Guzek pod okiem po wyciągnięciu kleszcza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Rein
Posty:1
Rejestracja:07 sierpnia 2013, 16:15

07 sierpnia 2013, 19:02

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum.
Z góry przepraszam za dość rozwlekłą formę.
Mam 9 letnią jamniczkę Sonię. Wiek już osiągnęła taki, że jest podatna na różne schorzenia.
Aczkolwiek od urodzenia ma wadę wrodzoną serca.

Przechodząc do meritum. W niedzielę pod lewym okiem wyciągnąłem jej kleszcza, wyszedł bez problemu.
W poniedziałek pojawił się guzek, który uznałem za jakąś reakcję po wyciągnięciu kleszcza.
Byłem dzisiaj z wizytą u mojego weterynarza, który twierdzi, że to nie może być od kleszcza, ale też nie ma potrzeby smarować jakąś maścią przeciw bakteryjną, tylko obserwować.
Chciałbym więc zasięgnąć innej porady:
czy ten guzek faktycznie nie ma związku z kleszczem?
I czy w takim razie to coś groźnego?

A tu dołączam fotę owego guza.
http://img15.imageshack.us/img15/1204/z9vd.jpg

Ps:
Chciałbym dodać też, że pojawiają się u mojej psiny od 3-4 lat dziwne & niepokojące symptomy jak:
- trzęsienie głową jak u ludzi w chorobie Parkinsona... Zwykle obserwuje taki atak, jak zasypia. Jest wtedy nieświadoma, nie kontaktuje. Trzięsie się jej tylko głowa.
Ale jest to zupełnie co innego niż w przypadku, gdy coś się jej śni. Czy to padaczka?
- ataki charczenia przez nos jakby się dusiła i miała problemy z oddychaniem. Taki atak trwa zwykle pół minuty, ale potrafi się powtórzyć w ciągu dnia ze 3 razy.
Związane to jest z jakąś niewydolnością oddechową?

Jeden symptom wydaje się niezwiązany z drugim w tym sensie, że występują w dużych odstępach czasowych od siebie (kilku miesięcznych) i nie wystąpiły nigdy jedno po drugim.

W takiej małej miejscowości nie jestem w stanie zrobić specjalistycznych badań.
Ale żeby nie być skazanym na domysły, słyszałem, że można zlecić badania/wysłać pocztą próbki.
W każdym razie chciałbym się dowiedzieć, w jakim kierunku robić badania
i jakie choroby mogą się przejawiać poprzez takie ataki.
Dodam również, że ostatni atak trzęsienia głową miała 2 tygodnie temu, a charczenia jakieś 2 miesiące temu.
Moi znajomi weterynarze nie są w stanie dać jakiejś pewnej diagnozy, stąd miła byłaby opinia innych lekarzy.
Pozdrawiam, Tomasz Murawski.
czarna8912
Posty:92
Rejestracja:05 kwietnia 2013, 11:30
Lokalizacja:Kraków

28 listopada 2013, 20:23

co do tek krostki pod okiem to jak na moje oko wygląda jak po kleszczu. A co do trzęsienia się głowy tuż przed zasypianiem to mój psiak ma tak samo byłam z tym u wet, ale powiedział żeby się tym nie przejmować że niektóre psy w podeszłym wieku tak po prostu mają :-/ a co do charczenia to idź do weta i poproś o zbadanie krtani mój ma tak samo i okazało się że ma zapadniętą krtań ( za wcześnie jako młody pies miał założoną obrożę zamiast szelek ) i z wiekiem się to nasiliło, czasami jak ma ostry atak że aż się dusi to podnoszę mu głowę do góry a jak nie pomaga to rozchylam pyszczek i dość silno dmucham mu do pyszczka zawsze pomaga :-) i od kilku lat wraz z atakami charczenia zaczął strasznie chrapać. To tyle co ci mogę pomóc z własnego doświadczenia ale wiadomo ja wetem nie jestem najlepiej jak pójdziesz do weta i się od niego wszystkiego dowiesz :-)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 listopada 2013, 00:41

pod okiem masz dwie zmiany, ta bliższa ekranu może być efektem ugryzienia przez kleszcza , ale niekoniecznie, ta druga na 100 % nie od ugryzienia kleszcza . Co do ataków duszności poczytaj stare posty nt. kichania wstecznego czy to tak nie wygląda. Co do trzęsienia głową nie ma u psów jakiegoś starczego trzęsienia głową. To musiałbym widzieć na żywo lub na filmie. Czrana8912 nie ma takiej choroby jak zapadanie krtani albo ty przekręcasz albo lekarz nie wie o czym mówi.
Gość

29 listopada 2013, 16:48

Do Rein
Posyłam Ci link do filmików psów z kichaniem wstecznym, z angielskiego ,to revrse sneezing,jesli u psa Twojego wygląda to identycznie,to podczas ataku,spróbuj zatkać mu na moment ,na raz obie dziurki nosa,puść i zobacz,czy ustąpił atak.
Jednak duszność może mieć przyczynę kardiologiczną,wtedy R.T.G. serca i Echo serca. Przyczyną trzepania główka,może mieć podłoże neurologiczne,może to powodować guz,wiele może być przyczyn.Pasowało by zrobić r.t.g. kręgosłupa i sporo badań.
https://www.google.pl/search?client=ope ... el=suggest

Wybacz Czarna, że to napisze, ale wprowadzasz kogoś w błąd, nie piszesz, że Twój pies ma stwierdzoną ciężką niewydolność serca,oraz chory kręgosłup i stawy,psa można leczyć, ale nie dmuchaniem,a jesli nie leczysz, to wiesz gdzie psu można nadmuchać,przepraszam Cię, rób jak uważasz,ale nie pisz głupot na litość psią.

Rein,kichania wstecznego nie wyleczysz niestety, ale psu to nie szkodzi,z wyjątkiem niedogodności.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 grudnia 2013, 23:24

pamiętajmy , że kichanie wsteczne to nie choroba i od tego się nie umiera.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 38 gości