Dieta dla Yorka??

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Moniczka
Posty:2
Rejestracja:18 września 2006, 14:56

18 września 2006, 15:09

Mam 3-miesięczną suczke rasy Yorkshire Terrier, ktora w wiku 2 miesięcy otrzymała zbyt silne odrobaczenie i cudem uniknęła śmierci, od tamtej chwili jest na diecie, którą prawdopodobnie będzie kontynuwac do końca życia. Od miesiąca karmiona jest wyłącznie kleikiem ryżowym (ryż, chuda pierś z kurczaka, marchewka). Chciałabym jej nieco urozmaicić tą dietę, ale boje sie konsekwencji, dlatego proszę o radę w tej sprawie. Czy dieta którą dostaje obecnie jest dobra, czy może macie jakieś wątpliwości? Czy można podać coś innego? Moj weterynarz zabronil podawania jakichkolwiek suchych karm itp. Prosze o radę.

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 września 2006, 13:02

dobrze byłoby aby takie rzeczy koordynował lekarz prowadzący. Zasada jest prosta podawać możesz to co dajesz jeśli zwierze to toleruje. Co do suchych czy też gotowych karm może je podawać są specjalne przy bardzo wrażliwym przewodzie pokarmowych tj. np. Hills I/D sucha i puszki, Eucanuba Intestinal sucha i puszki , royal intestinal sucha.
Moniczka
Posty:2
Rejestracja:18 września 2006, 14:56

22 września 2006, 11:13

Bardzo Dziękuję za radę. Suczka bardzo chętnie je przygotowany kleik, mogę nawet poweidzieć, że bardzo go lubi. Mimo wszystko chciałabym jakoś urozmaicić jej tą dietę (trwa już miesiąc), ponieważ gdy tylko poczuje inne jedzienie to dosłownie "wariuje". Przy najbliższej okazji zapytam weterynarza o karmy, ktore pan mi polecił.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości