problem z kupka u mojego pieska

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

werka445
Posty:34
Rejestracja:15 lutego 2014, 13:43

16 lutego 2014, 11:43

witam. jestem tu nowa i bardzo proszę o pomoc.. nie wiem już co robić. około miesiąc temu przygarnęłam dużą czarną sunię, kundelka. problem jest taki, że od samego początku było z nią sporo problemów a mianowicie ciągłe biegunki z krwią. byłam z nią oczywiście u weterynarza dostała antybiotyk i leki. i powiem, że biegunki ustały ale jej stolce są bardzo dziwne.. zazwyczaj są żółte, rzadko zdarza się brązowa. ost mam wrażenie, że jest ona beżowa a raz była zielonkawa.. ponadto wczoraj miała w kupce jakby maluteńkie białe kropki.. odrobaczana była rowny miesiąc temu. martwi mnie to strasznie. jest to mój pierwszy pies mam go od niedawna a nie wyobrażam sobie życia bez niej.. dodam, że do jedzenia daje jej ryż z piersią kurczaka i ugotowaną marchewką i pietruszką plus witaminy w proszku can-wit. ost zrezygnowałam z marchewki ponieważ zauważyłam, że dość często wydala marchewkę w kale, zdarzyło się to 2 razy ale stwierdziłam, że lepiej nie ryzykować. nie wiem już co robić.. poza tym jest bardzo wesoła, żywa, sierść ma piękną błyszczącą.. może panikuje ale proszę napiszcie co mogłabym zrobić jeszcze.. ona waży 50 kg. ile powinnam dawać jej jedzenie? w sensie ryżu i piersi? ile gram? bo ja daje jej pól kg ryżu i poł kg piersi dziennie i miewam nieraz wrażenie, że chodzi głodna...
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

16 lutego 2014, 12:16

a czy piesek miał wykonywane jakieś badania? trzeba zrobić badanie kału i na pewno badania krwi ze szczególnym uwzględnieniem trzustki.
werka445
Posty:34
Rejestracja:15 lutego 2014, 13:43

16 lutego 2014, 13:36

mój wet stwierdził, że ona ma po prostu wrażliwy żołądek i nie zalecił badań.. ale martwi mnie to mimo, że ona jest wulkanem energii sierść piękną, błyszcząca to te kupki są dziwne.. :/ a nie będę ukrywać, że na badania dopiero za 2 tyg będę mogła ją zabrać bo dopiero w tedy dostanę pieniądze.. a co myślicie o jedzeniu? może daje jej za mało? a i zauważyłam, że ona normalna kupę robi tylko po chappim a nie chce jej karmić tą karmą ponieważ wiem, że to syf.. po każdej innej tez ma dziwne kupy.. probowałam jak na razie hillsa, royala, josera i purine..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 lutego 2014, 22:45

niestety takiego pieska należy dokładnie zbadać i tak jak przedmówczyni mówiła kał , biochemia narządowa i dokładne ogólne badanie.
Gość

17 lutego 2014, 01:58

werka ,napisałaś że : około miesiąc temu przygarnęłam ,
a pózniej napisałaś że: probowałam jak na razie hillsa, royala, josera i purine.. oraz : daje jej ryż z piersią kurczaka i ugotowaną marchewką i pietruszką plus witaminy w proszku can-wit.
Nie można tak często zmieniać jedzenia,pies zawsze na zmianę reaguje problemami z przewodem pokarmowym.
Jeśli wprowadzasz nowe jedzenie,rób to stopniowo,przez kilka dni,po trochę,aż przejdziesz na inne.A propo marchwi,jarzyny warto dawać z wyjątkiem wzdymających,marchew zawsze wyjdzie w kupie,bo pies nie trawi jarzyn ,ale są istotne dla błonnika
Badania zrób ,bo warto, a te białe kropki w k... to prawdopodobnie był ryz.Ryz jak gotujesz, ma być ugotowany,ale nie na kleik.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 lutego 2014, 02:02

a tu gość ma racje nie zwróciłem uwagi w jak krótkim czasie pies miał przetestowane karmy
werka445
Posty:34
Rejestracja:15 lutego 2014, 13:43

17 lutego 2014, 16:33

bardzo dziekuje za odpowiedzi. :) teraz wiem, ze to byla glupota te zmiany ciagle karmy, ech.. tylko prosze nie ocaniajcie mnie bo jak juz pisalam to moj perwszy psiak i w dodatku nie bylam do konca przygotowana bo znalazlam ja w parku.. ale juz na pewno nic eksperymentowac nie bede i jak dostane pieniazki to zabiore ja na te badania. :) dziekuje jeszcze raz za pomoc. :)
Gość

17 lutego 2014, 16:55

werka445 Jestem gościem z poprzedniego postu o zmianach karmy,pozwól ,że jednak Cie ocenie :D
Jesteś,bardzo dobrą osoba,pomogłaś biednemu psu,mało tego,ze przygarnełas,nie patrząc na koszty,to jeszcze troszczysz się o zdrowie i edukujesz by mu jak najlepsze życie stworzyć.POWODZENIA dziewczyno/kobieto,pisz,jak będziesz miała problem.
Nie myli się ten co nic nie robi.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

17 lutego 2014, 17:15

[quote="Gość"]werka445 Jestem gościem z poprzedniego postu o zmianach karmy,pozwól ,że jednak Cie ocenie :D
Jesteś,bardzo dobrą osoba,pomogłaś biednemu psu,mało tego,ze przygarnełas,nie patrząc na koszty,to jeszcze troszczysz się o zdrowie i edukujesz by mu jak najlepsze życie stworzyć.POWODZENIA dziewczyno/kobieto,pisz,jak będziesz miała problem.
Nie myli się ten co nic nie robi.[/quote

"Podłącze" sie pod opinię gościa , ponieważ w pełni podzielam zdanie .
werka445 wielki szacunek dla Ciebie za to co robisz .
kaagka
Posty:1
Rejestracja:26 września 2011, 15:11

18 lutego 2014, 20:05

ja bym badanie na wątrobę i trzustkę jednak zrobiła....
werka445
Posty:34
Rejestracja:15 lutego 2014, 13:43

18 lutego 2014, 20:42

zrobie na 100%. :) tylko niestety za 1.5 tygodnia ale wykonam je na pewno. dziekuje seredecznie jeszcze raz za pomoc. :) podniesliscie mnie naprawde na duchu!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości