Prośba o informację.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Grayna53
Posty:3
Rejestracja:20 marca 2011, 20:32

15 sierpnia 2011, 19:26

Bardzo proszę o podpowiedź czym przemywać i smarować ranę po ugryzieniu naszego psa w kark przez innego psa.Psy się złapały w zeszły poniedziałek ale rana nie była widoczna w sierści gdyż znajduje się w zupełnie innym miejscu niż atakujący pies złapał naszego. Zauważona została wczoraj jako czerwona kreska zziarninowana. Dzisiaj widocznie została rozdrapana bo jest różowa i jekby coś zaczynało się w niej dziać.Została przemyta wodą utlenioną. Czy można popsiukać neomecyną lub posmarować Argosulfanem gdyż to mam w domu. Nasz pies to duży mieszaniec zblizony do owczarka francuskiego.Grażyna ZS.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

15 sierpnia 2011, 19:45

tak na marginesie jest to dział koci, następnym razem zapraszamy na psi:) ja niegroźne rany przemywałam zawsze wodą, ew. smarowałam tribiotykiem i pozwalałam samym się zagoić. Ważne żeby pies jej nie paskudził i nie rozdrapywał. Możesz ją jakoś zabezpieczyć, żeby nie była narażona na większe uszkodzenia. Jak nie będzie się goić to do weterynarza. Te dwa leki są chyba głównie na oparzenia, ja bym nie stosowała na otwarte rany.
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

15 sierpnia 2011, 21:20

Neomycyną możesz popsikać ,to antybiotyk .Argosulfan sobie daruj .Dobrze przepłucz woda utleniona ranę tak jakbyś psikała pod cisnieniem ,jesli nie masz takiej w buteleczce z małym otworem to weż do strzykawki oczywiście bez igły ,a potem Neomycyną porządnie .
Grayna53
Posty:3
Rejestracja:20 marca 2011, 20:32

15 sierpnia 2011, 21:56

Bardzo dziękuję. Może trochę się pogubiłam bo to moje pierwsze wejście.Wodą utlenioną przemyłam, neomecyną zapsiukałam a jutro zajrzę do weta. Dziękuję za podpowiedź. To pierwsze starcie naszego psa i stąd niepewność. Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej nocy.
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

15 sierpnia 2011, 22:10

Do lekarza warto pójśc ,jesli rana zainfekowana to penie dostanie antybiotyk w zastrzykach i jakies psikadło .pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 sierpnia 2011, 22:50

z ranami jest tak drobne otacia wystrzyc włosy wokół ran i przemyć wodą utlenioną. Większe rany wystrzyc włos i 1-2 x dziennie przemywać rany wodą utlenioną, i jeśli do 2 dni rana nie zacznie obsychać to należy ją pokażać lekarzowi, jezeli zaś ranę stanowią otwory po ugryzieniu to wystrzyc włos i pokazać jak najszybciej lekarzowi dlatego, że takie rany wyglądają niewinnie a uszkodzenia tkanek głębszych skóry są bardzo rozległe.
Grayna53
Posty:3
Rejestracja:20 marca 2011, 20:32

17 sierpnia 2011, 15:50

Bardzo dziękuję za pomoc.Odwiedziliśmy wujka weta i po konsultacji rana wygolona, przemywanie wodą utlenioną, a następnie po osuszeniu smarowanie tribiotykiem. Pozdrawiam serdecznie wszystkich,którzy udzielili porady.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 141 gości