Zmiany nowotworowe u suni

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

grachagc
Posty:3
Rejestracja:27 lutego 2012, 00:00

08 grudnia 2013, 15:17

Dzień dobry,
Kilka miesięcy nie byłam na forum, nie mogę się zalogować na stare konto, więc jako nowy użytkownik proszę o pomoc zarówno doktora Orła jak i forumowiczów, którzy mieli podobny problem.
Kilka dni temu u mojej suni w usg wyszły dwie zmiany nowotworowe- jedna przy odźwierniku, druga na jelicie cienkim.
Sunia ma 12 lat ,jest mała, od dwóch lat leczona z powodu kaszlu.
Właściwie nic nie wskazywało na to, że dzieją się aż tak złe rzeczy.
Chętnie wychodziła na dwór, nie bardzo chciała wracać, apetyt miała tylko nieco mniejszy(ostatnie 2-3 tygodnie)
Od ostatniego ważenia, około pół roku temu, schudła 2 kg.
Czasami wymiotowała 1-2razy w tygodniu.
Wyniki krwi z września były w miarę dobre, sporo zawyżone było żelazo (badanie krwi było rozszerzone)
Usg robimy dwa razy w roku stąd zrobiłam bardziej żeby sprawdzić co się dzieje z wątrobą .
Zapisałam ją do onkologa na konsultację.
Proszę o odezwanie się osoby , które miały psy z chorobą nowotworową,
proszę o rady, wskazówki, może ktoś stosował medycynę niekonwencjonalną...
Czy stosowaliście chemię i jak ją psy znosiły...
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

08 grudnia 2013, 22:09

stosowaliśmy chemię, znosiliśmy świetnie. miałyśmy to ''szczęście'', że trafił nam się nowotwór najbardziej odpowiadający na chemioterapię. tych zmian nie da się usunąć operacyjnie?
grachagc
Posty:3
Rejestracja:27 lutego 2012, 00:00

09 grudnia 2013, 00:41

Może by się dały usunąć te dwie zmiany, ale lekarz robiący usg gdy pytałam o tę możliwość sugerował, że nie wiadomo czy są tylko te dwie widoczne zmiany, jeśli jest więcej w miejscach nie widocznych ? To psina wycierpiałaby się tylko, a źle znosi ból. Bardzo bym nie chciała, żeby cierpiała...
Sleeping Sun gdzie miała nowotwór Twoja sunia? Ile miała lat kiedy zachorowała?
Na czym polegało stosowanie chemii u niej? Naiwne to ostatnie pytanie...
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

09 grudnia 2013, 11:21

moja sunia miała chłoniaka. zachorowała w wieku 7 lat. na podawaniu różnych chemioterapeutyków, tych samych co u ludzi. tylko skutków ubocznych u psów o wiele mniej.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 grudnia 2013, 23:21

w takich przypadkach powinno się wykonać laparotomie diagnostyczną , nigdy nie rezygnuje się z szansy jeśli taka jest. żołądek jest wdzięcznym organem do zabiegu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości