Pies łysieje,proszę o opinię.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

E.K

21 kwietnia 2013, 10:30

No i jak tam piesek po odczuleniu?
Przestał się drapać?
Sierść odrasta?
asik154
Posty:10
Rejestracja:10 kwietnia 2008, 18:13
Lokalizacja:Puck

31 stycznia 2014, 18:15

Witam po długiej przerwie! Piesek zdiagnozowany-alergia pokarmowa oraz alergia na roztocza kurzu oraz roztocza bytujące w karmach.Piesek na początku diagnozowania został przerzucony na karmę hypoalergiczną(futro ładnie mu odrosło) a następnie po 8 tyg zaczęliśmy podawać mu po jednym produkcie na 2 tyg.No i szybko okazało się iż pokarmowym alergenem jest kurczak.Po podaniu kurczaka od razu piesek miał wzdęcia ,cuchnące gazy oraz śluzowaty rozluźniony kał.Bardzo się ucieszyliśmy że sytuacja opanowana,nie błądzimy po ciemku ale żeby nie było za różowo to po 2 miesiącach podawania indyka jako źródła białka okazało się że i na to białko się uczulił.Potem przez 3 miesiące była baranina i znowu uczulenie.Teraz po paro miesięcznym podawaniu wieprzowiny znowu objawy alergii ,zaburzenie trawienia i łysienie.Jestem załamana bo nie wiem czym go już karmić.Każde nowe wprowadzone białko po jakimś czasie zawsze kończy się alergią.Od przyszłego tygodnia przerzucam go znowu na karmę hypoalergiczną.Nie jestem z tego rozwiązania zadowolona ponieważ poprzednio pies na niej bardzo schudł.Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z karmieniem w 'wędrującej alergii' Pozdrawiamy Asia i Frodo
Gość

31 stycznia 2014, 18:41

Podobno konina jest dobra dla alergików , są karmy z koniną , albo karma oparta na hydrolizowanym białku.
Gość

03 lutego 2014, 14:01

Ja podawałam na problemy z sierścią karmę z łososiem i Omegan. Pomaga
Gość

03 lutego 2014, 15:12

Lepszy od omeganu dla alergika z problemami skórnymi jest DERMAFIT DOG lub Viacutan Plus .
tomasz87
Posty:7
Rejestracja:04 lutego 2014, 14:54

04 lutego 2014, 15:05

Czytając ten post od początku sądziłem, że wystarczyłby preparat w płynie, który ja używałem dla swojego malamuta. Ale zdaje się, że to znacznie poważniejszy problem, wymagający bezpośredniego działania weterynarza... . Swoją drogą - pomogło?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości