dlaczego hill's jrst lepszy niż acana?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

03 kwietnia 2007, 14:59

Dlaczego hill's jest lepszy niż acana według opisu acana ma chyba lepszy skład więcej mięsa,witamin.
Awatar użytkownika
salomea
Posty:14
Rejestracja:30 marca 2007, 21:39
Lokalizacja:górny śląsk

03 kwietnia 2007, 19:37

EWAW pisze:Dlaczego hill's jest lepszy niż acana według opisu acana ma chyba lepszy skład więcej mięsa,witamin.
Karmy Hills są z pierwszej półki, oprócz Royala i Eukanuby.
Na "drugiej" półce jest właśnie Acana...A czemu?Wiem to z opini weterynarza na tym forum, który określił , które karmy są b.dobre.
Gość

03 kwietnia 2007, 21:13

Dopisuje sie do pytania. Skład Hillsa nie jest wcale lepszy. Poza tym spotkałem się z opinią na tym forum że Hills jest napakowany sztucznymi dodatkami (tzw. chemią) co na pewno nie idzie na zdrowie.
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

04 kwietnia 2007, 12:23

Bardzo proszę kogoś o rade chciałabym kupić jakąś dobrą karmę dla mojej 8-letniej jamniczki. Dlatego pytam dlaczego wszędzie na tym forum pisze że eukanuba,royal czy hill's to karmy najlepsze z najwyższej półki? Dla mnie chociaż jestem kompletnym laikiem ale sądząc po składzie karm best choice, nutro choice, acana, eagle pack, bento kronen czy nutra gold sa lepsze może ktoś mądrzjszy pomoże mi wybrać karmę dla mojej suczki. Wcześniej nie wiedziałam że są jakieś różnice w jakości karm i karmiłam ją cały czas pedigree, gotowanym jedzeniem też, widzę jednak że nieświadomie robiłam psinie krzywdę. Suczka dwa razy chorowała na grzybicę skóry najgorsze chyba wydanie choroby(pogryziona do krwi nie chciała nic jeść) teraz już jest dobrze(chorowała ok. roku temu) sierść jej odrosła ale chciałabym jej podawać jakąś dobrą karmę żeby nie było nawrotów choroby. Pozatym Filipinka choruje na TARCZYCĘ podaję jej 2 razy dziennie pół tabletki EUTHYROX N100 suczka jest ruchliwa i wesoła ale ma trochę łysy zadek weterynarka do której chodzę sądzi że to właśnie przez tą tarczycę. Co do suchych karm to też jest trochę wybredna pomóżcie jaka karma będzie najlepsza żeby była zdrowa i żeby jej smakowało?
krzych63
Posty:18
Rejestracja:21 marca 2007, 18:39
Lokalizacja:katowice

04 kwietnia 2007, 14:18

Popros o probki z Krakvet na pewno Ci wysla bo tak to niewiadomo jaka karma bedzie jej smakowac. :?:
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

04 kwietnia 2007, 14:26

Dzięki tylko nie wiem czy powinna jeść jakąś karmę specjalistyczną czy takie normalne np. z jagnięciną mogą być?
krzych63
Posty:18
Rejestracja:21 marca 2007, 18:39
Lokalizacja:katowice

04 kwietnia 2007, 15:08

Jak naj bardziej jagniecina jest wskazana
katstan
Posty:7
Rejestracja:22 marca 2007, 10:31

08 kwietnia 2007, 14:45

A skąd wiadomo o chorej tarczycy? Czy było robione badanie krwii? Jeśli nie to trzeba określić poziom T4. Łysy zadek może być objawem np zespołu Cushinga. Co do kamry Hill's to nie uważam jej za karmę z pierwszej półki właśnie ze względu na jej skład. Swojemu psiakowi nigdy nie podam tej karmy.
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

10 kwietnia 2007, 13:28

Miała robione badanie krwi ale nie pamiętam wyników bo weterynarka je wzięła i postawiła taką diagnozę, to było ok. roku temu cały czas podaje jej tabletki może trzeba by było ponowić badanie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 kwietnia 2007, 22:54

zdecydowanie trzeba byłoby.
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

14 kwietnia 2007, 21:43

Dziękuję bardzo w najbliższym czasiezrobię jej badania. Pozdrawiam
Gość

15 kwietnia 2007, 01:36

Proponuje poczytac na zagranicznych forach czemu jest lepsza lub chociaz sam sklad hills ma poprostu niskiej jakosci produkty a u nas nie wiadomo czemu rozsiewany jest mit tych niby topowych karm zapewne przez sprzedawcow bo na nich maja wiekszy zarobek a to ze jednemu psu sluzy A innemu B - to tylko indywidualna tolerancja skladnikow nie oznacza to odrazu ze karma jest zla
Gość

15 kwietnia 2007, 20:47

Marki Hill's, Eukanuba i Royal Canin należą do 3 potężnych światowych koncernów - Procter&Gamble, Masterfoods oraz Colgate - Palmolive i stąd taka reklama tychże karm i przeświadczenie wielu osób, że są to karmy najlepsze na rynku. Czy pasta do zębów Blend-a-med Proctera jest zrobiona z czegoś innego niż nasz zwykły Colodent? Nie podejrzewam by tak było, tylko reklama robi swoje.
Gość

15 kwietnia 2007, 21:02

Anonymous pisze:Dopisuje sie do pytania. Skład Hillsa nie jest wcale lepszy. Poza tym spotkałem się z opinią na tym forum że Hills jest napakowany sztucznymi dodatkami (tzw. chemią) co na pewno nie idzie na zdrowie.
Z tym akurat sie nie zgodze..Hills jako nieliczna z wielu karm konserwowna jest naturalnymi konserwantami (kwasem cytrynowym) a przeciwutleniacze to tokoferol (witamina E)..
Gość

16 kwietnia 2007, 15:55

To sprawdz na zagranicznej stronie analizujacej karmy jak najbardziej chemikalia ma
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości