Padaczka poczatki?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

K.Greczyńska

11 stycznia 2014, 20:54

Witam serdecznie dwie doby temu koło 23 mój pies (Shih tzu 1,5 roku 12kg wagi) dostał bardzo sil;nego jak juz teraz wiem ataku padaczki trwał on prawie 2 godziny, dzieki Bogu udało się dostac do lekarza otrzymał Relaset 10mg/2,5ml kroplówke z glukozy, zostały zrobione badania krew i cukier w normie tylko troche podwyzszone wątrobowe. Rano ok 7 atak sie powtórzył był równie silny, pies wyladował po raz kolejny u lekarza został podany ponownie Relased. Do godziny 16 był spokój i znowu atak po godzinie 16-tej kolejna wizyta Relaset i pól tabletki Luminalu 15mg, spokój był do godziny 23 po której w podstepach 30 minutowych nastapiły 3 ataki bardzo krótkie kilko sekundowe. Po godzinie 1:30 w nocy nastapił mocny atak choc już nie tak silny jak poprzednie podalismy Relased, przeszło rano o 7 kolejna dawka Luminatu cała tabletka 15mg. I cały dzien do godziny 20:30 był spokojny zachowywał sie normalnie. Koło 20:30 spał, jeden z domowników głosno krzyknął i pies ostał ataku troszke słabszy niz poprzedni jednak trwał ok 10min. Dodam iz ataki pojawiają sie tylko podaczas snu. Czy dawka luminalu jest odpowiednio dobrana czy musi minąć jakis czas zanim organizm zacznie go tolerowac i ataki zmniejszą częstotliowść? Jakie badania możemy jeszcze wykonać? z góry dziekuje za odpowiedź katarina9020
alinusia13

12 stycznia 2014, 11:13

Witam.
Twój piesek ma bardzo zaawansowaną padaczkę. Dobrze, że występuje tylko we śnie. Luminal aby zaczął działać musi minąć około 3 dni zanim organizm go przystosuje. Tak przynajmniej zadziałało u mojego szczeniaka. U mnie długo trwało zanim została rozpoznana padaczka. Przeszłam przez kilkunastu weterynarzy,każdy dawał inną diagnozę.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o moim psie jakie były objawy zapraszam na stronę z moim postem http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=17274 ...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2014, 10:34

u takiego psa należy wykonać kompletne badania ( morfologia i biochemia narządowa) . Można wykonać rtg głowy ( ale niewiele daje ) najlepiej wyłoby wykonać rezonans głowy. I dopiero podjąć leczenie . Niestety taka intensywna padaczka i w takim wieku nie wróży optymistycznie , ale też nie wpadaj w panikę . Należy przyłożyć się do leczenia i diagnostyki.
K.Greczyńska

16 stycznia 2014, 20:08

witam ponownie z atakami juz spokojniej zwiekszona dawka luminalu pies odżył jednak padło podejrzenie innej choroby Meniera ponieważ ataki wyglądaja całkiem podobnie został dzis włączony lek betaserc, na chwile obecna nie jest źle pare razy dziennie psa wstrząsnie ale sam sobie z tym radzi konsultujemy go jeszcze z jednym lekarzem. Najważniejsze że nie traci i nie tracił swiadomosci podczas ataków. Jakie są objawy tej chorobu bo na chwie obecna wiemy tylko tyle co wyczytalkiśmy w ineternecie, nadmienie iz pies ma częste zapelanie uszu i w tej chwili tez to przechodzimy. dziekuje z góry za odpowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2014, 23:51

nigdy nie spotkałem się z opisem tej choroby u zwierząt jak i nie widziałem jej, Czy pies ma zaburzenia słuchu?
K.Greczyńska

17 stycznia 2014, 08:12

Witam, co do zaburzeń słuchu... czasami trzeba 3 razy powtórzyc zanim zareaguje ale nie jest to jakies specjalnie widoczne. Ciężko mi powoiedziec czy uparty miał tak zawsze ;)
katarina9020
Posty:1
Rejestracja:11 stycznia 2014, 20:23

18 marca 2014, 12:03

Witam ponownie, mieły dwa miesiace od naszych cięzkich chwil piesek ma się berdzo dobrze dawka luminalu od wczoraj zmniejszona do 2 razy 0,5 tabletki 15mg na razie spokoj od ponad 1,5 miesiąca spokój żadnych ataków, jednak obawiam się zmniejszania dawki jak szybko może wystąpić atak jeśli okaże się za mała dawką?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 marca 2014, 22:02

ja zawsze w okresach wiosennych i jesiennych , gdzie dochodzi do dużych skoków pogodowych nie redukuje dawki leków przy padaczce , a redukcje przeprowadzam bardzo powoli i pod dużą uwagą właściciela.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości