Niewydolność trzuski i uszkodzona wątroba

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Komandoska
Posty:3
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 09:51
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

30 sierpnia 2005, 09:56

:cry: Witam ślicznie, Mam sznaucerka miniaturkę - prawie trzyletniego. W badaniach krwi i kału wykryto, że ma problemy z trzustką i wątrobą. Lekarz zalecił stosowanie kreonu przed każdym posiłkiem, a oprócz tego osłonę w postaci silimarolu raz dziennie na czczo. Czy któryś z Panów dokotorów może mi poradzić jaką karmę najlepiej zastosować? A może macie Panowie jakieś pomysły jak go wyprowadzić na prostą.
Komandoska
Posty:3
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 09:51
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

31 sierpnia 2005, 11:38

Dziękuję za informację. Rozumiem, że testy biochemiczne nie są standardowo wykonywane w badaniach krwi, które przeprowadzono na moimi piesku? Jeśli nie to oczywiście zlecę ich przeprowadzenie. Ciekawa jestem czy mogą wykazać coś więcej, poza tym, że już wiadomo o problemach związanych z wątrobą i trzustką. Czy polecona przez Pana karma powinna być stosowana na przemian, czy poprostu wybrać którąś i stosować?
Komandoska
Posty:3
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 09:51
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

31 sierpnia 2005, 11:40

Mam jeszcze pytanie dot. kreonu: czy jeśli podam go psu przed jedzeniem (tzn. wtedy, kiedy wydaje mi się, że zacznie jeść), a on zje odrobinę, bądź odejdzie od miski, czy ma to jakiś negatywny wpływ na organizm?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 sierpnia 2005, 23:46

proszę poprosić lekarza aby na podstawie wyników zapronował Pani coś z tych karm lub proszę wpisać wszystkie wyniki. Kreon powinien być podawany w trakcie lub po jedzeniu. Ale jeśli przypadkiem zwierze go zje bez jedzenia nic się wielkiego nie stanie. Ten lek stanowi substytut naturalnych enzymów trawiennych trzustki więc służy do " trawienia" zjedzonej karmy. Więc nie jest niebezpieczny podany bez jedzenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości