Zapalenie między palcowe.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

12 czerwca 2007, 08:05

Gruby ma "zdiagnozowaną" tą chorobe, dostaliśmy ABACIL.

Co jest przyczyną tej choroby i jak jej uniknąć w przyszłości??

Pozdrawiam serdecznie
Azazell

12 czerwca 2007, 20:46

Czy możesz napisać jakie były objawy?
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

13 czerwca 2007, 15:00

Azazell pisze:Czy możesz napisać jakie były objawy?
Brązowienie sierści w okolicach palców, wylizywanie/wygryzanie tego przez psa, ból łapek (inaczej łapy stawiał, tak żeby ich nie obciążać).
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

15 czerwca 2007, 15:35

Nikt nie wie?
mmoniaa8
Posty:15
Rejestracja:16 czerwca 2007, 17:50
Lokalizacja:Białystok

16 czerwca 2007, 20:28

Mój pies ma podobne objawy,pomiędzy palcami brunatne plamy czasem jak jest gorzej to liże i gryzie a potem utyka.Czy to może być ta sama choroba?Mój wet kiedyś powiedział że to bakterie grzybiczne i dał mi taki fioletowy płyn.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 czerwca 2007, 22:15

ja wiem ja, ja :D No ale tak poważnie to pododermatitis z reguły na tle malascezji czyli drożdżaka a jego pierwotną przyczyną jest nadwrażliwość skóry związana ze spacerami po kwitnących trawach lub świeżo koszonych . No i już.
mmoniaa8
Posty:15
Rejestracja:16 czerwca 2007, 17:50
Lokalizacja:Białystok

16 czerwca 2007, 23:55

Dziękuje bardzo za podpowiedź.Ale co jak człowiek mieszka w bloku a trawniki często koszą a łąki pełne kwitów jest jakiś alergiczny lek na takie przypadki?
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

17 czerwca 2007, 09:51

Jarek pisze:ja wiem ja, ja :D No ale tak poważnie to pododermatitis z reguły na tle malascezji czyli drożdżaka a jego pierwotną przyczyną jest nadwrażliwość skóry związana ze spacerami po kwitnących trawach lub świeżo koszonych . No i już.
Czyli lepiej byłoby pobrać zeskrobinkę do badania?

A tak poza tym, to istnieje taka choroba jak zapalenie między palcowe?


głupie pytania, ale lepiej wiedzieć więcej niż mniej ;)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 czerwca 2007, 19:37

zapalenie międzypalcowe to pododermatitis. Z leczeniem musisz udać się do lekarza nie wolno mi tego robić przez internet ale każdy lekarz Ci poradzi.
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

18 czerwca 2007, 15:24

Jestem w ciągłym kontakcie z lekarzem, tylko ciagle zapominam zapytać się o połowe rzeczy..

;)
Gość

20 czerwca 2007, 00:31

moj piesek ma cos podobnego. tylko oprocz tego miedzy palcami ma jeszcze na opuszkach takie jakby rany. czarna skora z opuszek mu znika i robi sie rozowa, a w innych miejscach robia sie jakby odciski. jakby mu sie cement przylepil. piesek nie mogl prawie wcale chodzic. lekarz stwierdzi, ze to od watroby mu sie tak zrobilo... i wlasciwie spisal psa na straty a aby ulzyc mu w cierpieniu kazal moczyc lapy w jakims plynie (strasznie smierdzacy-jak srodek dezynfekujacy w publicznych toaletach). powiedzial, ze nie bedzie go to szczypalo w te opuszki i ze zlagodzi bol. oprocz tego kazal dawac hepatil. namoczylismy mu te lapki, ale chyba go bardzo bolalo bo az zaczal dół kopac w ziemi. inny lekarz powiedzial, ze nie wie co to moze byc. zaczelam sama szukac w internecie informacji i wszystko wskazywalo na to potodermatis (czy jak tam to sie pisze) lub gronkowca. kupilam mu paraprotex, gammolen i fatroximin topic spray i mu pomaga!!! juz po tygodniu poczul sie lepiej! teraz minely juz 2 m-ce i piesek czasem nawet sie przebiegnie, a wczesniej tylko leazal i lizal lapki. teraz juz wcale ich nie lize. mial jeszce ranki na małżowinach w uszach, ktore nie goily mu sie z rok i teraz ma zagojone calkiem. wiem, ze do calkowitej formy piesek pewnie nie wroci chociazby dlatego, ze ma juz 15 lat, ale po tym "moim" leczeniu jest poprawa w 70%!!!
ewajka
Posty:2
Rejestracja:11 maja 2011, 16:07

11 maja 2011, 16:39

Witam serdecznie
To moze ja sie dolacze z moim pytaniem .
Nasz owczarek niemiecki,nieznacznie zaczal utykac na przednia lapke,po dokladnych ogledzinach, na lapce zauwazylismy guzka.Natychmiast udalismy sie do wetki,ta po wstepnych ogledzinach powiedziala ze moze to byc cysta,zrobila psu opatrunek,przylozyla mascia i dala antybiotyk.Pies mial zmieniany opatrunek co 3 dni.Niestety dzis na kolejnej wizycie,powiedziala ze to najprawdopodobniej nie jest cysta .Zasugerowala rentgen,oraz ewentualne wyciecie operacyjnie tego guza,z pozniejszym badaniem czy to nie jest cos zlosliwego.
Czy jest to moze pododermatitis?Zamiast katowac psa operacja ,uda nam sie go wyleczyc antybiotykami...?no i czy swedzenie ucha i brunatna wydzielina z niego moga miec cos z tym wspolnego?Zalaczam zdjecie.
http://img855.imageshack.us/img855/38/dsc03827y.jpg
serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 maja 2011, 00:06

gościu - otrzebne są zdjęcia , ewajka - nie mogę tego zdjęcia otworzyć.
ewajka
Posty:2
Rejestracja:11 maja 2011, 16:07

12 maja 2011, 13:45

U mnie sie otwiera, ale moze teraz bedzie lepiej.
Obrazek
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

13 kwietnia 2022, 09:08

Cześć!
Problemy zdrowotne naszych pupili jest niezwykle ważne. W tym celu warto regularnie odwiedzać gabinety weterynaryjne. Jeśli masz jakieś podejrzenia co do stanu zdrowia i jakichś chorób u Twojego psa koniecznie umów się do weterynarza!
Jednak pamiętaj, ta sytuacja zawsze może powodować stres u psów. W tym celu warto wiedzieć, jak łagodzić objawu stresu. Zajrzyj koniecznie na naszego bloga!
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości