Wiązadła krzyżowe

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ma_ko
Posty:3
Rejestracja:26 listopada 2013, 17:57

14 grudnia 2013, 14:38

Dziś w trakcie prześwietlenia na dysplazję (wyszło OK) u mojego psa stwierdzono potencjalny problem z Wiązadłem krzyżowym, nie ma na razie żadnego urazu itd. jedynie wyszło że są tzw" luzy" na stawie...szczególnie jedna łapa, pies był przebadany dość szczegółowo ze względu na moją sugestię że tylne łapy układa tak ze chodzi jak "pingwin" :-) łapki na zewnątrz.

Pies ma niecałem 5 miesięcy i teraz pytanie czym go wspomóc ? Na chwilę obecną bierze Luposan Biomineral, ale jaki preparat stricte pod katem wzmocnienia wiązadeł podać by zniwelować możliwość kontuzji w wieku późniejszym u psa. (koszty nie są istotne zależy mi na zdrowiu psa w wieku dorosłym)

Szczeniak ma 4,5 miesiąca i waży 33 kg (jest proporcjonalny bez grama tłuszczu) badania krwi i wątrobowe ma idealne.

Z góry dziękuje za sugestię i pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 grudnia 2013, 23:26

co to są za luzy. Za mało danych. U szczeniaków w takim wieku niewielkie luzy w kolanach są obserwowane i nie stanowią problemu. Nie ma złotego środka do wspomagania więzadeł. Są nimi : optymalna waga, optymalny ruch, optymalne żywienie ( także preparaty mineralne i witaminy), można stosować chondroprotektyki, przy kontuzji więzadła ( nadwyrężeniu) zalecone jest wyłączenie z ruchu i stopniowa późniejsza rehabilitacja.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości