Pytanie o karmę dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kriyapedo
Posty:1
Rejestracja:15 grudnia 2023, 06:10

15 grudnia 2023, 06:31

Cześć, moja rodzina przyjęła niedawno psa 19-go od sąsiada, który cały dzień trzymał go na smyczy na werandzie, a czasami zapominał zabrać go w nocy. To wspaniały pies. Kilka razy pytałem, ile ma lat, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dał 2 torebki karmy dla psów, jedną była karma dla małych ras Blue Buffalo (chociaż nie jest małym psem) i rasową karmę dla dorosłych. Nie doradził, który z nich jadła głównie, a ponieważ podał oba, nie pomyślałem, żeby zapytać. Krótko mówiąc, 2 lub 3 dni temu zeszłam na dół i poczułam silną biegunkę, która trwała nadal tego samego dnia, następnego dnia nie miała apetytu i nad ranem zwymiotowała. W zasadzie skończyło się na rozmowie z weterynarzem, od którego mój sąsiad kupił psa. Poradziła mi, abym przez kilka następnych dni stosowała łagodną dietę złożoną z białego ryżu i gotowanego białka. Wczoraj nie miała żadnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, to samo co dzisiaj. Zaczęła wierzyć, że było to spowodowane wprowadzeniem pokarmu dla niebieskich bawołów. Dowiedziałem się od poprzedniej właścicielki, że zazwyczaj jadła tę karmę rodowodową, a nie tę niebieską Buffalo, którą nam podano. Weterynarz powiedział, że poprzedni właściciel zazwyczaj podawał psu karmę niezbyt wysokiej jakości i zalecił mi kupowanie jej naprawdę świetnej karmy. Bardzo lubimy tego psa. To owczarek niemiecki, collie i jakiś nieznany mieszaniec psów gończych. Jest bardzo duża. Technik weterynarii zalecił kontrolę wagi i zalecił Acana lub Earthborn Holistics. Zastanawiałem się, czy ktoś zna jakąś dobrą karmę dla większych psów potrzebujących kontroli wagi, która może być tańszą karmą dla psów, ale nadal wysoką jakością 10.0.0.0.1 192.168.1.254 ? Dzięki.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2023, 18:06 przez kriyapedo, łącznie zmieniany 1 raz.
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

17 grudnia 2023, 10:59

Dzień dobry,
Na stronie sklepu Krakvet.pl można skorzystać z konfiguratora karmy dla psów:
https://www.krakvet.pl/pol_n_Konfigurat ... 45863.html
Warto także spojrzeć na:
https://rankingkarm.pl/ranking-karmy-dl ... RgQAvD_BwE
Można wykorzystać obie te metody razem.
Każdy pies ma swoje wymagania i warto znaleźć karmę odpowiednią!
Jeśli problemy z przewodem pokarmowym będą się powtarzać, może warto spojrzeć czy pies ma aktualne szczepienia oraz czy jest odrobaczany regularnie.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 65 gości