Folia aluminiowa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marcantonio_

22 kwietnia 2013, 12:14

Szanowni Państwo,
problem polega na tym, że dziś rano moja suczka borzoja zjadła kanapkę, która być może owinięta była w folię aluminiową. I tu pojawia się problem: kanapka nie moja, nie wiem, jak była zapakowana. Po kanapce zostały pozostałości, po folii - nie. Chyba nie jest możliwe, by dziewczyna zjadła całą folię, zostawiając części kanapki? Sprawdziłem dokładnie, nie było nawet kawałka aluminium. Za to piesek chyba nie czuje się najlepiej. Leży i głośno sapie. Może być to też po prostu moja obsesja, może po prostu śpi. Czy folia jest niebezpieczna?
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

22 kwietnia 2013, 13:01

i to bardzo plus ciężko będzie psu ją zwrócić jeżeli na to liczysz. po za tym nie wiem jak reaguje taka folia po kontakcie z kwasami żołądkowymi :?:
Marcantonio
Posty:1
Rejestracja:22 kwietnia 2013, 12:07

22 kwietnia 2013, 13:46

Tzn., ze niezaleznie od tego, ze wlasciwie watpie, ze zjadla te folie, mam pojsc do weterynarza? Natychmiast? Czy sa jakies objawy, ktorymi powinienem sie niepokoic?
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

22 kwietnia 2013, 14:49

lekarzem nie jestem, ale wydaje mi się ze objawem mogło by być: dyszenie, próby zwymiotowania lub wymioty, pies zachowywał by się jak by go coś balało-jest markotny, popiskuje.
ALE ZAZNACZAM ZE NIE JESTEM WETERYNARZEM.
dodam że są osoby króre od razu biegły by do weta inni nie zrobili by nic, może poczekaj kilka godzin a jak tylko coś zacznie się dziać niepokojącego jedź do weta
no i może zadzwoń do niego w razie w, może ci coś doradzi
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 kwietnia 2013, 22:57

folia aluminiowa wychodzi na zdjęciach RTG więc po co drżeć . Lepiej wykonać rtg brzucha. Gorzej jeśli był to woreczek foliowy. To dopiero wredota. Tu może pomóc kontrastowanie przewodu pokarmowego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości