chore nerki- prośba do Pana Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kikii13
Posty:1
Rejestracja:09 listopada 2012, 20:32

09 listopada 2012, 21:06

Witam Panie Jarku,mam 4 letniego bulka ,na początku podaję jego wyniki z dnia 08.11.2012,
CREA 5.14 mg/dl
UREA >300 mg/dl
GPT 110 u/1 37 st C
GLU 176 mg %
Zanim poszłam do weterynarza piesek bardzo dużo pił wody,sikał,wymiotował śliną i tym co zjadł,miał mniejszy apetyt,i był słaby.
08.11 dostał zgodnie z zaleceniami kroplówkę z wit grupy B( 5mil żółtego płynu ,nie pamiętam niestety nazwy).Podaję ją jeden raz dziennie ,w domu.Mam pytanie ,czy oprócz tej kroplówki ,bulek powinien jeszcze dostać dodatkowo jakiś antybiotyk?czy takie postępowanie w leczeniu jest wystarczające? Dzisiaj ,po drugiej kroplówce bulek ,jest jak nowo narodzony,biega,skacze,ze spaceru nie chce wracac :-),ma ogromny apetyt (karme ma zmieniona dla nerkowców z Rojala,po której narazie jeszcze nie wymiotuje-na szczescie) .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 listopada 2012, 01:22

niestety na razie sie poprawiło , bo kroplówka także rozcieńcza stężenie toksyn we krwi i psu się cudownia poprawia. Należy sie skupić nad wynikami mocznika i kreatyniny sa niepokojące i bardzo niebezpiecznie wysokie. Należy ustalić przyczynę ich tak wysokiego stężenia. Poziom cukru tez nie jest prawidlowy . Stan psa przynajmniej patrząc na wyniki jest bardzo poważny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości