problemy zdrowotne i psychiczne amstaffków

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ilona :)
Posty:12
Rejestracja:16 sierpnia 2005, 17:22
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

16 sierpnia 2005, 18:25

cześć:)
współopiekuje się 2miesięcznym amstafkiem. Wiem że jest to rasa oględnie mówiąc z nienajlepszą "renomą" dlatego staram się czytac, w miarę mozliwośliwości, wszystkie publikacje związane z hodowlą i wogóle wychowaniem bulli. Mimo wszystko (a może właśnie dlatego) chciałabym poznać opinie i doswiadczenia innych chodowców amstafów. Z jaki problemami natury zdrowotnej jak i psychicznej spotkali się u swoich (i nietylko) pupili?? Czy ta rasa ma jakieś szczególne skłonności do zapadania na dane choroby?? Z gory dziękuję i pozdrawiam :)
karafka

16 sierpnia 2005, 20:10

wiesz...to nawet nie chodzi o samą "renomę"...Rasa ta stworzona została w wiadomym celu :? Dlatego tez bardzo wazne,aby od najmłodszych miesiecy socjalizowac i szkolić takie psy, i najlepiej zaczynac od "szczeniaczkowa", potem podstawowe szkolenia, no i dalej odpowiednio je układać.Co do chorób,to najlepiej jak wypowiedza sie wlasciciele i wet oczywiscie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 sierpnia 2005, 20:01

nie można jednoznacznie przypisać im jakiś genetycznych chorób. Poza czasmi bardzo dużymi skrzywieniami psychicznym a zwłaszcza jeżeli ktoś je źle ułoży. Najczęściej jak tak kojarze ze swoja praktyką to zajmuje się nogami u nich. Ze względu na gigantyczną siłe mas mięśniowych często dochodzi u nich do różnych kontuzji.
nejra
Posty:3
Rejestracja:05 września 2005, 13:28
Kontakt:

06 września 2005, 17:21

ja posiadam amstafka i z tego co czytalam i zdolalam sie dowiedziec jak rowniez potwierdzilo sie w zyciu to asty maja bardzo wrazliwy uklad pokarmowy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 września 2005, 00:40

to też nie da się podciągnąć pod jedną kreske, ja tego nie zauważyłem w swojej praktyce a obsługujemy ich sporo.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości