Resekcja jelit plus powikłania

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mehari
Posty:9
Rejestracja:01 kwietnia 2013, 10:31

05 kwietnia 2013, 21:44

Ryż był podawany z drobiem. Suchego na razie jeszcze nie zalecali, dostawał moczone. Ale może za jakiś czas będziemy i tego próbować.
A duże dawki węgla, jakie to są, jak często i jak długo?
Jakie dawki suszu z borówek?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 kwietnia 2013, 21:49

4-5 tabletek węgla przy posiłku 2-4 łyżki suszu do posiłku. W miarę możliwości sucha karma.
mehari
Posty:9
Rejestracja:01 kwietnia 2013, 10:31

05 kwietnia 2013, 21:53

W takim razie spróbuję. Lekarz prowadzący chce też spróbować karmę suchą z wysoką zawartością włóknika.
Jak Bruno zjadł nieopatrznie kawałek rolki papieru toaletowego, wtedy stolec miał uformowany...
Śmieję się, że będę karmić go ligniną...
A tak na prawdę, to nie jest to śmieszne.
patynka12

10 czerwca 2013, 20:08

Chciałam zapytać czy się psiakowi poprawiło? znaleźliście jakąś metodę??
U mnie jest podobna sytuacja, piesek po resekcji jelit w lutym - i cały czas biegunki... "nasi" lekarze oraz lekarze, u których konsultowalismy juz nie mają pomysłu :( tyle różnych leków próbowalismy przez te miesiące i nic :(
mehari
Posty:9
Rejestracja:01 kwietnia 2013, 10:31

11 czerwca 2013, 09:16

Bruno ma się dobrze. Miał zdiagnozowane IBD (nieswoiste zapalenie jelit), które mógł mieć już przed operacjami nawet. Jest teraz na karmie FARMINA VET LIFE ULTRA HYPO. Biegunki stały się rzadsze (w sensie że nie co chwilę chodzi na dwór), czasami nawet 'budyniowe' (jeśli mniej pije, bo jeśli pije dużo, to niestety woda), nie ma takiego parcia i przesypia noce. Przez 2,5 tyg. przytył 3 kg. Dostaje też Folik (5mg), FortiFlorę, Debutir, babkę płesznik i elektrolity.
Dzisiaj jedziemy na kontrolę, bo wetka ma jeszcze jakiś pomysł (odrobaczenie i steryd). Na razie na tej karmie/kuracji jesteśmy 2,5 tyg. więc nie należy oczekiwać super rezultatów.
Napisz mi na gg (1037680) albo pv jak u Was wszystko wyglądało dokładnie.
Pozdr.
Ola
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 55 gości