owczarek niemiecki chore tylne łąpki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kika2106

05 grudnia 2011, 09:15

dzieńdobry jestem nowym użytkownikiem mam bardzo pilny do rozwiązania kłopot.Mój piesek owczarek długowłosy ma 10 lat od roku zaczeły się większe kłopoty z tylnymi nogami.kulał ciężko wstawał vet przepisał witaminy, były robine badania.ale diagnoza dysplazja. Obecnie piesio jest po amputacji 2-go palucha w tylniej łapce .po operacji biegał na 3 łapkach jak kangur i musiał wchodzić na 4 pietro. po paru miesiącach coś się stało zad psa opadał nie mógł biedny ustać , ani zrobić siku/ podnieść łapki. vet i operacja wiązadło w kolanie i jeszcze drugie cięcie i coś tam naciągał. lekarz chiururg super wieczorem już pokuśtykał i załatwił sie normalnie podniósł łapke do sikania/ .Bardzo szybko wracał do zdrowia .Ale teraz znowu coś się dzieje z drugą łapką. Na 2-im paluchu obrzmienie piesio liże łapkę /poduszka ok/ wet mówi że to stawy i trzeba maść , moczyć w mydlinach / szare mydło/ i w kalii tak robiłam troszkę lepiej ale opuchizna nie zeszła teraz kazał smarować maścią nic to nie daje a pomiędzy paluchami czerwone obtarcia aż gołe ciało się robi nie zabardzo chce chodzić. 2 wev mówi żeby dokonać amputacji palucha . Było robione zdjecie rtg ale kość palucha cała bez żadnych zych odznak. sama już nie wiem co robić . piesio chodzi w bawełnianych skarpetkach z wypustkami , żeby się nie ślizgał. Boje się kolejnej operacji , żeby nie zerwał sobie znowu wiązadeł i od nowa wszystko. jak mu pomóc?????? piesio ma 10 lat, waży 45 kg, mieszka ma 4 piętrze. Zrobię wszystko dla niego tylko co mam robić? bardzo go kocham
Gość

05 grudnia 2011, 09:54

Z moim owczarkiem niemieckim było poodobnie-dysplazja ,praktycznie co pol roku leki i specjalne buty,bo poduszki pozdzierane do krwi. Zaczęło się w 8 roku życia,pociągneliśmy do 12,a potem pozwoliliśmy mu odejść. Leki zniszczyły mu żoładek i wątrobę,wymiotował,nic nie jadł,ale i postać dysplazji była ciężka...Potem podobne kłopoty z dobermanem -spondyloza i wyrok ....Teraz mam malego pieska żeby nigdy nie przezywać tragedii spowodowanych chorobami kręgosłupa . Zycżę Ci aby piesek miał się dobrze,żeby wrócił do zdrowia-:) Może kup mu specjalne buty żeby nie zdzierał poduszek i paluchow ?
Gość

05 grudnia 2011, 09:55

dodam,że moim pogorszyło się od schodów-lekarz mówił,że dla tych schorzen schody są zabójcze


pozdrawiam
atosek
Posty:6
Rejestracja:05 grudnia 2011, 08:44

06 grudnia 2011, 12:51

dziękuję za zrozumienie , dzisiaj idę do weta bo dalej liże łapkę czerwone między palcami i koło pazura czerwone miejsce.Poduszki ok, nie poździerane. Koło paznokcia czerwone, napuchnięte widać że go boli. ale chce biegać i pieknie je.
może ktoś wie co stosować jakąś maść czy oklłady żeby opuchlizna z palucha zeszłą? Pomyślę o butach, może nie będzie tak zaczepiał pazurem. Nie chce mu amputować palucha. to za ciężki pies żeby przez tydzień na 3 łapkach biegał.
Podawałam mu po operacji tabletki a teraz syrop Arthroflex
Gość

06 grudnia 2011, 13:09

Atosek,popieram-jeśli jest szansa nie zgadzaj sie na amputację!!!! Poczekaj na odzew,może ktoś doradzi jakieś okłady dla psinka. Sciskam cieplutko i trzymam kciuki za pupila :* I jak najmniej po schodach,najlepiej jak ogólnie będzie miał mało ruchu.
atosek
Posty:6
Rejestracja:05 grudnia 2011, 08:44

07 grudnia 2011, 15:26

będzie miał butki vet zamówił dostał też zastrzyk , i mam moczyć łapke w kalii żeby obeschły te rany . Jemu marzną łapki i w zimie ma chodzić w butkach.i dlatego stan zapalny bo te stawy żeby nie przeziębiać na razie leczymy
Gość

07 grudnia 2011, 19:40

trzymam kciuki ze swoim Atoskiem:*
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 grudnia 2011, 17:06

a mosz możliwośc wysłać kpie zdjęcia rtg tej łapy i zdjącia tych ran i obrzęków, bo aby pomóc muszę to widzieć . Nie da się na podstawie takich opisów doradzać.
atosek
Posty:6
Rejestracja:05 grudnia 2011, 08:44

13 grudnia 2011, 13:02

mam to zdjecie rtg oraz aparatem zrobie zdjęcia łapek ale nie umiem wysłać chyba żeby pocztą
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 grudnia 2011, 01:30

możesz poczta możesz zdjęcia ze zdjęć.
atosek
Posty:6
Rejestracja:05 grudnia 2011, 08:44

15 grudnia 2011, 08:25

dzieńdobry p.Jarku czy wysłać zdjęcia na m-la sklepu? sklep@krakvet.pl piesio chodzi już w butkach. ma mokry zimny nos ładnie je nie ma kłopotu tylko ta łapka
pannazmokraglowa
Posty:6
Rejestracja:19 listopada 2011, 15:04

15 grudnia 2011, 16:58

JA mam owczarka z młodzieńczym zapaleniem kości i z problemami ze stawami(to młody pies 1,5 roku). Podajemy mu arthroflex, jest to preparat m.in. witaminowy i powiem Ci, że podczas podawania tego preparatu cidziennie są poprawy, lepiej chodiz na tylne łapy i nie ma sztywności łap, a wcześniej po wstawaniu nawet po chwili leżenia bardzo długo musiał się rozchadzać. I polecono Nam podawać gotowane kurze łapki i też moim zdaniem są dobrym wspomagaczem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 grudnia 2011, 23:46

nie zdjęcnia na pw lub mojego maila
atosek
Posty:6
Rejestracja:05 grudnia 2011, 08:44

28 grudnia 2011, 08:28

wysłałam Panu zdjęcia piesek bierze serie zastrzyków co drugi dzień już 7 dzisiaj i guz przestał się jątrzyć ale jest i jak troche pobiega to liże łąpkę , chodzi w bucikach
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 stycznia 2012, 23:33

odpisałem na te zdjęcia czy nie? Jeśli nie to gdzie poszły , bo zdjęć dostaję dużo więc nie pamiętam wszystkich opisów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości