Cukrzyca u 12 letniej suni

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

maxpower
Posty:2
Rejestracja:29 marca 2012, 01:48

29 marca 2012, 02:05

Witam, widziałem kilka wątków o cukrzycy tu na forum, ale żadne nie odpowiedziały na moje pytania.

Mam sunię, ma 12 lat, i stwierdzono u niej cukrzycę we wrześniu. Najpierw bardzo zaczęła wymiotować, i zaczęła tracić na wadze. Najpierw podejrzewano u niej zatrucie, ale na końcu okazało się że to cukrzyca. Z 18 kg zjechała do 10. Cukier wynosił 570j, zaczęła dostawac insulinę ( caninsulin ) 6 j wieczorem, po insulinie cukier waha się w okolicach 450 j. (ostatnie badanie cukru miała 16 dni temu) Nie wiem już co robić, nie stać mnie niestety na jeżdżenie do weta na badanie cukru codziennie, jestem obecnie bez pracy. Być może źle to wszystko jest przeprowadzane, moze sunia nie powinna dostawać insuliny wieczorem, tylko rano ? Martwi mnie jeszcze jedna kwestia. Sunia ma nieziemski apetyt, jadła by wszystko co jej wpadnie do pyska, ale mimo to leci z wagi, a może to złe określenie, wydaje mi się że zanikają jej mięśnie, łapki ma tak chude , jakby kości owleczone skórą. Nie wiem też czym ją karmić, nie stać mnie na weteryjną karmę. Bardzo proszę o jakąś radę.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

29 marca 2012, 06:16

a ludzki gluometr by się nie sprawdził? Przy cukrzycy apetyt to norma, możesz jej gotować na przykład kurczaka z odrobiną ryżu i jakiegoś tłuszczu. Nie wiem czy u psów jest tak jak u ludzi, ale wydaje mi się że po insulinie powinna dostać jakiś lekko węglowodanowy posiłek, żeby nie spowodować hipoglikemii.
ania05

29 marca 2012, 14:39

A inne badania tez miała robione czy tylko cukier ?Tez miałam psa z cukrzycą i mojemu insulinę podawałam na czczo rano ....nie wiem dlaczego ty masz podawac wieczorem .Ogólnie insulinę podaje się na czczo a jesli ty masz dawac wieczorem ? :?: :
Co do badania cukru w domu to chyba bierze się krew z ucha ?I na pewno z glukometru ludzkiego nie będzie miarodajnego wyniku ale chociaż przybliżony ...jesli nie stać cię na wizyty ,hm....sama insulina z tego co pamiętam też do tanich nie nalezy niestety . Na pewno pan doktor się wypowie ,cierpliwie czekaj na informację z pierwszej ręki .
maxpower
Posty:2
Rejestracja:29 marca 2012, 01:48

29 marca 2012, 14:47

Tak , miała inne badania robione, krew w porządku, mocz tez, tylko tyle że cukier sie tam pojawił, wątroba delikatnie powiekszona.
Nie wiem czemu wieczorem mam jej podac, tak mi wet kazał.
Insulina jest droga dlatego, po wydatkach na to, a oprocz tego jeszcze dostaje vetmedin ( ale problemy z serduszkiem to stara sprawa), malo co zostaje na zycie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 kwietnia 2012, 14:42

zminimalizować koszty badania cukru można wykonując te badania samemu glukometrem w domu. Ludzkie blukometry w pełni do tego sie nadają. My rozpoczynamy insyline podawać 2 x w ciągu doby i potem na podstawie badańia i wykreślanai krzywej cukrowej w miare widzimy jak zwierzę potrzebuje czesto insuliny, jak sterować jedzeniem itd. Leczenie cukrzycy wymaga ogromnej cierpliwości i restrykcyjności. Wymaga kontroli stanu nerek i wątroby . W przypadku suki wymaga jej kastracji.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości