Alergia czy coś innego?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

13 kwietnia 2012, 08:12

Witam !

Mam 10 cio miesięcznego owczarka niemieckiego. Jest u mnie 2 miesiace. Zaraz po zakupie zauważyłam że piesek się drapie. Został zakroplony od pcheł, bez zmian drapanie nadal. Hodowca karmił go tylko surowym mięsem, więc postanowiłam przestawić go na sucha karmę , bo myślałam że może tu jest problem. Dostał Brit Premium z kurczakiem nic to nie pomogło. Piesek ma rozdrapane rany na brzuch i wylizany łokieć na przedniej łapce. Weterynarz wykluczył świerzb i nużyce (badanie zeskrobiny), grzybek też wykluczony. Pies dostał zastrzyk przeciwświądowy i sterydowy, antybiotyk Kafavet i Hydroxyzinum VP, poprawa minimalna troszkę zbladły rany na brzuchu, ale drapanie jest nadal. Od dwóch dni dostaje karme Taste of the Wild Pacific (rybna), na razie mieszaną z Britem. Mam wrażenie, że wczoraj znowu się więcej drapał. Proszę o pomoc, bardzo chciałabym pomuc mojemu Brunowi. Czy to mozliwe, że tak szybko zaeragował na rybe i drapanie się nasila ? :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 kwietnia 2012, 10:07

Trzeba było napisac na dziale żywienie jaką karmę dla alergika to juz byś miała temat wyjaśniony,a tak koszt poniesiony karma nietrafiona.
TOTW nie jest dobrą karma dla alergicznych psów(nawet z rybą)gdyż ma bardzo bogaty skład wiele składników które mogą mieć pośredni wpływ na alergię (oczywiście mam tu na myśli alergię pokarmową)
Odpowiedz co do karmy jest następująca.Powinnaś kupić psu karmę Trovet Rabbit/Rice lub Venision/Potato.
Obydwie są antyalergiczne przy czym pierwsza jest z ryżem druga z ziemniakami.
Te karmy mają bardzo skromny i prosty skład i jeśli pies ma alergię pokarmową po tym pokarmie ustapi.
Natomiast jesli będzie dalej się drapał to już masz odp ,że przyczyna nie leży po stronie alergii pokarmowej i trzeba szukac jej gdzie indziej.
Pozdrawiam Robert
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 kwietnia 2012, 10:32

A ja bym nie zmieniała tej diety zbyt pochopnie.
Napisz jak wygladały dokładnie posiłki na surowiznie.
Gość

13 kwietnia 2012, 10:54

Hodowca karmił go korpusami drobiowymi + witaminy.
TOTW z rybą duzo osób polecało dla wrazliwych psów dlatego się zdecydowałam.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 kwietnia 2012, 11:57

Tylko korpusy plus witaminy?
Czy cos jeszcze? Jakies warzywa? Owoce? nabiały? Jakie te witaminy? Na tyle dokładnie na ile tylko sie da...
Gość

13 kwietnia 2012, 12:09

Przed chwilą do niego dzwoniłam, twierdzi, że same korpusy i jakieś niemieckie witaminy :( Więcej już z niego nie wyciągnę.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 kwietnia 2012, 14:12

Możesz zostac przy BARF....ale nie dawaj juz psu samych kuraków. I wprowadx przyzwoity, prawdziwy BARF.
Twój pies dostawał zbyt mało białka, zbyt mało minerałów, zero tłuszczu, wogóle bez kwasów omega. Żadnej biotyny, cynku czy innych. To nawet nie wystarczało do wzrostu i prawidłowych ilości energii. Skóra jest odwierciedleniem ogólnego stanu całego organizmu. Twój pies ma bardzo słaby organizm a rośnie wiec potrzebuje wszystkiego znacznie wiecej niz dorosły. Po własciwym odkarmieniu, suplementacji, skóra wróci do normy.
To nie jest alergia. To jest ogólne osłabienie.
Gość

13 kwietnia 2012, 14:42

A ta karma TOTW może być, podaje mu tez olej z ogórecznika i witaminy ?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 kwietnia 2012, 19:58

Tak jak napisał Robert. Ta karma ma w składzie mnóstwo komplikacji. Zupełnie niepotrzebnie. Lepsze są proste karmy, oparte na mięsie. Bezzbożowe. Do tego dodałabym psu oleje rybne, biotynę, cynk chelatowany, algi
Martya86
Posty:5
Rejestracja:04 października 2012, 11:58

27 października 2012, 16:34

Też mam pytanie dotyczące alergii. Iba kicha i nie wiem czy to są objawy alergii czy tylko tak sobie prycha. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 października 2012, 22:29

trzeba zbadzać psa i stwierdzić czy to infekcja i ustalić jej ew. źródło ( patogeny czy alergeny)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości