Biegunka,wymioty oraz krew w kupie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

30 marca 2012, 22:17

Witam.Mam czteromiesięcznego szczeniaka który już dwa razy zafundował mi biegunkę.Ostatnim razem były też wymioty więc przestraszona że to parwowiroza albo coś przyjemniejszego wylądowałam u weterynarza.Po raz drugi zostałam przez weterynarza naciągnięta na niepotrzebne niby leki bo w obu przypadkach pies coś zjadł i tyle.Więc jeżeli pies nie jest osowiały i poza biegunką bądż wymiotami nie ma innych niepokojących objawów jakie mogę podać sama leki bądż coś osłonowego?I jakie objawy mogą świadczyć o odwodnieniu?Przy ostatniej biegunce która była tym razem z krwią weterynarz stwierdził że to robaki,chociaż pies był dwa razy odrobaczany i robaków nie było.Drugi weterynarz powiedział żeby się wstrzymać z odrobaczeniem bo to może nasilić objawy.Więc zostałam z głodówką i puszką royal canin dla jelitowców i bez leków biegunka przeszła.
Mój Dino wszędzie pcha nosa i jak widać pilnowanie nie pomaga.Więc potrzeba mi szybki kurs w razie kolejnej afery jelitowej.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

30 marca 2012, 22:42

jaki kolor krwi?
dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

31 marca 2012, 08:16

We wtorek była czysta krew na kupie a na drugi dzień rozcieńczona.Od czwartku kupa jest normalna.Nie ma krwi nie ma biegunki.
ania05

31 marca 2012, 08:50

Piszesz że zostałaś naciągnięta przez weterynarza na niepotrzebne leki ....wg ciebie powinien nie reagować ?A co jesli pies by padł ?Napisałabyś że nawet nie próbował leczyć ?Lekarz nie jest wróżką i nie wie czy pies którego widzi coś zjadł czy jest powazniej chory -owszem może przypuszczać i podejrzewać ale nie ma pewności .Biegunka z krwią nie jest błahym objawem ...tak myślę .Sorki za ten wykład ale jakoś mnie ruszyło to twoje zdanie .... :|
dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

31 marca 2012, 10:51

ania05 pisze:Piszesz że zostałaś naciągnięta przez weterynarza na niepotrzebne leki ....wg ciebie powinien nie reagować ?A co jesli pies by padł ?Napisałabyś że nawet nie próbował leczyć ?Lekarz nie jest wróżką i nie wie czy pies którego widzi coś zjadł czy jest powazniej chory -owszem może przypuszczać i podejrzewać ale nie ma pewności .Biegunka z krwią nie jest błahym objawem ...tak myślę .Sorki za ten wykład ale jakoś mnie ruszyło to twoje zdanie .... :|
Krew w kupie jest niepokojącym objawem.Dlatego wylądowałam u weterynarza.I właśnie twierdzę że weterynarz mnie naciągnął bo kazał psa odrobaczyć.Pomimo że pies był dwa razy odrobaczany i nie miał robaków.Ponadto ta tabletka mogła pogorszyć jego stan co potwierdził drugi weterynarz.
Przepraszam ale weterynarz nie jest wróżką jest kwalifikowanym i wyuczonym lekarzem i w trakcie badania eliminuje już niektóre schorzenia ponadto to nie epoka kamienia łupanego i teraz jest odpowiedni sprzęt i badania do diagnozowania wszystkich zwierząt.Jak możesz twierdzić że lekarz ma prawo nie mieć pewności.Czy leczył cię kiedyś lekarz na jakąś chorobę a bo może akurat ją masz?Co za bzdura!Nie dałabym psa w ręce takiego weterynarza który na oko psa leczy.
dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

31 marca 2012, 11:25

Aha i jeszcze jedno dosyć głupie pytanie.Czy pies może się zarazić od dziecka ospą wietrzną bo akurat mam w domu epidemię?
ania05

31 marca 2012, 14:30

Wirus ospy wietrznej jest nie zakażny dla psów .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 kwietnia 2012, 14:29

zwykłe rozwolnienie przy zachowanym pragnieniu i bez krwi oczywiście zawsze możecie 1-2 dni przeczekać ( brzydko powiedziawszy) stosując biopreparaty hamujące biegunkę. Jeśli jednak mimo zastosowanych preparatów na następny dzień biegunka przybiera na sile lub dołanczają dodatkowe objawy to natychmiast do lekarza. Jeśli zaś w ciągu 2 dni nie uda się także zatrzymać biegunki to także musi psa obejrzeć lekarz.
dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

02 kwietnia 2012, 09:33

Dziękuję bardzo za odpowiedż.
Chodzi mi konkretnie o te biopreparaty bo właśnie nie mam zielonego pojęcia co można podawać i w jaki sposób.
Wczoraj złapałam Dina na kradzieży węgla(opałowego).Czy to mogło być przyczyną biegunki z krwią?Czy to jego podjadanie węgla może znaczyć że mu czegoś w organizmie brakuje?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

02 kwietnia 2012, 10:49

Moja jedna z suk tez kradła węgiel- nic jej nie było, z tym że ona raczej go gryzła a nie połykała i robiła to jak już oskalpowała wszystkie piłki tenisowe.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 kwietnia 2012, 23:06

można podawać wszelkie leki zawierające szczepy laktobacilusatj.: lakcid, trilac, lacidofil, można podać leki przeciwbiegunkowe węgiel, loperamid, nifuroksazyd. Jeśli do 2 dni nie ma poprawy pilnie do lekarza. Jedzenie węgla drzewnego u psa to niec ze specyficznych objawów. Biegunke może wywołać jak najbardziej.
dianaaa
Posty:6
Rejestracja:30 marca 2012, 21:47

16 kwietnia 2012, 23:16

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.Po opanowaniu biegunki wkońcu odbyło się pierwsze szczepienie które weterynarz tak odwlekał.Teraz czuję się trochę bezpieczniej.
Jeszcze widzę dużo muszę się nauczyć na temat psów.
krzychu47
Posty:1
Rejestracja:19 maja 2014, 17:56

19 maja 2014, 19:10

dianaaa pisze:Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.Po opanowaniu biegunki wkońcu odbyło się pierwsze szczepienie które weterynarz tak odwlekał.Teraz czuję się trochę bezpieczniej.
Jeszcze widzę dużo muszę się nauczyć na temat psów.
Jeśli mogę coś doradzić, to polecam na przyszłość u szczeniąt z opisanymi powyżej objawami przeprowadzić od razu test na parwo. Dzięki takiemu działaniu ( za radą lekarz weterynarii) udało nam się uratować szczeniaka z przewlekłą postacią parwowirozy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 maja 2014, 01:17

zakładam z góry , że 4 miesięczny szczeniak był szczepiony , a robienie testów po szczepieniu to np. wykrycie przewlekłej parwowirozy. Nigdy takiej postaci nie widziałem choć teoretycznie na papierze istnieje . Ta choroba zmiata (dobrze przeczytaj to słowo) ZMIATA szczeniaka. To nie bieguneczka i zabawa w leczenie . Dla mnie to dalej jedna z najniebezpieczniejszych chorób psów. Zapamiętajcie NIGDY NIE WYKONUJCIE TESTÓW NA CHOROBY ZAKAŹNE JEŚLI ZWIERZĘ ZOSTAŁO ZASZCZEPIONE DO MIESIĄCA WCZEŚNIEJ. Szkoda pieniędzy i nerwów.
sidek4a
Posty:76
Rejestracja:20 kwietnia 2020, 14:25

22 kwietnia 2020, 12:08

Dzień dobry. Czy ktoś wie co zrobić gdy występuje biegunka u psa z krwią? Jestem posiadaczką rocznego psa husky. Karmię go pełnowartościowymi karmami - aktualnie dostaje karmę Petvita, a do tego zalecone przez weterynarza specjalnie dobrane witaminy. Do tej pory nie było problemu z jedzeniem (i trawieniem) - pies miał duży apetyt. Jego kał był poprawny, konsystencja i kolor zgodne z normą. Jednak kilka dni temu zauważyłam, że pies ma biegunkę. Co może wywoływać biegunkę u psa z krwią? Zmieniło się też jego zachowanie - do tej pory był pełen energii i ciągle chciał się bawić. Teraz sprawia wrażenie osłabionego i nie ma chęci na wspólne zabawy. Jest obojętny na nasze propozycje, zaczepki, jego ulubione zabawki… Dodatkowo zmniejszył się jego apetyt, zaczął mniej jeść. Gdy zje trochę więcej karmy pies ma biegunkę i wymiotuje tym co zjadł. Czy biegunka u psa z krwią może być spowodowana zatruciem pokarmowym, źle dobraną karmą czy to symptom poważniejszego problemu? Czy jest szansa że zauważona biegunka u psa z krwią ustąpi sama? Konieczna jest wizyta u lekarza?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 74 gości