Spaczony apetyt

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Adrianna G
Posty:26
Rejestracja:15 czerwca 2010, 18:16

22 listopada 2013, 15:47

Witam,
niestety nie znalazlam takiego tematu na forum,albo naprawde zle szukalam.mam 10 tyg szczeniaka.Wzielam ja z przytuliska jak miala 8 tyg.Obecnie dostaje karme RC mini junior i wazy 2,300kg.Od kilku dni przynosi swoja kupke zrobiona w domku(jak sie zeschnie a ja nie zauwaze ze gdzies zrobila) i sie nia bawi;/;/.na dworzu u wujka w ogrodzie chce zjadac liscie i kamienie.Boje sie ze jak juz po szczepieniu i kwarantannie bedzie mogla wychodzic na dwor tj ok 4 grudnia to bedzie mi jadla wszystko....kaganca nie chce raczej stosowac choc w tej sytuacji bedzie to nieuniknione,ale co moge jeszcze zrobic procz kupna RUMEN tabs.Moja sunia ktora pochowalam 26 pazdziernika br mialam ja od urodzenia i takich problemow nie bylo.Moze problem tkwi w tym ze Zuzi od kiedy sie urodzila nie wydzielalo sie jedzenia mimo ze pochlaniala wszystko a tej nowej wydzielam miarka wg zalecen producenta +20 g bo jest baaaaaardzo aktywnym psem.Nie wiem juz co mam robic,narazie nie zapowiada sie to wszystko ciekawie;/;/nigdy szczeniaka nie musialam wyprowadzac w kagancu,no ale jak wiadomo kazdy szczeniak jest inny;/
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 listopada 2013, 16:18

Hmm...Interesująca przypadłość po spożyciu rojala. Ciekaw jestem co będzie dalej :shock:
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

22 listopada 2013, 19:41

zacznij pieska karmić pełnowartościową karmą!
Adrianna G
Posty:26
Rejestracja:15 czerwca 2010, 18:16

22 listopada 2013, 19:54

SleepingSun pisze:zacznij pieska karmić pełnowartościową karmą!
tzn???teraz przechodze powoli z royala na pro plan junior z kurczakiem i ryzem.....

pozniej jak juz dorosnie chcialabym jej podawac acane jablko i ryz bo mam bardzo dobre wspomnienia z ta karma gdyz wszystkie moje pieski ja jadly i byla rewelacja a nawet Zuzia ktora uspilam niedawno(byla alergikiem i prawie na wszystko byla uczulona).Wiec ta karma sie u mnie sprawdzila w 100000%zobaczymy jak u Majki...

A skad bede wiedziala jaka karma jest pelnowartosciowa???? bo na pedigree ktory jest szajsem tez jest napisane karma pelnowartosciowa a wiemy jaka naprawde jest.....wiec jakie wskazowki?????
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

22 listopada 2013, 20:50

Prede wszystkim zrezygnuj z karm dużych koncernow. Royal, hill's, purina pro plan, eukanuba to karmy od których najlepiej trzymać się jak najdalej, nie są to karmy pełnowartościowe. Uczulają, mają mnostwo zbóż, glutenu, szkodliwe konserwanty, jakość mięsa, a raczej piór, to też sprawa wątpliwa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 listopada 2013, 22:01

Adrianna G pisze:
SleepingSun pisze:zacznij pieska karmić pełnowartościową karmą!
tzn???teraz przechodze powoli z royala na pro plan junior z kurczakiem i ryzem.....

pozniej jak juz dorosnie chcialabym jej podawac acane jablko i ryz bo mam bardzo dobre wspomnienia z ta karma gdyz wszystkie moje pieski ja jadly i byla rewelacja a nawet Zuzia ktora uspilam niedawno(byla alergikiem i prawie na wszystko byla uczulona).Wiec ta karma sie u mnie sprawdzila w 100000%zobaczymy jak u Majki...

A skad bede wiedziala jaka karma jest pelnowartosciowa???? bo na pedigree ktory jest szajsem tez jest napisane karma pelnowartosciowa a wiemy jaka naprawde jest.....wiec jakie wskazowki?????
Podpowiedzi masz w temacie najlepsza sucha karma
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

23 listopada 2013, 06:59

Adrianna jeśli masz jeszcze opakowanie po Royalu to rzuć okiem na skład , zobaczysz, że nie ma w niej w ogóle mięsa. Ja swoje poprzednie psy i obecnego też odchowałam na RC, ale wtedy jeszcze było tam chociaż mięcho. W tej chwili nie można tej karmy uznać za pełnowartościową.
O zwyczajach Twojego szczeniaczka porozmawiałabym z weterynarzem, ale pierwsze co przychodzi do głowy to potężne niedobory składników pokarmowych . Jest całe mnóstwo dobrych karm za przyzwoite pieniądze a przy takim małym psiaczku zakup bardzo dobrej karmy to niewielka inwestycja.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 listopada 2013, 13:36

Konsekwencja w żywieniu powinna być od szczeniaka bo inaczej nie dasz sobie rady i za każdym razem będziesz zmieniała karmę na inną.
Adrianna G
Posty:26
Rejestracja:15 czerwca 2010, 18:16

24 listopada 2013, 15:59

zabaaw pisze:Tak to jest jak się rozpuści zwierzątko
zwierzatka nie rozpuscilam,nie wiem czym byla karmiona w przytulisku nimy RC medium junior bo dostali w darze......i jak do mnie przyjechala tak nie moge jej ustabilizowac jesli chodzi o karme!!!Moje sunie 21 i 18 zadly kazda karme i byly zdrowe az do starosci......nie ma reguly


Jak mowie wg mnie bardzo dobra karma jest Acana jablko i ryz moje sunie bardzo ja lubimy no i byly prawie dlugowieczne...karmilam je jeszcze Hussem a co myslicie o tej karmie??????Nusia dostawala seniora a Zuzia lax i rise bo byla uczuleniowcem;/;/ Maja jeszcze karmy dla szczeniorkow
Valp Lamm i Ris

jagniecina min 28%
ryz
kurczak czesciowo hydrolizowany
tluszcz zwierzecy
pulpa buraczana
siemie lniane
hydrolizowane bialko kurczaka
losos
drozdze
olej z lososia
sol
fruktooligosacharydy
lecytyna
wyciag z aksamitki
algi morskie
ekstrakt z pestek winogron

valp mini

kurczak min 67%
ryz
tluszcz zwierzecy
maczka przeniczna
przenica
wysłodki buraczane
hydrol bialko kurczaka
siemie lniane
suszona ryba
olej z lososia
drozdze
sol
suszone cale jaja
fruktooligosacharydy
lecytyna
wyciag z aksamitki
algi morskie
esktrakt z pestek winogron


co do najlepszej karmy to kazdy sie wypowiada roznie tak jak Pan Jarek -nie ma najlepszego samochodu,nie ma najlepszej karmy,ale napisal wiodace karmy " eucanuba, hills, royal to 3 wiodących producentów , ale można tu dodać biomila, anf"
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

24 listopada 2013, 20:31

Za ta cenę co Royala,kupisz dużo bardziej wartościowych karm.Ważne jest również to żeby nie były to karmy jak pisze tracershy karmy z dużych koncernów. Polecam kilka dobrych karm z małych rodzinnych firm jak np.Sam's Field,Koeber's,Husse,Belcando,Mera dog i wiele innych,które mają w ofercie sklepy internetowe.
Adrianna G
Posty:26
Rejestracja:15 czerwca 2010, 18:16

24 listopada 2013, 22:25

eleonora29 pisze:Za ta cenę co Royala,kupisz dużo bardziej wartościowych karm.Ważne jest również to żeby nie były to karmy jak pisze tracershy karmy z dużych koncernów. Polecam kilka dobrych karm z małych rodzinnych firm jak np.Sam's Field,Koeber's,Husse,Belcando,Mera dog i wiele innych,które mają w ofercie sklepy internetowe.


Eleonoro to husse podalam wlasnie i to 2 rodzaje i pytalam czy moga byc.....:):)czekam na reszte odpowiedzi,zalezy mi bo kazdy pisze co innego a royal to nie jest juz ten sam co byl...poprostu przereklamowany i chyba teraz tylko dla marki kupuja ludzie a ja sie na karmach nie znac dlatego jak enty raz pisze pieski jadly wszystko bo karma byla zmieniana co 3-4 miesiace ale przede wszystkim husse i acane jablko i ryz....ale dla szczeniorka wielkiego wyboru to nie ma:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 listopada 2013, 10:13

Ja polecam tę karmę sprawdziła się wielokrotnie poczytaj może akurat przyda Ci się info http://www.krakvet.pl/nutra-gold-breede ... 18697.html
magulin
Posty:1
Rejestracja:28 stycznia 2016, 11:55

28 stycznia 2016, 12:05

Humorom jedzeniowym naszej wybrednej haszczorki sprostały karmy Sam's Field. Chyba pierwszy raz w życiu tak ochoczo zajada suchą karmę! A jak jej się nudzi smak, to zmieniamy na inny. Polecam :)
malwina44
Posty:30
Rejestracja:31 grudnia 2015, 13:20

16 maja 2016, 13:06

czasem pies tak jak człowiek nie ma apetytu. Może po prostu psiak ma gorszy czas. Potrzeba czasu - trochę zrozumienia dla zwierzaka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 maja 2016, 06:51

malwina44 pisze:czasem pies tak jak człowiek nie ma apetytu. Może po prostu psiak ma gorszy czas. Potrzeba czasu - trochę zrozumienia dla zwierzaka.
Pies jeśli nie je , to zawsze jest jakaś konkretna przyczyna.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości