Nurofen 400 mg ibuprofenu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pannazmokraglowa
Posty:6
Rejestracja:19 listopada 2011, 15:04

19 listopada 2011, 15:39

Przepraszam, że w taki sposób, ale od godziny szukam na forach itp. informacji, mój pies 17 miesieczny owczarek niemiecki (30 kg), niejadek z powodu schorzeń związanych z młodzieńczym zapaleniem kości(kulenie), zjadł tabletkę nurofenu(400 mg), podczas przyjmowania spadła mi na podłogę, on podbiegł, myślał, że to coś do zabawy, kiedy chciałam mu to zabrać(moja wina) połknął ją...Jest sobota popołudnie, mój weterynarz, który go cały czas leczy i jest pod jego opieką już dzisiaj nie przyjmuje. Ogólnie mieszkamy spory kawałek od miasta,, a najchetniej zawiozłabym go do jakiegokolwiek weterynarza, póki co nic mu się nie dzieje, ale nie wiem, czy mam powody do paniki!
ania05

19 listopada 2011, 15:43

A nie możesz zadzwonić do tego weta?Jeśli jesteś stałą klientką to powinien pomóc ...Albo zadzwoń do jakiejkolwiek lecznicy i zapytaj ,przecież chyba korona z głowy nikomy nie spadnie jak odpowie na pytanie czy nurofen mu nie zaszkodzi ... jeśli już to co teraz zrobić jak już zjadł .
Gość

19 listopada 2011, 15:46

Wklejam kawałek który znalazłam ..........".Należy pamiętać, że to co dobre dla ludzi nie zawsze jest dobre dla naszych psiaków. Ibuprofen u psów wywołuje szereg niepożądanych efektów. Jest to lek szkodliwy ponieważ wykazuje działanie wrzodotwórcze. Do innych zmian w obrębie przewodu pokarmowego naszych czworonogów należy chociażby przejściowy nieżyt żołądka i jelit.
""
ania05

19 listopada 2011, 15:50

I jeszcze jeden Ibuprofen był kiedyś stosowany w leczeniu zapaleń u psów i kotów, ale z powodu wywołanych wrzodów i perforacji żołądka rzadko jest stosowany, tym bardziej iż dostępne są bezpieczniejsze leki weterynaryjne wykazujące działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Toksyczne działanie ibuprofenu może doprowadzić do owrzodzenia śluzówki żołądka, oraz do ostrej niewydolności nerek, a objawy takiego zatrucia to m.in.: nudności, biegunki, wymioty krwawe, czy obniżenie ciśnienia krwi oraz drgawki.

Rokowanie w przebiegu tych zatruć nie zawsze jest pomyślne, gdyż często właściciele zbyt późno zgłaszają się ze swoimi pupilami.

Radziłbym więc przed zastosowaniem takich leków, zawsze poradzić się swojego lekarza weterynarii. Doradzi wam, które leki przeciwbólowe, czy przeciwzapalne można bezpiecznie zastosować u waszych psów i kotów.
Myślę żę powinnaś się skontaktować z jakimś lekarzem .....
pannazmokraglowa
Posty:6
Rejestracja:19 listopada 2011, 15:04

19 listopada 2011, 18:19

Mój pies zjadł jedną tabletkę przez przypadek, a nie że ja mu podaję, wiem, że imbuprofen może być szkodliwy dla zwierząt, ale nie wiem w jakich dawkach....co do dzwonienia, to mamy telefon, ale stacjonarny, chyba będę dzwonić gdzieś gdzie się dodzwonię.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 listopada 2011, 22:28

myślę , że po jednej tabletce nic mu się nie będzie działo. Obserwuj go i tyle. Niemniej pamiętajcie, że ibuprofenu i jemu podobnych nie stosuje się u psów gdyż prowadzi do uszkodzenia wątroby. Psy nie posiadają enzymu rozkładającego ibuprofen. Wrzodotwórczo działają prawie wszystkie NLPZ
pannazmokraglowa
Posty:6
Rejestracja:19 listopada 2011, 15:04

19 listopada 2011, 22:46

Dziękuje bardzo, przeczytałam masę artykułów, nie tylko polskich i znalazłam dawki na kg masy ciała jakie mogą być groźne i troszkę mnie to uspokoiło...Pies ma się normalnie, boli go łapa i nic się nie zmienia.Ale pytanie mam, czy może Pan lub ktoś się orientuje po jakim czasie ibuprofen zostanie wydalony z organizmu zwierzęcia? Parę miesięcy temu wet zalecił mu Rimadyl. ale bez żadnej osłony, dopiero zaczęliśmy szukać w internecie i w artykułach informacji na ten temat, gdzie wiele osób wypowiadało się, aby podawać go z lekami osłonowymi, więc boje się, że pies może mieć już lekko zniszczoną wątrobę. Chociaż ma co pewien czas robione badania, wszystko jest jak dotąd w porządku. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 listopada 2011, 22:48

proszę się nie obawiać nic mu nie powinno także się dziać po rimadylu to dobry lek i dobrze tolerowalny. Ja sama PAni pisze miał badania i jest ok.
brzanka1984

11 marca 2013, 22:53

Witam, dziś podczas naszej nieobecności, pies wskoczył na meble i dobrał się do całej paczki IBUM sprint caps. W opakowaniu było 26 tabletek, w domu znaleźliśmy około 12, więc wychodzi nam, ze pies beagle zjadł około 14. Początkowo był senny, wymiotował cały dzień, pił dużo lecz szczęśliwie biegał po placu. Teraz sytuacja się trochę polepszyła, zwymiotowała raz i jest wszystko ok, lecz jest apatyczna. Co jej grozi?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 marca 2013, 22:56

niewydolność nerek i ewentualne uszkodzenie wątroby, krwawienie z przewodu pokarmowego. Pilnie wykonuj badania krwi pod kątem narządowym.
kamila_g92

03 listopada 2013, 23:36

witam wczoraj moj pies zjadl kilka tabletek nurofenu, niestety nie jestem w stanie okreslic ilosci. Cala noc wymiotowal ale apetyt ma taki jak i wczesniej i duzo pije czy koniecznoscia jest wizyta u weterynarza wiem ze automatycznie zrobili by mu pobieranie krwi itp a niestety moja sytuacja finansowa jest fatalna czy mimo to koniecznoscia jest wizyta u weterynarza?
szarada

04 listopada 2013, 00:53

W takich sytuacja należy zaraz po zdarzeniu podać psu niewielką ilość wody utlenionej do pyska w celu sprowokowania wymiotów,a póżniej węgiel aktywny, by wchłonął toksyny.Teraz na wodę jest za pózno,jak masz węgiel podaj,udaj się do lekarza koniecznie, powiedz mu to co napisałaś na forum,poproś o odroczenie opłaty, lub spróbuj pożyczyć gdzieś,kroplówka nie jest,aż tak droga,a nikt nie będzie badał krwi na siłę, jeśli Cię na to nie stać.Szczerość popłaca.Teraz dużo osób ma problemy finansowe,to nie wstyd idż,lub zadzwoń i powiedz w czym rzecz,zobaczysz co powie lekarz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 listopada 2013, 12:46

najlepiej po ok 2-3 dniach sprawdzić parametry biochemiczne zwłaszcza wątroby i nerek po zjedzeniu ibuprofenu. Sama kroplówka może byc niepotrzebna albo bardzo potrzebna + inne leki. Więc w ciemno moze być drożej niż taniej. Jeśli nie masz pieniędzy pogadaj z lekarzem , dogadacie sie co do płatności.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości