Problemy zdrowotne mojego psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

monikakapcia
Posty:2
Rejestracja:02 lipca 2013, 19:34

02 lipca 2013, 19:53

Witam,

Od czwartku mam problem z moim psem 1,5 rocznym ( podobny do maltańczyka waży 7,5 kg). W czwartek miał biegunkę z krwią po wizycie u lekarza miał podłączoną kroplówkę dostał antybiotyk dożylnie + jakieś trzy zastrzyki podskórnie. Przez kolejne dwa dni woziłam go na kroplówki oraz nadal aż do dziś miał antybiotyk dożylnie i zastrzyki. Odstawiłam mu dotychczas podawaną karmę Britt i podawałam od sobotniego wieczoru zgodnie z zaleceniem lekarza mokrą karmę Hills l/d. W czwartek miał zrobione badania krwi i wyszły mu bardzo podwyższone wskaźniki watrobowe AsPAT 730; AlAT 125; ALP 781; białko całkowite 137 reszta była nawet ok. W poniedziałek miał badania kontrolne i wskaźniki są dużo lepsze AsPAT 19; AlAT 59; ALP 50; białko całkowite 59. Wszystko byłoby ok gdyby w dniu dzisiejszym nie zaczął wymiotować. Po każdym posiłku (karma mokra Hills - dawkowanie 1 łyżka co 2 godziny) wymiotuje, jest apatyczny i ciągle leży. Zmiana karmy nastąpiła w sobotę wieczorem i do dnia dzisiejszego nic mu się nie działo. Dotychczas był wesoły i bardzo ruchliwy. Wszystkie szczepienia na choroby zakaźne, wściekliznę i odrobaczanie ma aktualne. Bardzo prosze o pomoc co dalej robić?
Pozdrawiam,
Monika
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 lipca 2013, 21:13

czy łapał kleszcze ostatnio ? Jaka ma morfologię? Nie miał kontaktu z jakąś trutką ? Nie ma kłopotów krążeniowych?
monikakapcia
Posty:2
Rejestracja:02 lipca 2013, 19:34

03 lipca 2013, 07:19

Nie miał nigdy kleszcza od momentu jak tylko wychodzi na zewnątrz ma obrożę przeciw pchłom i kleszczom Foresto ( regularnie wymienianą co 6 m-cy). Jak lekarz go sprawdzał to nie znalazł tez niczego. Morfologia : z czwartku miał Leukocyty 24,8; Erytrocyty 7,05; Hemoglobina 11,12; Hematokryt 0,53; MCV 75; MCH 1,58;MCHC 20,9; RDW 16; Płytki krwi 335; MPV 9 a w poniedziałek po powtórnym badaniu miał: Leukocyty 13,1; Erytrocyty 6,53; Hemoglobina 10,62; Hematokryt 0,49; MCV 75; MCH 1,63;MCHC 21,6; RDW 18; Płytki krwi 239; MPV 9.
Co do trutki to już takiej pewności nie mam ponieważ mieszkam w domu jednorodzinym i mąż walczy z kretami i mogło się zdarzyć, że coś zjadł jednak raczej w 95 % cały czas jak pies jest na zewnątrz to ktoś z nim jest. Jedyna opcja , że w sobotę czyli 5 dni przed tym wszystkim chodził sam jak zajmowaliśmy się koszeniem, itp. ale czy aż do czwartku nic by mu się nie działo?
Jak poznać czy ma kłopoty krążeniowe do obecnej chwili nigdy nie było takich sytuacji. Owszem jak lekarz teraz robił RTG to stwierdził, że ma dość duże serce jak na swoją budowę. czy to faktycznie jest problemem.
Po wczorajszych wymiotach nic mu wieczorem nie dałam do jedzenia, noc przespał spokojnie a dziś rano podałam mu suchą karmę Hills L/D namoczoną wodą i na razie go obserwuję. Ale jak znowu się pojawią wymioty to co robić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2013, 00:09

wykonajcie Ekg serca ew. usg wątroby.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości