ropiejące oczy u malych psów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Justynaaaa
Posty:1
Rejestracja:02 listopada 2011, 09:56

02 listopada 2011, 09:59

jestem właścicielem pekińczyka miniaturki ma 14 lat i wszystkie szczepienia. od kat pamiętam łzawiły jej oczka ale nigdy nie myślałam ze to coś złego wręcz przeciwnie. ale od wczoraj ropiej jej oczko lewe od razu przemyłam jej oko wacikiem z rumakiem żeby mogła otworzyć oko po jakiś 3 h problem powrócił przemyłam woda przegotowana. rano około 5 powtórzyłam zabieg z rumiankiem i już ok 9 rano ropy czy tego śluzu nie było praktycznie ale oko było zaklejone. Przemyłam rumakiem ale oko jest jak by napuchnięte trochę mniej otwarte i piesek cały czas oczy zamyka. jest taka osowiała powolna i trochę tak jakby zagubiona nie reaguje właściwie na polecenia a jak woła się ja to idzie nie w ta stronę co ma. chciałam poczekać do jutra z wizyta u weterynarza skoro jest poprawa po rumianku ale może to złe podejście? w pobliżu nie mam zbyt przyjemnego weterynarza wiec jak jest konieczna szybka wizyta udam się na pogotowie weterynaryjne? proszę o pomoc.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

02 listopada 2011, 12:53

następny raz zapraszamy do działu psiego, nie kociego:)

Myślę, że oko powinien jednak obejrzeć weterynarz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 listopada 2011, 01:28

pilnie do lekarza
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

03 listopada 2011, 09:20

Tak na przyszłośc - psu nie przemywa się oczu rumiankiem...używa się do zakraplania kropli ze świetlika lub do przemywania wywaru ze swietlika. Istnieją także specjalne preparaty do przemywania oczu. Ale przy chorych oczach należy natychmiast iść do weta!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 81 gości