Kulawizna - podejrzenie awulsji przyczepu mięśnia dwugłowego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kiwaczek2
Posty:1
Rejestracja:23 czerwca 2012, 18:22

23 czerwca 2012, 19:08

Witam, jestem właścicielką prawie 7 letniej charcicy rosyjskiej. Od marca u psa pojawiła się kulawizna najbardziej widoczna po spoczynku. Pies kuleje na przednia prawą łapę. Po podaniu leków przeciwzapalnych cimalgex, kulawizna wyrażnie się zmniejszyła.Podczas badania weterynarz nie stwierdził bolesności łapki i faktycznie w gabinecie pies chodzil dosyć dobrze, Ciężko było to jednak dokładnie sprawdzić bo suczka była spłoszona jednak przenoiła ciężar ciała na łapkę.W między czasie zrobił się stan zapalny między palcami, suczka zupełnie nie używała łapki. Dostała maść bedicort i zastrzyk dexanose poniewaz nie byliśmy pewni, czy kulała z powodu urazu, czy też stanu zapalnego. Stan zapalny został wyleczony, ale pies nadal kulał. Raz lepiej raz gorzej...Po żadnych lekach nie przestał kuleć zupełnie. W nocy Dumka przenosiła się z kocyka na kocyk na trzech łapkach. W ciągu dnia było lepiej chociaż z czasem łapka potrzebował coraz więcej czasu żeby się rozchodzić. U wet. pies nie kulał! Pies w domu i na spacerze kulał ocraz mocnie. Kilka osób badalo łape pies nie okazywał żadnego bółu. W końcu w akcie desperacji podjełam decyzję o prześwietleniu całej łapy. Lekarz obstawiał trzeszczki ja z czasem zaczełłam podejrzewać bark. Kilkakrotnie kiedy Dumka się przeciągała, było słychać chrupnięcie z okolicy łopatki. Zrobiliśmy w sune 7 zdjęć. Zdjęcie barku jako ostatnie tak profilktycznie. No i wyszło...wg. właściciela kulawizna kończyna przednia prwa zwłaszcza w chwili rozpoczęcia ruchu. Badanie w ruchu brak objawów,pies przenosi ciężar na kończynę...RTG kości dłoni, nadgarstka, łokcia bez zmian,w stawie ramiennym widoczny fragment kostny sr ok 4-5 mm sugerujacy oderwanie guzka nadpanewkowego łopatki. :| No i zalecono podawanie nadal cimaglexu i cortaflexu zdjęcia poszły do konsultacji do Warszawy. Doktor podejrzewa awulsje przyczepu mięśnia dwugłowego zaleca się zrobienie artroskopi.Zapisaliśmy się na 5 lipca bo ponoć trzeba dzialać szybko.Jestem na etapie przygotowań logistycznych ale teraz każdy z kim rozmawiam odradza mi zabieg! Chciałabym poradzić się czy pana zdaniem faktycznie wskazanie artroskopii i ewentualnie operacji otwartej, jest dla nas najlepszym wyjściem :? Najdziwniejsze jest to że nie wiem kiedy pies mógł nabawić się takiej kontuzji. ja mam już mętlik totalny w głowie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 czerwca 2012, 14:48

niestety staw jest do zabiegu . Co do atroskopi musisz pytać kogoś kto to wykonuje, ale myślę, że też jest to do zrobienia artroskopowo.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości