Prośba o konsultację - problem z sercem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ania05

25 lutego 2012, 15:27

Ja z sunią byłam w lecznicyxxw Łodzi .
slawa
Posty:26
Rejestracja:18 lutego 2012, 16:28

25 lutego 2012, 18:53

Sorry, dziś dopiero miałam czas, żeby szukać, pewnie nawet to Wam nie wystarczy, ale na to już nic nie poradzę. Uwierzcie proszę, że nie można znać się na wszystkim, że niedoświadczona osoba nawet przykładając rękę do serca psa nic nie wyczuje, a poza tym arytmia oddechowa może w danym momencie nie wystąpić, ale ... ona JEST czy tego chcecie czy nie. Myślę, ze żaden wet, jeśli go zapytacie temu nie zaprzeczy.

http://www.portalweterynaryjny.pl/forum ... 472,3.html
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
(...) Należy pamiętać, ze u psa występuje fizjologiczna arytmia oddechowa.(...)

http://kobieta.wp.pl/kat,68194,title,Ar ... caid=1dfc3
Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź
(...) W zasadzie każdy zdrowy pies powinien mieć w spoczynku fizjologiczną dla tego gatunku arytmię tzw. oddechową.(...)
ania05

26 lutego 2012, 08:48

No właśnie nie wszyscy potrafią wysłuchać niemiarowość i nie zawsze ona może być łatwo słyszalna .Wydaje mi się że przy szybkiej akcji serca nie wysłuchamy jej -jak psiak jest poddenerwowany albo zestresowany .Najlepiej sprawdzić jak pies śpi . :mrgreen:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

26 lutego 2012, 13:08

Z tą lecznicą mam niestety złe wspomnienia:( Nie potrafili stwierdzić co mojemu kotu dolega- kociak zdechł, u Tarzana na oko stwierdzili alergie na pchły, bez jakichkolwiek badań i ładowali w niego sterydy (tak pamiętam) które w ogóle nie pomagały.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 lutego 2012, 13:09

arytmia oddechowa u psa to norma fizjologiczna. Właściciel posiadający psa , który jest kardiologiem ludzkim może być tym faktem przerażony, bo u ludzi to choroba ( sam miałem taki przypadek - takiego właściciela).
ania05

26 lutego 2012, 13:23

DZiękujemy za wyjaśnienia .Chyba nie tylko kardiolodzy mają z tym problem ...... :lol:
ania05

26 lutego 2012, 13:30

Seiti pisze:Z tą lecznicą mam niestety złe wspomnienia:( Nie potrafili stwierdzić co mojemu kotu dolega- kociak zdechł, u Tarzana na oko stwierdzili alergie na pchły, bez jakichkolwiek badań i ładowali w niego sterydy (tak pamiętam) które w ogóle nie pomagały.
My nie mieliśmy wyjścia bo suni się nie poprawiało a 10 lat temu zrobienie Ekg było możliwe tylko w dużych miastach i namiar dał nam nasz wet ,zreszta sam nas umówił bo sam rozłożył ręce a na szczęście jest z tych co to się przyznają do tego że już nie ma pomysłu a nie wali leki na oko .Lekarz z xx opisał Ekg i na jego podstawie plus zdjęć rtg zaproponował leczenie które pomogło ,a sunia dożyła 13 lat -jak zachorowała miała 3 .Tak więc ja złego słowa na xx nie mogę powiedzieć .
slawa
Posty:26
Rejestracja:18 lutego 2012, 16:28

26 lutego 2012, 17:12

Jarek pisze:arytmia oddechowa u psa to norma fizjologiczna. Właściciel posiadający psa , który jest kardiologiem ludzkim może być tym faktem przerażony, bo u ludzi to choroba ( sam miałem taki przypadek - takiego właściciela).
Dziękuję!
Właśnie o tym cały czas pisałam.
Aligator
Posty:7
Rejestracja:21 lutego 2012, 20:40

02 marca 2012, 14:04

Dziękuję wszystkim, którzy namawiali mnie do podjęcia "ryzyka" (zwłaszcza panu doktorowi :)). Okazało się, że to jednak drogi oddechowe, psiak został wyleczony :D
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

02 marca 2012, 17:41

A my bardzo cieszymy się razem z wami!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości