Rak płuc u shar peia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

vivitka
Posty:2
Rejestracja:08 kwietnia 2014, 21:31

08 kwietnia 2014, 21:38

Witam.
Wczoraj dowiedziałam się, że moja 11-letnia sunia rasy shar pei ma przerzut raka płuc, lekarza nie wiedzą skąd jest pierwotny rak. Na początku stwierdzili zapalenie oskrzeli, a następnie płuc. Zauważyłam, że u pieska serce biło nie równomiernie i szybko, po mimo leków jakie przyjmowała jej stan się nie poprawiał, bardzo się tym zaniepokoiłam i zabrałam zwierzaka do innej weterynarii. Tam stwierdzili przerzut właśnie raka płuc. Aktualnie piesek przyjmuje leki na lepsze oddychanie oraz pyralginę na zbicie gorączki. Po dzisiejszej wizycie lekarz weterynarii stwierdził, że zostało jej jeszcze miesiąc góra dwa miesiące życia. Ale nie mam zamiaru się poddawać. Zapisałam ją na poniedziałek na wizytę u onkologa, a także chcę wyciąć guza. Pytanie moje brzmi czy uda mi się ją uratować czy to jej ostatnie dni na świecie?
Nie ukrywam, że stała się wielką częścią naszej rodziny i każda pomoc, wiele by znaczyła dla nas wszystkich.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 kwietnia 2014, 21:41

możesz wkleić - wysłać rtg?
vivitka
Posty:2
Rejestracja:08 kwietnia 2014, 21:31

08 kwietnia 2014, 21:43

Badanie RTG klatki piersiowej w projekcji profilowej oraz D-V:



1. Rentgenowskie cechy przerzutów nowotworowych do płuc.
2. W przednich polach płucnych płuca lewego widoczna ogniskowa zmiana o charakterze guza, znacznie zmiejszająca powietrzoność płuca lewego.
3. Ww. zmiana powoduje również następowe prawostronne przemieszczenie cienia sylwetki serca.
4. Dodatkowo cechy poszerzenia cienia środkowego z następowym prawostronnym i dokręgosłupowym przemieszczeniem tchawicy.
5. Całokształt zmian wskazuje na obecność zmian o charakterze rozrostowym.
6. Dodatkowo cechy powiększenia cienia sylwetki serca ze szczególnym uwzględnieniem lewego przedsionka i komory.
7. Poszerzenie rysunku naczyniowego płuc.
8. W miąższ płuc widoczne cechy obecności zmian o charakterze nacieczeń okołooskrzelowych oraz cechy włóknienia miąższu płuc.
9. Kopuły przepondy dobrze widoczne o zachowanej ciągłości.
10. Zmiany zniekształcająco-zwyrodnieniowe połączeń segmentów mostka oraz chrząstko-zrostów żeber.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 kwietnia 2014, 22:30

nie wynik a same zdjęcia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości