Problemy skórne

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

17 lipca 2006, 15:28

Moja suczka od dłuższego czasu strasznie się drapie i iska. Najbardziej po łapach i dolnych partiach ciala. W miejscach, które iska powstają gołe place. Weterynarz stwierdzil,że to świerzb, ale leczenie w tym kierunku nie przyniosło rezultatów. Kolejny weterynarz stwierdzil,że to najprawdopodobniej skaza bialkowa. Zmienilam karmę na Brit z jagnięciną, podaję też Biovitan C. Zastanawiam się, czy nie zastosować jej kąpieli z którymś z szamponów z laboratorium dr Seidl. Muszę dodać,że moja sunia to płochacz niemiecki, a więc każdy spacer kończy się pływaniem w jeziorze, gdyż to uwielbia. Czy kąpiele z szmponem dr Seidl mogą pomóc, a jeśli tak, to który. Skóra psa jest sucha, w miejscach, które iska dochodzi do złuszczania naskórka, ale czasami aż się rani. jak mogę jej pomóc?
zaniepokojona

17 lipca 2006, 18:39

Nikt mi jeszcze nie podpowiedział. Czytałam inne wypowiedzi na podobne tematy. Może przesadzilam z tymi <łysymi placami< - są to raczej male placki ok. 3cm*3 cm. Czytałam o płynie Hexoderm - a może on zamiast podawanych wcześniej szamponów? Muszę dodać,że bylam u najbliższych weterynarzy - kolejni są bardzo daleko i mam problem. A ci najbliżsi raczej znają się na krowach niż psach. Czy to może być skaza białkowa? -Co robić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2006, 00:16

iść do dobrego lekarza i zdjagnozować co się dzieje, bo chcesz leczyć coś co nie wiadomo czym jest. Jam można ci doradzić jak nie wiadomo z czym mamy do czynienia. Szamponów jest całe multum i możesz psa kąpać w nich ale mogą one tyle dać ile dotychczasowe leczenie czyli : NIC.
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

18 lipca 2006, 21:02

Jak tylko zdobędę jakiś transport, wybiorę się do porządnego weterynarza. Będzie trudno. A poza tym moja suczka jest bardzo >charakterna<, co znaczy,że niewiele da zrobić przy sobie. Podejrzewam,że do porządnego przebadania jej będzie konieczne chwilowe uśpienie przy pomocy zastrzyków. Miałam ostatnio taką sytuację z czyszczeniem uszu. Czy takie usypianie nie jest dla niej szkodliwe? Ale jeśli do tego czasu wykąpię ją szamponem jodoforowym, lub z dziegciem i biosiarką - nie zaszkodzę? Który ewentualnie wybrać?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2006, 22:37

podawanie środków uspokajających nie niesie większych niebezpieczeństw, co do szmponu napisałem wcześniej, że nie znając diagnozy trudno dobrać kosmetyk. Jeśli nie wiadomo co to wybierz jak najbardziej obojętny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 36 gości