po sterylizacji

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

luki13
Posty:6
Rejestracja:10 lipca 2011, 16:14

10 lipca 2011, 18:26

Moja suczka została wysterilizowana jakieś 2 lata temu. Weterynarz mówił, że wyrzucił jej wszystko co trzeba, ale od razu powiedział, że mimo to pies i tak będzie coś tam odczuwał, tzn. jak przyjdzie ten czas, będzie się stawał bardziej pobudzony, będzie chciał wychodzić na dwór i czekać na inne psy, a inne psy coś tam będą czuły i też będą do niej przychodzić.
I rzeczywiście tak jest. Oczywiście nie ma żadnego krwawienia i jak "to" się zacznie to trwa krócej niż normalna cieczka, ale trwa, powiedzmy tydzień. Suczka chce wychodzić na dwór, a psy też coś czują i do niej przychodzą. Pamiętam, że wet mówił, iż nawet po usunięciu narządów coś tam jest produkowane (chyba przez mózg) i dlatego piesek i tak, pomimo sterylizacji, coś tam będzie odczuwać. Kiedy ten czas przychodzi to pies zaczyna bardziej się lizać, robi to częściej, czasami nawet popiskuje, chce co chwila wychodzić na dwór i siedzi pod płotem, czekając na psy. Ale podkreslam, że dzieje się tak tylko podczas tej "niby" cieczki.

Teraz mam pytanie, czy u was, z waszymi suczkami też tak jest? Czy pomimo sterylizacji, też zachowują się, jakby miały jakąś cieczkę, choć faktycznie jej nie mają?
A jeżeli nie, to dlaczego u mojego psa tak się dzieje? Wet od razu powiedział, że tak będzie. Czy źle wykonał zabieg?
kruszyna_1971_1971

10 lipca 2011, 19:42

Moja sunia nie miała nic takiego ,nie miała żadnych okresów pobudzenia i nic się nie działo .
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

10 lipca 2011, 22:41

moja też nic takiego nie ma. W ogóle nigdy o czymś takim nie słyszałam...
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 lipca 2011, 09:02

A jestes pewien że twój weterynarz ma skończone jakiekolwiek studia a nie jest znachorem rzeźnikiem?
Takich bzdur juz dawno nie czytałam!!!!! Jeżeli twoja suczka ma objawy rui to znaczy że zabieg został wykonany nieprawidłowo i natychmiast należy go poprawić! Bo to może skończyć sie ropomaciczem kikuta! I napewno u innego weta...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2011, 01:51

nic z tych rzeczy ma nie być po to się robi ten zabieg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 52 gości