dysplazja stawów.?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

janusz123
Posty:1
Rejestracja:26 lutego 2014, 15:22

26 lutego 2014, 15:34

Dzień dobry. Mam Owczarka Niemieckiego, która ma 7 lat. Do tej pory wszystko było w porządku lecz od ostatniego czasu pies kuleje. Podejrzewam dysplazję stawów.Chodzi cały czas powoli, głowę ma spuszczoną w dół, pod nosem jakby "miauczy". Nie wiem co zrobić, patrzyłem/ ruszałem jej nóżkę , ale nie chce pozwolić na to. ... ??
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2014, 11:47

trzeba się udać do lekarza na badanie i na 99% zrobić badanie rtg.
ona2013loca

26 marca 2014, 08:41

Witajcie,


moj psiak jest po stabilizacji rzepki w listopadzie. Jednak na pierwszej konsultacji poprzedającej badanie wet. powiedział coś co mnie zaniepokoiło-że wypada jej też biodro w tej samej łapce co rzepka. I zostały zrobione zdjęcia rtg(chciałabym je dołączyć - ale jak?) i podobno na nich dysplazji nie widać. Jednak od operacji u ortopedy, mineło pół roku.Rzepka super- nie wypada, jednak widze ze po intensywnym bieganiu)psu nie brakuje energii) pies tą łapkę wysuwa i zostawiła wyciągniętą odrboine do tyłu jak by miała ona odpocząć po bieganiu. Przychodzą mi na mysl słowa weta o wypadającym biodrze i nieco się martwie WIzyte mamy 4 kwietnia kiedy pojdziemy na szczepienie nie omieszkam zapytac o te objawy jednak teraz chciałąbym poznać wasze zdanie...
loca2013
Posty:1
Rejestracja:26 marca 2014, 08:44

26 marca 2014, 08:50

ja niestety nie potrafie dodać zdjęć rtg. ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 marca 2014, 12:23

można mi wysłać na maila jarek@krakvet.pl z linkiem do posta lub wkleić na bezpłatną przeglądarkę a tutaj linka , w archiwach znajdziecie temat też o wklejaniu zdjęć
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 115 gości