4 Miesięczny szczeniak nie chce jeść.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Tristanish
Posty:1
Rejestracja:21 marca 2014, 20:43

21 marca 2014, 20:49

Witam mam psa , szczeniaka który ma 4 miesiące , mieszaniec.
Kupiłem 2 karmy : Purina friskies junior , i Pedigree vital protection junior i żadnych nie chce jeść , rzadko zje trochę ale tak to nie.Jaką karme mu kupić która by mu smakowała?
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

22 marca 2014, 23:07

Mądre zwierze, że nie chce tego tknąć... akurat karmom, które wymieniłeś, bliżej składem do paszy dla kur niż do karmy dla psa (jakby nie było mięsożercy). Te 4% kurczaka ("kurczak" nie równa się "mięso z kurczaka") to normalnie zwala z nóg...ciekawe, co stanowi pozostałe 96% składu karmy? śruty/otręby/odpady zbożowe?
Szukasz dobrej karmy? Kup taką, która ma nie kilka % czegoś co koło mięsa tylko leżało, ale kilkadziesiąt % mięsa jako takiego. W sklepie Krakvetu takich porządnych, wysokomięsnych karm opór.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

23 marca 2014, 07:40

Poczytaj trochę o karmach,bo te co wymieniłeś to naprawdę szczeniakowi mogą tylko zaszkodzić :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 marca 2014, 08:08

Dla mnie to dziwne ,że pies nie chce jeść tych karm dlatego,że do produkcji dodawane są syntetyczne dodatki smakowe a w przypadku Pedigrie (czekolada) i teoretycznie powinien zajadać się tą niezdrową karmą.
Gość

23 marca 2014, 11:55

pies może nie być nauczony jeść suchej karmy. jeżeli masz w planach karmić go jedzeniem o tak niskiej jakości to przezuć go na domowe jedzenie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości