Żywienie owczarka2

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

wirki
Posty:4
Rejestracja:02 kwietnia 2009, 23:50

03 kwietnia 2009, 00:00

Mam owczarka niemieckiego z dysplazją bioder. Obecnie ma 6 lat. Niedawno udało mi się przekonać rodziców na zmianę karmy. Ale nie jestem do końca przekonana o tym że podaje mu odpowiednią karmę... Przedtem jadł Chappi <wiem, wiem wstyd się przyznawać> teraz jada Dog Chow dla dużych ras <przeczytałam że tej karmy nie polecacie>. Dużą rolę w zakupie karmy niestety odgrywa jej cena... Znacie jakąś karmę w podobnej cenie ale lepszą?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 kwietnia 2009, 07:13

Karma Brit jest tańsza i z całą pewnością lepsza od Dog Chow.
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

03 kwietnia 2009, 08:11

Robert A. pisze:Karma Brit jest tańsza i z całą pewnością lepsza od Dog Chow.
To już drugi wątek z tą kryptoreklamą, mało tego, również w kontrze do dog chow. Proszę trochę wystopować.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 kwietnia 2009, 08:53

szmaja pisze:
Robert A. pisze:Karma Brit jest tańsza i z całą pewnością lepsza od Dog Chow.
To już drugi wątek z tą kryptoreklamą, mało tego, również w kontrze do dog chow. Proszę trochę wystopować.
Jaka krypto reklama... W chwili obecnej, Brit jest naprawdę, patrząc na skład, przyswajanie, itd najlepszą oferta w tym przedziale cenowym.
Jak masz dawać Dog Chow, to równie dobrze może dawać Pedigree, Chappi, itd
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

03 kwietnia 2009, 09:13

goskaaa pisze:
szmaja pisze:
Robert A. pisze:Karma Brit jest tańsza i z całą pewnością lepsza od Dog Chow.
To już drugi wątek z tą kryptoreklamą, mało tego, również w kontrze do dog chow. Proszę trochę wystopować.
Jaka krypto reklama... W chwili obecnej, Brit jest naprawdę, patrząc na skład, przyswajanie, itd najlepszą oferta w tym przedziale cenowym.
Jak masz dawać Dog Chow, to równie dobrze może dawać Pedigree, Chappi, itd
Ależ ja nie neguję ani jednego, ani drugiego, a jedynie powtarzający się w ciągu 3 dni schemat "karmię dog chow, pomocy" i odpowiedź "zmien na brita", "ok, już pies zajada brita" - tym razem jeszcze bez trzeciego elementu.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 kwietnia 2009, 09:39

szmaja pisze:
goskaaa pisze:
szmaja pisze: To już drugi wątek z tą kryptoreklamą, mało tego, również w kontrze do dog chow. Proszę trochę wystopować.
Jaka krypto reklama... W chwili obecnej, Brit jest naprawdę, patrząc na skład, przyswajanie, itd najlepszą oferta w tym przedziale cenowym.
Jak masz dawać Dog Chow, to równie dobrze może dawać Pedigree, Chappi, itd
Ależ ja nie neguję ani jednego, ani drugiego, a jedynie powtarzający się w ciągu 3 dni schemat "karmię dog chow, pomocy" i odpowiedź "zmien na brita", "ok, już pies zajada brita" - tym razem jeszcze bez trzeciego elementu.
WIesz, no jak ktoś od razu pisze że karmi dog chow, to dla mnie przynajmnie momentalnie nasuwa się tu kwestia finansowa. Nie doradzę takiemu komuś żeby zmienił na Orijena, czy choćby Acanę, ToTW, itd bo domyślam się że z takiej opcji nie skorzysta ze względu finansowego. Więc alternatywą w tej klasie zostaje Brit.
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

03 kwietnia 2009, 09:56

goskaaa pisze:
szmaja pisze:
goskaaa pisze: Jaka krypto reklama... W chwili obecnej, Brit jest naprawdę, patrząc na skład, przyswajanie, itd najlepszą oferta w tym przedziale cenowym.
Jak masz dawać Dog Chow, to równie dobrze może dawać Pedigree, Chappi, itd
Ależ ja nie neguję ani jednego, ani drugiego, a jedynie powtarzający się w ciągu 3 dni schemat "karmię dog chow, pomocy" i odpowiedź "zmien na brita", "ok, już pies zajada brita" - tym razem jeszcze bez trzeciego elementu.
WIesz, no jak ktoś od razu pisze że karmi dog chow, to dla mnie przynajmnie momentalnie nasuwa się tu kwestia finansowa. Nie doradzę takiemu komuś żeby zmienił na Orijena, czy choćby Acanę, ToTW, itd bo domyślam się że z takiej opcji nie skorzysta ze względu finansowego. Więc alternatywą w tej klasie zostaje Brit.

A dlaczego nie Nutra Nuggets, Bewi dog, Belcando, Acana czy nawet Pro Plan - wszystkie w okolicach 150 zł za 13,5-15 kg?
Szczególnie, że nie pada pytanie o szczególne potrzeby psa, wtedy nawet brita trzeba wybrać specjalnego.

Nie mam nic przeciwko polecaniu konkretnych karm, natomiast w kwestii żywienia psa, można pokusić się o szerszą perspektywę. I powiedzenie: wiele dobrych karm wychodzi miesięcznie taniej niż dog chow, choćby dlatego, że dawkowanie jest zupełnie inne itp. A jeśli kolejny post wygląda tak samo: "kup brita" no to się nie ma co dziwić, że może to wyglądać na reklamę.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 kwietnia 2009, 12:21

Przecież te karmy które wymienilaś również są bardzo często polecane...

Ja jestem fanką Orijena, TOTW, bez zbożowej Acany... i gdybym wszędzie polecała te karmy to też byś stwierdziła w końcu że to reklama ;)
WYdaje mi się jednak że bardzo często są podawany przykłady przeróżnych karm, więc nie można mówić tu o jakimś ukierunkowaniu... może akurat teraz się powieliło w dwóch tematach...

Pozatym no koszt zwykłego Brita to jest do 100-120 zł, a Acana ok. 170, także dla niektóych jest to różnica. Mimo że A. jest wydajniejsza, nie każdy może ze swojego budżetu wyciągnąć jednorazowo 170 zł, także różne czynniki trzeba brać pod uwagę.
wirki
Posty:4
Rejestracja:02 kwietnia 2009, 23:50

03 kwietnia 2009, 13:25

Porównywałam jedynie dawkowanie Dog Chow do Royala i było takie samo. Karmy, o których wspominanie, nie są mi znane. Możecie mi podać ile wymienionych przez Was karm należy podawać <oczywiście według zaleceń producenta> psie o masie 40kg?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 kwietnia 2009, 13:59

szmaja-Co mam zaproponować osobie która karmi Dog Chow?Moze Biomila?
Staram sie dobierać karmy wedle możliwości finansowych :evil:
Napisałas,że my Brita i Brita tylko doradzamy a inne to nie?
Nutra Nuggets niebieska Maintanance ten temat opisałem ja,więc pomyśl zanim posądzisz kogoś o krypto reklamę!
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2009, 23:03 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

03 kwietnia 2009, 19:05

wirki pisze:Porównywałam jedynie dawkowanie Dog Chow do Royala i było takie samo. Karmy, o których wspominanie, nie są mi znane. Możecie mi podać ile wymienionych przez Was karm należy podawać <oczywiście według zaleceń producenta> psie o masie 40kg?
Sprawdź na stronie sklepu. Zazwyczaj jest podane dawkowanie.
wirki
Posty:4
Rejestracja:02 kwietnia 2009, 23:50

03 kwietnia 2009, 20:39

Sprawdziłam. Jeżeli chodzi o karmy droższe to dawkowanie w większości wymienionych przez Was karm wcale nie jest mniejsze. Brita jako jednego z nielicznych dawkuje się sporo mniej. A że jest tańszy to napewno przekonam rodziców. Orientujecie się może czy Brit można kupić w sklepach zoologicznych stacjonarnych?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 kwietnia 2009, 20:41

wirki pisze:Sprawdziłam. Jeżeli chodzi o karmy droższe to dawkowanie w większości wymienionych przez Was karm wcale nie jest mniejsze. Brita jako jednego z nielicznych dawkuje się sporo mniej. A że jest tańszy to napewno przekonam rodziców. Orientujecie się może czy Brit można kupić w sklepach zoologicznych stacjonarnych?
W niektórych można, ale nie w każdym... Najlepiej zamówić przez internetowe, przeważnie jak zamówienie jest powyżej 100 zł to wysyłka za darmo.
wirki
Posty:4
Rejestracja:02 kwietnia 2009, 23:50

04 kwietnia 2009, 00:22

Wolę najpierw kupić mniejszą ilość i zobaczyć jak pies zareaguje na nową karmę. Kilograma karm nie opłaca się zamawiać przez internet. ;)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

05 kwietnia 2009, 01:06

wirki pisze:Wolę najpierw kupić mniejszą ilość i zobaczyć jak pies zareaguje na nową karmę. Kilograma karm nie opłaca się zamawiać przez internet. ;)
Po kilogramie karmy nie będzie miarodajneg obrazu jak pies toleruje daną karmę
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości