Chora trzustka+alergia skórna, JAKA KARMA?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Atenka
Posty:7
Rejestracja:26 listopada 2007, 17:09
Lokalizacja:Tychy

26 listopada 2007, 17:42

Mam buldozkę ze zdiagnozowaną trzustką plus do tego alergia objawiająca się wypadaniem sierści, drapaniem.
Do tej pory była na Royalu D.Low Fat, jednak strasznie się przy niej drapała, włos bardzo wypadał (ma duże przerzedzenia).
Weterynarz zdecydował, że spróbujemy RC Hypoalergenic +pół kapsłuki Kreonu 10000 do każdego posiłku.Dostaje też Probiotyk na jelitka. Przez trzy tygodnie wszystko było wporządku(zaczerwienienia na skórze ustały, duzo mniej się drapie) do czwartku (5dzień ). Dora zaczeła ulewać, ale tylko w nocy i nad ranem.
Bardzo proszę o radę, którą polecacie karmę na tzrustkę do tego dobrze wpływającą na sierść.
Dodam jeszcze że Dora jest niejadkiem i przt obu karmach wybrzydzała
Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.
Aneta
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 listopada 2007, 20:01

A ta?
http://www.krakvet.pl/royal-canin-skin- ... -1166.html

Albo może jakas inna hypoalergiczna typowo- ja polecam Eukanube Dermatosis, wogóle wydaje mi się iż Eukanuba i Hills mają dużo skuteczniejsze karmy z serii diet weterynaryjnych niz Royal. Nie wiem za bardzo co moze a czego nie pies z chorą trzustką więc może sama popatrz w dziale sklepu dla psów chorych na odpowiednie diety.
Atenka
Posty:7
Rejestracja:26 listopada 2007, 17:09
Lokalizacja:Tychy

26 listopada 2007, 20:04

Chodzi o to żeby karma miała w miare niską zawartość tłuszczu, dobrze przetworzone białka, ale musi tez dobrze wpływac na skórę.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 listopada 2007, 20:10

Może zapytaj swojego weterynarza o tą eukanube dermatosis, to jest moim zdaniem i moich wetów chyba najlepsza karma dla alergików, oparta tylko na rybach, ale zapytaj swojego weta czy bedzie pasowala twojemu psu ze względu na tą trzustkę. Wydaje mi sie ze nie jest specjalnie tłusta, ale niestety nie mam opakowania zeby sprawdzic, jutro albo pojutrze kupuję 10 kg opakowanie więc ci mogę sprawdzic i napisac skład dokładny z opakowania.
AGA I IRYD
Posty:58
Rejestracja:25 września 2007, 22:22
Lokalizacja:Częstochowa

26 listopada 2007, 20:42

Mój IRYD jest alergikiem.Wypróbowałam wiele karm.Tych zwykłych i tych weterynaryjnych.Powiem szczerze ile psów tyle reakcji na karmę.Nam obecnie spasował proformance.Niestety ostatnio brak w KRAKVECIE.Jest rodzaj dla alergików z ryżem i jagnięciną.Dodam że mój psiak jest niejadkiem,a ta karma smakuje mu bardzo.Brak biegunki i świądu.Gronkowiec ustał.AGA..
Atenka
Posty:7
Rejestracja:26 listopada 2007, 17:09
Lokalizacja:Tychy

26 listopada 2007, 21:11

A czy miał wcześniej problemy z biegunkami?
AGA I IRYD
Posty:58
Rejestracja:25 września 2007, 22:22
Lokalizacja:Częstochowa

27 listopada 2007, 14:59

Biegunki,mało powiedziane.Nawet z krwią,wymioty,zapchane gruczoły,świąd,a na koniec wdał się gronkowiec.Obecnie wszystko jest ok..AGA..
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

27 listopada 2007, 17:12

Tylko ze o ile pamiętam to w tym proformance jest składzie kukurydza czy coś innego co zawiera gluten- wiec może to uczulać.
Druga sprawa- niektóre psy są wręcz uczulone na jagnięcine...
Dlatego najpierw trzeba wiedziec co psa uczula, dermatosis ma składniki które praktycznie nie uczulają- zero glutenu, mięso z ryb. Wielu weterynarzy poleca ją własnie przy eliminacji alergenu, i do niej co jakiś czas podaje się coś innego i obserwuje reakcje psa.
Atenka
Posty:7
Rejestracja:26 listopada 2007, 17:09
Lokalizacja:Tychy

28 listopada 2007, 12:30

Dziekuję Wm za odpowiedzi. Zdecydowalismy sie, że zobimy Dorze testy na alergeny pokarmowe z krwi. A narazie będzie jadła cielęcine z brązowym ryżem. Zastanawiamy się jeszcze nad Eukanubą Dermatosis. Stosował ją ktoś jeszcze z Was? Z jakim skutkiem?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

28 listopada 2007, 21:12

Atenka własnie natrafiłam na skład Royal Hypoallergenic, wydaje się idealnym rozwiązaniem dla psów z problemami trzustkowymi i alergią pokarmową, ma nawet dokładnie takie przeznaczenie
WSKAZANIA:
- Dieta eliminacyjna.
- Alergia pokarmowa z objawami dermatologicznymi oraz/lub żołądkowo-jelitowymi.
- Nietolerancja pokarmowa.
- Inflammatory Bowel Disease (IBD) - choroba zapalna jelit.
- Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki.

do tego coś na skóre w stylu - tran z oliwą, kapsułki dolfosu biotyna fortyna, czy gammolen, czy siemie lniane i bedzie piękna sierść...

oj sorki własnie doczytałam ze była na tej karmie
AGA I IRYD
Posty:58
Rejestracja:25 września 2007, 22:22
Lokalizacja:Częstochowa

29 listopada 2007, 13:33

Mój psiak chętnie ją jadł,tylko ta karma jest bardzo tłusta.Dosłownie opisując na włosach koło tyłka aż kipiało od wydzieliny trzustkowej,sam tłuszcz.AGA..
Atenka
Posty:7
Rejestracja:26 listopada 2007, 17:09
Lokalizacja:Tychy

29 listopada 2007, 17:17

No właśnie my po trzy tygodniowym podawaniu Royala Hypoalerg. bylismy dziś czyścić gruczoły. Dalej jesteśmy w kropce co do wyboru karmy
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

29 listopada 2007, 17:33

Moja własnie tez ma od rana dzisiaj rozwolnienie, juz chyba 5 raz. Nawet w domu będąc sama nie wytrzymała...
Nie wiem co jej mogło zaszkodzic bo jej nic nie daję, jedyne co dostała przez ostatnie dwa dni to 3 saszetki nutry nuggets bo je ukradła...
AGA I IRYD
Posty:58
Rejestracja:25 września 2007, 22:22
Lokalizacja:Częstochowa

29 listopada 2007, 18:28

Pisałam na PW..o całej chorobie mojego psa,objawy identyczne..AGA
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości