Boląca łapa(przednia ) u owczarka niemieckiego.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

a-tka 2

09 grudnia 2011, 17:47

Witam,jestem nowa na tym forum,przeglądnęłam już wszystko,co może tyczyć w/w problemu,niestety nie wiem dalej,co mam zrobić,może Pan,Panie Jarku,pomoże!Otóż w wielkim skrócie:mój piesek ma 2,5 roku,od 3 tygodni kuleje na przednią prawą łapę,jest to już po raz trzeci taki nawrót choroby,po raz pierwszy psisko okulało w wieku 12 miesięcy,było wtedy leczone na młodzieńcze zapalenie kości,dostało lek meloksykam,15 miligr.przez 4 dni i zastrzyk sterydowy,preparaty z wapnem sama mu kupiłam,choroba przeszła,ale znów się objawiła,po półrocznej przerwie,piesek dostał znowu tylko meloksykam,i znowu było ok.Teraz jest znowu nawrót choroby,psisko najpierw kulało ,gdy biegło,byłam u weta,który go leczył poprzednio,pies dostał jeden zastrzyk(tylko jeden)ze sterydami,nie ma żadnej poprawy,wręcz pies kuśtyka już,gdy nawet chodzi.Nie wiem,co mam zrobić,pies się męczy,mnie ciężko na to patrzeć...Czy zastosowane dotąd leczenie było wystarczające-oto moje pytanie?Czy to dysplazja,czy mam robić rtg ,by dalej psa leczyć,czy szukać pomocy gdzie indziej,Pana zdaniem?Sprawa zawsze dotyczy tylko jednej przedniej łapy,nie ma wędrującego zapalenia.Proszę o pomoc.
a-tka2

10 grudnia 2011, 10:02

Witam raz jeszcze,czy Pan doktor zagląda na to forum?Jeszcze raz proszę o odpo.,jeśli to możliwe.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 grudnia 2011, 17:18

pewno, że zaglądam a częstotliwość zależy od nawału pracy. Twój pies jest źle leczony a dlaczego? Właściwie nie wiesz na co go leczysz i to jest wada ! Zwierze powinno mieć bardzo porządne badanie kończyn włącznie z badaniem radiograficznym i ustalenie przyczyny kulawizny. Można tak leczyć na pałe ale tylko !!!!!!!! raz potem jeśli występuje nawrót to musisz znaleźć przyczynę. Podejrzewam , że u niego możesz mieć problem z łokciem w drugiej kolejność z barjkiem . Zrób zdjęcia rtg i ew. je prześlij to podpowiem.
a-tka2

12 grudnia 2011, 20:14

Dziękuję Panie Jarku,zdjęcia rtg w ilości 4 sztuk zrobiliśmy w sobotę,mają być na jutro z opisem,jeśli dam radę,to je zamieszczę.I jeszcze raz dzięki wielkie za odpo.
a-tka2

16 grudnia 2011, 19:08

Witam,to znowu ja,na dzień dzisiejszy wiem,że problem pieska to staw barkowy-opisu zdjęcia w tej chwili nie mam,bo mój wet ma się jeszcze z kimś skonsultować...Na zdjęciu podobnież widać jakieś zwapnienie,była sugestia,by to zoperować?!?Niestety,muszę się uzbroić w cierpliwość-do poniedziałku,mam dostać jakieś szczegóły i zdjęcia.Może ktoś z was miał kłopoty tego typu u owczarka niemieckiego,psina ma zaledwie 2 i pół roku,szkoda nieboraka,kuleje dalej,jest b,żywotny,dobrze je ,chciałby szaleć ,bawić się...A tu ten bark...Może ktoś z was coś takiego leczył u swej psiny?Z góry b.dziękuję za każde sugestie.Pozdrawiam.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 grudnia 2011, 20:08

Na razie wstrzymajcie sie z tym ruchem. Tylko emeryckie spacerki....
a-tka2
Posty:8
Rejestracja:19 grudnia 2011, 17:18

19 grudnia 2011, 17:32

Witam Panie Jarku,właśnie za chwilę mój brat zamieści rtg mojego pieska,jest to zdjęcie stawu barkowego prawej kończyny,wiem,jakość pozostawia wiele do życzenia,ale może Pan się czegoś dopatrzy...Wet,który opiekował się do teraz pieskiem,twierdzi,że są problemy właśnie z jego stawem barkowym,a dokładnie ze ścięgnem mięśnia dwugłowego i torebką -mam nadzieję,że czegoś nie pokręciłam.Gdybym mogła prosić o jakieś wnioski-będę b,wdzięczna.Czy da się to wyleczyć zachowawczo,czy psinkę czeka operacja,a jeśli tak,to na czym miała by ona polegać?Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.Beata.


Obiecane zdjęcie:
Aby otworzyć w pełnym rozmiarze należy rozwinąć menu kontekstowe kliknąć otwórz obrazek lub kliknąć na linka :
http://fotoo.pl//out.php/i39602_obraz-001.jpg

Obrazek

Dziękuję.
a-tka2
Posty:8
Rejestracja:19 grudnia 2011, 17:18

19 grudnia 2011, 22:00

Panie Jarku,proszę otworzyć podany link,bo tylko wtedy jest to zdjęcie czytelne.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 grudnia 2011, 22:46

niestety z czegoś takiego nie da się nic powiedzieć to jak wróżenie z fusów.
a-tka2
Posty:8
Rejestracja:19 grudnia 2011, 17:18

20 grudnia 2011, 18:52

Dziękuję Panie Jarku,niestety lepiej zeskanować się nie da,może uda się nam zrobić zdjęcie i podesłać,zależy mi bardzo na Pana zdaniu.Pozdrawiam.
Gugam
Posty:2
Rejestracja:19 grudnia 2011, 11:56

20 grudnia 2011, 20:20

Trzymam kciuki za postępy leczenia
a-tka2
Posty:8
Rejestracja:19 grudnia 2011, 17:18

21 grudnia 2011, 18:54

Dziękuję Gugam,zmieniliśmy weta,zrobiliśmy raz jeszcze rtg,tym razem odu stawów barkowych,bo było podejrzenie nowotworu...Jesteśmy szczęśliwi,bo łapka tylko chora,rozpoczynamy leczenie,ma trwać 6 tygodni,piesek niestety jest więźniem-zero ruchu,zobaczymy ,jak będzie po kuracji,na razie dziękuję Panie Jarku,jeszcze się odezwę.
a-tka2
Posty:8
Rejestracja:19 grudnia 2011, 17:18

27 grudnia 2011, 17:59

Witam ponownie i ponownie zwracam się z prośbą do pana,panie Jarku.Otóż ,dzisiaj już wiem na 100%procent,co dolega mojej psince.Mianowicie ma zwapnienie ścięgna mięśnia dwugłowego stawu barkowego prawego.Moje pytanie do pana jest następujące,czy jest możliwe wyleczenie tej przypadłości lekami,czy jest sens próbować,a jeśli tak,to co psu winno się podać,czy tylko czeka nas operacja,a wtedy czy psina ma szansę na to,że przestanie kuleć?Psiak jest młody,na razie ma przepisany bezruch i Dalacin,jak mu możemy jeszcze pomóc?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 grudnia 2011, 18:41

Mozna podawać Inflamex,ale to pomoc posrednia dobra ale pośrednia.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 grudnia 2011, 00:14

zwapnienia nie usuniesz żadnymi lekami , na tą przypadłość jedynym lekiem jest zabieg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości