Biegunka u collie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asanna
Posty:10
Rejestracja:17 czerwca 2011, 11:04
Lokalizacja:okoliceWieliczki

29 sierpnia 2011, 19:24

Mam problem z moim 2,5 letnim owcz. szkockim ,do tej pory prawdziwym okazem zdrowia.Dokładnie 14 sierpnia (w nocy) dostał silnej biegunki,co kilka godzin(3razy) wychodził na dwór się załatwiać.Wdzień było już dobrze,wieczorem na spacerze zrobił normalną qpę a w nocy znów raz musiał wyjść.Powtarzało się to co noc ,w czwartek podałam mu węgiel , było ok. a z piątku na sobotę znowu.W sobotę wet po dokładnym i wnikliwym wywiadzie co może być przyczyną ,która do tej pory jest zagadką ,zalecił dietkę ryż z kurczakiem ,zastrzyki w sob. i w pon.i obserwację czy coś nie podjada niewłasciwego.
Zaznaczę że nic innego nie dolega psu, nie wymiotuje ma apetyt jest wesoły,nic niepokojącego się nie dzieje.Był karmiony puriną d.c.rano a popołudniu gotowane miesko ryż lub makaron, warzywka .Obecnie zmieniłam karmę na purina pro plan sensitiwe(za radą weta).Nie byłoby może nic w tym dziwnego ,ale wczoraj w nocy znów 2 razy wychodził,podaję mu 1/2 tblt Taninalu co 12 godz., jest ok, ale co dalej :?: ,dodam jeszcze że pies jest pilnowany chyba bardziej niż prezydent :lol: więc nigdzie nie zje jakiegos dziadostwa(aczkolwiek różne smaki zna więc nie jest tkz "wydelikatniony").Bardzo proszę o rady na co jeszcze zwrócic uwagę ,co może być przyczyną tych nocnych(tylko)biegunek?
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

30 sierpnia 2011, 10:00

Pies reaguje biegunką na infekcje , stres, upał, zmiany karmy, zmianę wody, zatrucie, bakterie itd.
Jak raz coś złapał to reakcja może się powtórzyć.
Najważniejsze, że jest pod stałą kontrolą weterynarza :)
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

30 sierpnia 2011, 13:56

Zrób badania ,aby wykluczyć trzustkę,oraz wątrobę,bo mam pewne skojarzenia.Napisz jak wyszły wyniki.
asanna
Posty:10
Rejestracja:17 czerwca 2011, 11:04
Lokalizacja:okoliceWieliczki

31 sierpnia 2011, 15:44

Dziękuję za odpowiedzi,jak narazie jest ok,dzwoniłam do weta ,jak się powtórzy to zrobimy komplet badań,aczkolwiek nie podejrzewa nic poważnego.Collie są bardzo wrażliwe,więc nawet jeśli mi się wydaje że nie ma żadnych zmian ,to pies odbiera to inaczej.
PS.Bardzo interesuje mnie jakie to skojarzenia(pyt.do FREEDOM).
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

01 września 2011, 10:40

Skojarzenia te dotyczą właśnie chorej trzustki i wątroby.Jeśli pies je normalnie,swoje porcje,bez zmian pokarmu , ani innych dodatków,a mimo to występują co jakiś czas biegunki,a pies nie ma masy,czuć pod palcami żebra,to wskazuje właśnie na trzustkę.Tak było z psem naszych znajomych.Po badaniach,wyszło wszystko.Więc tak na prawdę,nie czekałabym do następnych objawów,tylko badania,to nie boli,a jakże może pomóc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 września 2011, 19:47

przedmówcy w pełni mają racje przyczyn może być cała masa tym bardziej , że biegunka to jeden z objawów towarzyszących wielu chorobom. Nie czekaj na następny epizod ze względu na rase psa. Wykonaj podstawową analizę krwi jesli nic nie wyjdzie poczekasz na epizod i powtórzysz badania porównując je i wykluczają problemy narządowe i skupisz się wtedy na samych jelitach . To prawidłowy cykl zawężania czy też eliminowania przyczyn.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości