porazenie krtani u husky

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

27 listopada 2013, 23:33

U doktora Rafała Niziołka z Warszawy,wpisz w wyszukiwarkę, wejdż na jego stronę,sprawdż sesje wyjazdowe,kiedy w Krakowie będzie,zadzwoń do pracującej z nim lecznicy i zastukaj sobie termin.Jeśli R.T>G. nie było w dwóch piojekcjach, pies nie był zpremedykowany, zdjęcie może być nieczytelne na tyle,by coś wywnioskować,jeśli osoba która opisywała umie to opisać jest wiele jeśli, może mieć a nie musi, bez echa się nie dowiesz,szkoda,ze nie potrzebnie wydałaś kasę w tak drogiej lecznicy :( .
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

18 grudnia 2013, 11:35

jesteśmy po echu serca - serduszko jak dzwon nie ma się do czego przyczepić nawet w opisie mamy "...serce sportowca..." teraz już spokojniej szukamy dalej - z kliniki wrocławskiej mam podpowiedź żeby jeszcze sprawdzić tarczyce zanim zacznę badania bardziej inwazyjne
cdn
Gość

18 grudnia 2013, 16:23

Określenie "serce sportowca" oznacza zmiany patalogiczne w wyglądzie sylwetki serca (przerost) u badanego osobnika,jeśli pies ćwiczył sportowo ,to ok. ,a Twój pies pracował w zaprzęgu,ale jak pies jest kanapowcem, to nie ma co się cieszyć z takiego opisu.
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

19 grudnia 2013, 11:38

tak wiem to wszystko - jestem bardzo wnikliwą osobą i zawsze zadaje 101 pytań (i nigdy nie jestem pewna czy aby nie za mało ) serce Igora jest silnie umięśnione ( co zresztą może być problemem - bo będzie "walczyło" z ewentualnymi lekami ) ale jest on czynnym sportowcem biega minimum 3-4 razy w tygodniu jak zresztą reszta ( łącznie 14 -stu biegaczy )
mam tylko 3 kanapowce ale ich stan nie pozwala na bieganie
Gość

20 grudnia 2013, 00:18

Ksunia ,ja wiem,że Ty wiesz,napisałam,bo inni czytają,by wiedzieli,że taki opis u psa nie sportowego,nie oznacza dobrego wyniku,a sugeruje pewne zmiany.Wydałaś kasę na Echo,ale na pewno Ci się to przyda,gdyby trzeba było robić psiakowi ,jakiś zabieg.Powodzenia,obyś doszła przyczyny. Trzymam kciuki.
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

20 grudnia 2013, 13:13

Dzięki za dobre słowo Ja oczywiście nie żałuję ani jednej wydanej złotówki Śpię spokojniej i nie drżę jak osika jak pieski jadą na trening ......:)
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

20 lutego 2014, 18:51

Kochani wracam do tematu - podobno w Krakvecie robią bronchoskopie ?? Czy to prawda i czy ktoś ma już doświadczenie z tym badaniem w tej lecznicy Niestety reszta badań krwi nic nie wykazała została bronchoskopia a Igor jak kaszlał tak kaszle :(
Gość

21 lutego 2014, 14:58

A może ,by ułatwić sobie diagnostykę,zapisuj w kalendarzu dni/godziny kiedy kaszle.Czy nie jest przypadkiem alergikiem ?
Czy ten kaszel przypomina kichanie wsteczne ? W Krakowie nie warto raczej, Wrocław się kłania. :(
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

21 lutego 2014, 19:04

nie jest alergikiem, kaszle o każdej porze i dni i roku a o Wrocławiu wiem ale .....niestety tam nie mogę jechać z kilku powodów dlatego ucieszyłam się że mogę w Krakowie No tak tylko jak nikt nie poleca :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2014, 12:42

pierwsze zdjęcie boczne i ap serca , badanie ogólne , jeśli są odchyły w jego wymiarach czy pracy to ekg a potem decyzja o echu . Od razu na rtg wyjdzie układ oddechowy.
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

27 lutego 2014, 17:10

jesteśmy już umówieni na bronchoskopie w poniedziałek a badania wszystkie przywiozę - rtg, wymazy, hp (po usunięciu migdałków),echo serca, badania w kierunku tarczycy i resztę badań krwi
Gość

28 lutego 2014, 09:27

Ksunia,daj znać po badaniu. Zastanawiam się jeszcze czy powodem kaszlu u Twojego psa nie są przypadkiem nicienie płucne.podsyłam Ci filmik. I nadal oczywiście trzymam kciuki. :)

http://www.youtube.com/watch?v=UFeA9B9tz28
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

05 marca 2014, 17:02

Kochani nareszcie diagnoza - alergia "wziewna" I powód do radości bo nie jest to stan zagrażający życiu psa Szkoda że tyle to trwało bo już dawno można było zacząć leczenie i Igor by się nie męczył Niestety alergenów nie zlikwidujemy ale lekarstwa zapobiegną kaszlowi Oczywiści teraz ostre leczenie aby "usunąć" stan przewlekły i jego skutki a potem lżejsze leki
Gość

05 marca 2014, 21:02

Tak się cieszę Ksunia, że wiesz o co w tym chodzi,nie z tego,że jest alergikiem.No ale alergia ,lepsza niż kardiomiopatia :), czy inne draństwo.Przeszłaś długą i kosztowną drogę.Będę Ci wdzięczna,jak po prze leczeniu,dasz znać,jakie zalecono postępowanie (leki,karma).Pozdrawiam.
ksunia
Posty:17
Rejestracja:08 grudnia 2007, 19:03
Lokalizacja:WIELICZKA
Kontakt:

06 marca 2014, 12:58

Część mogę ci powiedzieć już. Mamy absolutnie nie zmieniać trybu życia ani jedzenia. Teraz niestety steryd (encorton) a potem powoli na niesterydowe (tak po 3 tyg) Niestety u zwierząt ciężko jest trafić na skuteczny lek niesterydowy odczulający - może dlatego że to nowość bo do niedawna uważano że psy mogą mieć tylko alergie pokarmowe i skórne Więc czeka nas droga "prób i błędów" Tak od ok 2 lat specjaliści wycofują się z tej teorii bo są dowody na to że to nieprawda np mój Igor jest dowodem na to że jednak taka alergia się zdarza :) Dlatego pewnie też jeszcze próby uczuleniowe nie wychodzą i nie ma ich co robić Poza tym to może być wszystko :kurz spaliny wyziewy z kominów pyłki chemia itd No cóż póki co łykamy tabletki a znaczna poprawa ma być po 5-7 dniach Zobaczymy :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości