do pana Jarka chory pies

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asia31

16 września 2012, 16:24

U mojej bulterierki stwierdzono pecherzyce szukam pomocy wszedzie i mam pytanie czy dzieci moga sie nia zarazic A drugie pytane to czy sm encorton raz dziennie starczy bo nie ma zabardzo poprawy nie umiem wstawic zdjec i jestem z bydgoszczy a juz 5weterynarzy jej nie pomoglo.PILNE PROSZE O POMOC
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 września 2012, 16:28

pęcherzyca nie jest choroba zakaźną tylko chorobą z autoagresji. Encorton jak najbardziej wystarczy tylko należy pamiętać o bardzo dużych jego skutkach ubocznych więc jeśli zadziała to dobrze przestawić psa na inny lek leczący te choroby dużo bardziej bezpieczny , ale bardzo drogi - cyclosporyna.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

16 września 2012, 16:36

nie zapomnij o stałym podawaniu czegoś, co chroni wątrobę podczas terapii encortonem. z własnego doświadczenia polecam ludzki esselive duo.
magdalenka000_78
Posty:3
Rejestracja:16 września 2012, 16:46

16 września 2012, 16:55

SleepingSun pisze:nie zapomnij o stałym podawaniu czegoś, co chroni wątrobę podczas terapii encortonem. z własnego doświadczenia polecam ludzki esselive duo.
bardzo fajnie pomaga
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 września 2012, 23:17

encorton ma tak "szerokie spektrum " negatywnych działań , że esselive niewiele zdziała.
asia31

22 września 2012, 20:28

dziekuje jezeli chodzi o dzieci to uspokoilam sie poniewaz mojej bulce tylko troche pomaga ten encorton poniewaz jak wygoi sie jej brzuch i pachwiny to zaczyna ja wyrzucac na grzbiecie. zaobserwowalam tez ze gdy gotuje jej kasze z warzywami i miesem to tak jakby mniej ja wyrzuca ale niestety czesto wyjezdzam i maz wtedy jej kupuje sucha karme przez tydzien i wtedy az plakac sie chce.gdyby ktos mial jeszcze jakies propozycje co moze pomoc bulce mojej po bylabym wdzieczna moze jakas dieta
asia31

22 września 2012, 20:37

asia31 pisze:dziekuje jezeli chodzi o dzieci to uspokoilam sie poniewaz mojej bulce tylko troche pomaga ten encorton poniewaz jak wygoi sie jej brzuch i pachwiny to zaczyna ja wyrzucac na grzbiecie. zaobserwowalam tez ze gdy gotuje jej kasze z warzywami i miesem to tak jakby mniej ja wyrzuca ale niestety czesto wyjezdzam i maz wtedy jej kupuje sucha karme przez tydzien i wtedy az plakac sie chce.gdyby ktos mial jeszcze jakies propozycje co moze pomoc bulce mojej po bylabym wdzieczna moze jakas dieta
musze doda ze jestem z okolic torunia i bydgoszczy gdyby P.Jarek mogl polecic jakiegos weterynarza lub dermatologa psiego to bylabym wdzieczna
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 września 2012, 12:33

to nie wiem czy to pęcherzyca czy nie alergia. Może solidna dieta przeciwalergiczna.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 93 gości