymany ze świńskich skór i kości zwierząt, ma unikalny skład aminokwasowy, jest bardzo bogate w glicynę, prolinę oraz hydroksyprolinę. Przeprowadzone badania na psach i myszach,potwierdziły efekt działania hydrolizatu kolagenu powodowany (częściowo) przez zahamowanie rozkładu kolagenu i proteoglikanów w mazi stawowej.U ludzi,również nastąpiło zmniejszenie dolegliwości bólowych.Dlatego podawanie kolagenu w formie kurzych łapek,jak również giczy cięlęcych, a nawet galaretek owocowych,jest wskazywane pacjentom ortopedycznym,przez lekarzy prowadzących,a także psim opiekunom w trakcie rehabilitacji, taką też dietę zaleca dr, Noel Fitzpatrick. O pozytywach podawania hydrolizatu kolagenu wiem.Chce poznać zdanie osób które stosowały go w diecie, w jakiej formie, ilości,czasie, to znaczy ile tygodni, miesięcy.Jeśli tu są takie osoby.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

04 listopada 2013, 00:17

szarado, na BS jest wątek o kolagenie, od strony biochemicznej. kolagen jak każde białko jest syntetyzowane w organizmie z aminokwasów, więc jeśli pies dostaje białko pełnowartościowe to jest sam sobie go w stanie wytworzyć.
szarada

04 listopada 2013, 01:19

SleepingSun- dziękuję, B.S. to chyba o barfny świat chodzi, nie jestem tam zalogowana.Czy pisząc , białko pełnowartościowe, masz na myśli surowe mięso?.Jeśli tak ,niestety moja suczka nie może surowego,piesek tak,ale ona,jej organizm nie toleruje, za duże ryzyko,nie mogę dopuścić u niej do żadnej niestrawności, w związku z przebytymi zabiegami.
imodp
Posty:267
Rejestracja:02 grudnia 2012, 00:28

04 listopada 2013, 06:53

......................
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:36 przez imodp, łącznie zmieniany 1 raz.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

04 listopada 2013, 08:25

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:01 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 listopada 2013, 08:40

imodp pisze:Spożyty kolagen nie przyczynia się do produkcji własnego kolagenu w organizmie zwierzęcia, w związku z tym podawanie go w celu wspomagania stawów mija się z nim. Kolagen jest praktycznie bezużytecznym wypełniaczem, który dodatkowo suplementowany zajmuje miejsce pełnowartościowym składnikom pożywienia. Tak ważnym szczególnie w stanie jakiegokolwiek niedomagania organizmu psa... Pamiętam, jak jeszcze niedawno polecano mi podawanie psu wywaru z kurzych łapek, z których to podczas gotowania wytrącał się kolagen... miał pomóc w postawieniu uszu :mrgreen: mit nieustannie krąży w kręgach psiarzy i nie tylko
Zupełnie inaczej twierdzą firmy produkujące preparaty kolagenowe.
szarada

04 listopada 2013, 23:08

Z lekarzami,bywa różnie,jak z ludzmi,niektórzy leczą hoemopatią (lekami),ale ja takich omijam.
W chorobach kośca,stawów,najważniejsza jest odpowiednia waga chorego,dieta też nie jest bez znaczenia,ruch również jest bardzo istotny, mówią,płacz,lecz chodz, nie wolno doprowadzać do zastojów,rehabilitacja,też jest istotna,by mięśnie,nie sflaczały i mogły odciążyć chore stawy,kręgosłup. Ja nie wyleczę mojej suni,wiem o tym,nie ma takiej możliwości medycznej,ale chcę jak najdłużej utrzymać ja w zadawalającym stanie.Wiem jak niewielka jest przyswajalność,glukozaminy,chondroityny,kolagenu,ale jest ! Wiadomo,że firmy farmaucetyczne chwalą towar jak mogą,taka ich rola, nie ma co wierzyć,że proszek Wizir,wypierze do idealnej bieli czarne z ziemi skarpety,ale ,że wypierze lepiej,niz proszek firmy Tesco,wersja dla ubogich,to pewne.Mimo wszystko,bardzo wam dziękuje,ciągle liczę,że ktoś tu jednak napisze,że podawał ,w jakiej formie i jak często.? Kurcze, nie powinnam kopiować nie podając żródła, a podać nie mogę,ze względu na regulamin forum,no zaryzykuje.

Hydrolizat kolagenu

Hydrolizat kolagenu jest oczyszczonym i zhydrolizowanym białkiem uzyskanym z kości oraz skóry bydła i świń. Białko to ma unikalny skład aminokwasowy, jest bardzo bogate w glicynę, prolinę oraz hydroksyprolinę. Badania przeprowadzone na myszach pokazały, że po doustnym podaniu znakowanego izotopowo hydrolizatu kolagenu wykrywano go specyficznie w chrząstkach (38). Istnieją przesłanki, że aminokwasy zawarte w hydrolizacie żelatyny stymulują syntezę kolagenu w chrząstkach (31). Stymulacja syntezy kolagenu prawdopodobnie opóźnia rozwój zwyrodnienia stawów. U ludzi ze zwyrodnieniową chorobą stawów zaobserwowano zmniejszenie dolegliwości bólowych po spożyciu hydrolizatu kolagenu w badaniach z kontrolą placebo (36). Weide (51) dowiódł wpływu hydrolizatu kolagenu w otwartym badaniu na psach (bez kontroli). Zwierzęta otrzymywały 20 g hydrolizatu kolagenu razem z codzienną porcją jedzenia. Po upływie czterech miesięcy wyraźnie zmniejszył się stopień kulawizny (tab. 1), który był związany z podwyższonym stężeniem glicyny, proliny i hydroksyproliny we krwi oraz obniżeniem stężenia MMP-3 w osoczu. Obserwacje te wskazują na pozytywny efekt działania hydrolizatu kolagenu powodowany (częściowo) przez zahamowanie rozkładu kolagenu i proteoglikanów w mazi stawowej.
Zależy mi na mojej psiej kumpelce bardzo,więc,szukam wszędzie,mam też dużą pomoc w lecznicy,gdzie mogę wszystko,obgadać,poza tym moi znajomi mają w rodzinie lekarzy wet, więc sprawdzam u wielu zródeł.Łącznie z farmaucetami,ale znajomymi,nie z apteki, lecz z realnego życia.
szarada

04 listopada 2013, 23:16

Weide N.: Der Einsatz von Gelatinehydrolysat bei klinisch-orthopädisch gesunden Hunden und Hunden mit chronischen Erkrankungen des Bewegungsapparats. PhD thesis. Tierärztliche Hochschule Hannover, 2004.

Lippiello L., Hall D., Mankitt J.: Collagen synthesis in normal osteoarthritic human cartilage.„J. Clin. Invest.”, 1977, 59: 593-600.

Oessner S., Adam M., Babel W., Seifert J.: Oral administration of 14C labeled gelatin hydrolysate leads to an accumulation of radioactivity in cartilage of mice (C57/BL). „J. Nutr.”, 1999, 129, 1891-189

Moskowitz R.W.: Role of collagen hydrolysate in bone and joint disease. „Semin. Arthritis Rheum.”, 2000, 30, 87-99.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

05 listopada 2013, 08:06

badania na myszach pokazały, że podawanie kwasów z rodziny omega 3 doprowadziło po 4 tygodniach do stanu zapalnego jelita grubego, która po pewnym czasie zaczął przekształcać się w zmianę nowotworową. czy to znaczy, że te kwasy takie samo oddziaływanie mają na ludzi? nie i to już dobrze wiemy. badania na myszach mogą być wstępem, taką wskazówką - ale nie przenosi się ich hipotetycznie na inny gatunek.

poza tym ''istnieją przesłanki''? a co do tych psów to co jadła grupa kontrolna? takie rzeczy są bardzo ważne... białko to białko, budowane z aminokwasów czyli takich cegiełek. jeżeli dostarczymy wszystkie cegiełki to stworzymy każde białko, które jest organizmowi potrzebne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 listopada 2013, 08:42

Z Kolagenem jest tak jak i z innymi suplementami najważniejsze ,aby organizm psa był w stanie przyswoić dany preparat.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

05 listopada 2013, 08:51

Ja szaradę rozumiem, bo jak cierpi pies to chwytamy się każdego możliwego sposobu pomocy. I szukamy, i szukamy i trafiamy na coś co może pomóc. A nagle ktoś mówi, że to nie ma szans i kupy się nie trzyma. I i jeszcze podaje link do bardzo dobrego wytłumaczenia dlaczego to nie działa. Padają tez przykłądy osób, którym nie pomogło i nagle nasza nadzieja, że pomóc w cierpeinu możemy idzie w las. Ale nie z nami takie numery, wołamy nadzieję, że ma na tychmiast wrócić, bo my z tego pomysłu jeszcze nie zrezygnowaliśmy, i on może pomóc.
Gość

05 listopada 2013, 09:12

na bafnym świecie o pozytywnym działaniu kolagenu wypowiada sie użytkownik o loginie harpia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości