PROBLEM Z USZAMI U AMSTAFFA

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

evolet88
Posty:2
Rejestracja:06 października 2011, 02:49

06 października 2011, 03:06

Mam problem z moim amstaffem, w listopadzie skonczy 2 lata , od około 7 miesięcy mamy problem z jego uszami ciągle się drapie rozdrapuje je do krwi uszy sa czerwone zakrwawione :( pilnuje go jak mogę by nie drapał uszu chodzę do weterynarza za każdym razem kiedy tylko zobacze ze ucho lekko zaczyna sie zacxzerwiniac dostaje maść oraz steryd ale niestety to pomaga tylko na jakis czas po około miesiacu wychodzi ponownie ... miał robione badania w kierunku pasożytów nic nie stwierdzono dodam ze pies nie ma nigdzie wiecej na skórze żadnych zmian, ale okropnie sie martwię o jego uszy.. proszę o pomoc co to moze byc moze powiem ze od poczatku dostaje karmę royal canin maxi adult i je ją od 10 miesiaca zycia ponieważ wtedy musieliśmy zmienić karme z karmy dla szczeniąt na ta dla dorosłych ponieważ dostał zapalenia stawów najprawdopodobniej od za szybko rósł. jedynie teraz od tego miesiąca zmieniliśmy mu karme na royal canim boxer
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

06 października 2011, 10:04

Mogę się mylić, ale problem z uszami może wiązać się z karmą. Prawdopodobnie to uczulenie na jakiś składnik karmy. Mój kumpel ma labradorkę, też miała problem z uszami. Wet nakazał zmienić karmę i od tego czasu problem zniknął.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

06 października 2011, 10:34

Czy te badania które robiłaś obejmowały też badania na grzyby i bakterie ? W szczególności na gronkowca złocistego? Bo objawy które opisujesz mogą sugerować ten "złośliwy" problem lub uczulenie na jakiś składnik karmy. Dlatego dobrze żebyś spróbowała karm innych firm, na początek zaczęłabym od karmy bez drobiu np. karmy rybne, lub z jagnięciną, karmy bez glutenu itd. Obserwacje muszą trwać minimum miesiąc.
evolet88
Posty:2
Rejestracja:06 października 2011, 02:49

06 października 2011, 13:07

tak miał robione badania równiez w kierunku bakteri i grzybów i gronkowca również karme zmienialismy juz tez 3 razy na orijen oraz eukanube nic nie pomaga... problem wciaz powraca
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 października 2011, 13:30

opisujesz alergiczne zapalenie przewodów słuchowych . Trzeba rozpocząć jego regularne odczulanie a problem zaniknie. W miare możliwości powinieneś zrobić testy alergiczne i może uda się wykluczyć alergen ze środowiska psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości