Jaka karma dla niejadków , sportowców

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

09 kwietnia 2008, 20:53

Witam , może i były takie tematy ,ale nie znalazłam nic zadowalającego.

Więc jak w temacie .. potrzebuje karmę dla dwóch psów , w podobnej wadze ok 20kg , oba mają po jakieś 17 miesięcy .. staffik na pewno ma tyle , pitkowata jest schroniskowa.Jeden to staffik drugi mix pitowaty .Oba są wybredne , jedzą maleńkie dawki karmy , mają mnóstwo ruchu , bieganego i siłowego .....
Na zwykłych karmach bytowych , niestety są chude .. może nie zależy mi by były oklejone tłuszczem , ale by ich masa mięśniowa była obfitsza.

Zapewne potrzebna jest jakaś karma dla sportowców , ale ja zupełnie nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze takiej karmy.Zależy mi by były małe dawkowania i nie ze względu na oszczędność .. tylko te bestie miskę traktują jak zło konieczne.

Staffik jest psem który będzie jeszcze biegał na ringach wystawowych , więc jego wygląd ma spore znaczenie .... na razie oba wyglądają jak kości z mięśniami :D taka maleńka warstewka tłuszczyku by nie zaszkodziła .. obecnie jej brak.

Z góry dziękuje za pomoc.

PS Cena karmy nie gra roli ... ważny by coś jadły
Basia W
Posty:44
Rejestracja:01 września 2006, 12:17
Lokalizacja:Kraków

10 kwietnia 2008, 09:03

Hej
Spróbuj z Bento Kronen Perform http://www.krakvet.pl/bento-kronen-perf ... -1206.html. Mam bokserke niejadka, próbowałam wielu karm i dopiero z tą karmą był strzał w 10, zaletą jest to, że dawkowanie jest niewielkie, i nawet jak zje jej niewiele, to i tak więcej z tej karmy skorzysta niz z tej samej ilości innej karmy. Przy wadze 21 kg daje jej ok 180gr. i widze zmiane w wyglądzie, w końcu przytyła.
Basia
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

10 kwietnia 2008, 21:32

Vectra... ja bym się zainteresowała na twoim miejscu Orijenem... jeśli nie chciałyby kurczakowego, to moze ten rybny, ale jest dość drogi. Zadnych zbóż, za to aż 44% białka ;)
Ja swoją sukę pitbulkę karmię aktualnie Taste of the Wilde, z bizonem... i powiem ci że zapach jest rewelacyjny. Moja suka tez generalnie jest niejadkiem, ale tą karmę wcina jak głupia :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 kwietnia 2008, 22:23

Ja proponuję Nutrę Gold Pro Breeders 32%białka,20%tłuszczu 100 %smaku :)
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

11 kwietnia 2008, 00:18

Dzięki za podpowiedzi , będziemy próbować , co będzie pasować ....
Co do zapachu , to jest taki problem , że żrą karmę jak zwietrzeje :twisted:
Rybne , wszelkie , omijają szerokim łukiem ....

Sytuacja mnie już przymusiła by zamówić i zamówiłam RC Energy 4800
Jak to nie będzie pasowało , będę próbować to co radzicie ...


Goskaaa , Orijen był przerabiany .... na szczęście mały worek miałam i kot jest smakoszem psiej karmy ..

Taste of the Wilde - tego nie znam .... ale może , może
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

11 kwietnia 2008, 17:44

Podobno świetna i bardzo smaczna :wink: jest Acana Extreme ME! :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

11 kwietnia 2008, 18:52

Vectra pisze:Dzięki za podpowiedzi , będziemy próbować , co będzie pasować ....
Co do zapachu , to jest taki problem , że żrą karmę jak zwietrzeje :twisted:
Rybne , wszelkie , omijają szerokim łukiem ....

Sytuacja mnie już przymusiła by zamówić i zamówiłam RC Energy 4800
Jak to nie będzie pasowało , będę próbować to co radzicie ...


Goskaaa , Orijen był przerabiany .... na szczęście mały worek miałam i kot jest smakoszem psiej karmy ..

Taste of the Wilde - tego nie znam .... ale może , może
Jak nie lubią mocnych zapaszków to Chicken Soup jest mało zapachowy... Taste of the Wilde pachnie jak pieczone mięsko, tak że sama mam ochotę spróbowac :)
Arley
Posty:9
Rejestracja:20 maja 2008, 09:51
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

20 maja 2008, 11:09

wisnia pisze:Podobno świetna i bardzo smaczna :wink: jest Acana Extreme ME! :)
Z tego, co mi wiadomo przy średnio dużym wysiłku wystarczy Acana Sport. Tak mi napisał weterynarz z firmy Acana kiedy rozważałam wybór karmy dla dobermanki (15 m-cy), która średnio 3 razy w tygodniu ma forsowne treningi.
polapoletek
Posty:33
Rejestracja:12 lipca 2008, 07:31
Lokalizacja:zachodniopomorskie
Kontakt:

08 sierpnia 2008, 00:36

Tak to jest, że piesek sam sobie wybiera co najbardziej lubi. Ja swoją sunię prosiłam żeby jadła Royala w kilku rodzajach, Eucanubę, Chicken Nuggets, Orijen. Musiałam ją karmić z ręki, po ziarenku, bo inaczej padłaby mi z głodu. Najchętniej chyba jadła (z ręki) Orijen. Dziś dostałyśmy Purinę Proplan
R&S. Po raz pierwszy mała , bez zachęty, opróżniła miskę i szukała więcej. My szukamy karm, które wydają się być najlepsze, najbardziej wartościowe, a pieseczki kręcą noskami :)
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

16 sierpnia 2008, 12:53

od kilku tygodni , jedziemy na TOTW i psy chętnie to jedzą :D :D
stawiam michę , pooglądają - zawsze tak jest ;) i zaczynają po kulce raz jedno raz drugie , wcinać.Bo one dwa tylko razem i z jednej michy ...
sierść ładna, kupy też , nie chudną , jedzą , jedzą , jedzą :twisted:
Jaka to radośc ;) i oby im tak zostało ....

a żeby nie było , że ja psuje psy :P mam teraz szczeniaczka staffika i ona ma apetyt , ot tak , co dostanie w miskę , to zajada .... starszy staffik od szczeniaka był niejadkiem , wybredny .....
suka ze schroniska . cierpiąca tam głód ... od dnia kiedy jest u mnie ... wybrzydza i mało zjada ....

TOTW , strzał w dziesiątkę , bo na RC energy 4800 ładnie wyglądały , ale pluły tym , musiałam im uszlachetniać ....

Cena może jest dośc wysoka , ale wolę zapłacić więcej i mieć pewność że się najedzą , niż patrzeć jak im żebra zaczynają bardziej wystawać niż wystają , bo niestety oba są chude .. znaczy bez tłuszczu .. a przy ich szalonym trybie życia , od razu są widoczne braki pokarmowe ....
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

16 sierpnia 2008, 20:48

polapoletek pisze: Dziś dostałyśmy Purinę Proplan
R&S. Po raz pierwszy mała , bez zachęty, opróżniła miskę i szukała więcej.
Polu, masz bardzo mądrą sunieczkę :lol:
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

17 kwietnia 2009, 03:32

Dzień dobry , odkopuje temat .. bo nadal aktualny ......
TOTW już dawno przestał smakować , aczkolwiek , to i tak rekordowo długo jedzona karma.
Może zacznę teraz inaczej , to nie idzie że nie żrą ... tylko ilość spożywanej karmy jest dalece inna , mniejsza .. niż powinny jeść psy o ich wadze 8)
ja mam 5 psów , w tym dwa właśnie te paskudne niejadki .. do tego one są mega ADHD .... jeden wystawowy 8) W jego rasie .... owszem nie jestem za psami ociekającymi tłuszczem , ale mój egzemplarz , wygląda jak by był innej rasy.On ma kości , mięśnie i skórę.

Chodzi mi może o jakieś sprawdzone dodatki żywieniowe ? preparaty , zastrzyki , pigułki ?
Kupiłam CALO-PET .. z opisu rewelacja .. ale niestety efektów żadnych , pomijam to , że w ulotce tego produktu , jest zapis iż pasta niezwykle smakowita :twisted: Ja im to siłą do żołądka pakuje :roll:

Nie ma szans by wziąć je na głód ... bo one dwa nie odczuwają czegoś takiego jak głód .. konkurencje mają , też nie robi to na nich wrażenia , są bardzo serdeczne , chętnie oddają swój posiłek ... Dosmaczanie , ok są dni , że coś zjedzą z apetytem .. np kubek karmy na dwa psy jeden waży 23 kg drugi jakieś 16kg ... a potem już potrafią nic nie żreć np dwa dni ...
oczywiście energii i ruchu mają za 10 psów.

Poradzicie coś ? proszę :oops:

są karmy wet , kilku firm , w opisie że dla anorektyków ;)ale czy to działa ?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

17 kwietnia 2009, 21:59

Vectra a może spróbuj żarcie typu Barf w kostkach??
Kurde znam te Twoje zbóje z różnych for, wiesz mi i Lalki i Franka figura pasi jak najbardziej, i uważam, że wyglądają rewelacyjnie... Po stanie skóry i sierści, też nie widać zeby im czegoś brakowało... więc jeśli już koniecznie by je chcieć utuczyć, to może naturalnie, albo gotowanym... Ja wiem, ja też tego nie lubię, i szkoda mi czasu... no ale chyba nie ma nic innego, podejżewam że Twoje się wypną i na te cuda dla anorektyków...

Z innej beczki Orijen 6 ryb, jest niesamowicie smakowy!! ale wiadomo, że nie każdemu psu przysłuży.
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

19 kwietnia 2009, 15:16

Barfu nie ruszą :wink: próbowałam :twisted:
gotowane .... ryż kole w zęby ...

Mnie już nie tak bardzo chodzi o to by były grubsze , a tylko by było coś , czego mogą jeść mało i by nie chudły ...

No popytałam trochę o te cuda dla anorektyków .. po opisie koloru i konsystencji , domniemam ... że uciekną od michy :roll:

Na wystawie kupiłam karmę Josera... no nawet pochrupały ...


A dodatki energetyczne ? tak coś jak ta pasta ? Calo pet ?
testował ktoś coś innego ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości