dysplazja stawu biodrowego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

myszka31

08 grudnia 2006, 22:21

Moja 3 letnia suczka ma dysplazję stawu biodrowego. Na zabieg jest za późno. Chciałabym ulżyć jej w bólu. Weterynarz przypisał okresowo Meloksam. Czy jest coś innego - lepszego, a może dodatkowo odpowiednia karma? Proszę o pomoc.
Gość

08 grudnia 2006, 23:10

Jest coś takiego jak odnerwienie stawu biodrowego. Nie leczy to dysplazji, ale znosi ból na jakiś czas. Poza trzeba ograniczyć ruch, podawać preparat chroniący chrząstkę stawową, utrzymywać odpowiednią wagę psa.
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

09 grudnia 2006, 17:41

Przglądałam karmy, która będzie lepsza?
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... cts_id=863
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=1169
Jaki środek przeciwbólowy byłby najlepszy?
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

09 grudnia 2006, 17:43

Jaki preparat chroniacy chrząstkę?
Z operacji na razie nie chciałabym korzystać, gdyż suczka niedawno przeszła usunięcie macicy i jajowodów. Starczy na razie tych stresów.
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

09 grudnia 2006, 17:53

Jeśli lek , to proszę o miarę przystępny cenowo, może odpowiednik z ludziej apteki, bo niedługo pójdę z torbamiWrzesień - grudzień 2006 r.: 3500zł-operacja, 200 zł- koszty wizyt, 180 zł - leki, 380 zł - karma.
Ale cóż się nie robi dla naszych pupili? Tylko jak tak dalej pójdzie, to mąż mnie wygoni z domu.
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

09 grudnia 2006, 17:55

Oczywiście operacja 350 zł, a nie 3500 zł -klik.
myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

10 grudnia 2006, 14:36

Już cały internet przekopałam o tej chorobie. Wiem, że w przypadku mojego psa może pomóc tylko zastąpienie stawu sztucznym - z powodu wieku. Za późno na inne zabiegi. A więc mogę jej tylko pomóc odpowiednim żywieniem i leczeniem zapobiegawczym. Łagodzić skutki choroby.
staff-ka
Posty:2
Rejestracja:20 czerwca 2005, 14:36
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

14 grudnia 2006, 12:54

Witam..

ARTHROFLEX .. podawać dożywotnio (skoro jest potwierdzenie dyspalzji) ..

Ów preparat ..na pewno pomoże i złagodzi ..

Przeznaczenia jego :
Przeznaczony jesł głownie dla psów a także dla innych hodowlanych zwierząt mięsożernych.Preperat stosuje się w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej.Jego podawanie zaleca się szczególnie w przypadkach niechęci do ruchu spowodowanych zaburzeniami funkcjonowania stawów na tle zwyrodnienia.Moze byc takze stosowany wspomagajaco w leczeniu innych uszkodzeń stawów lub zaburzeń rozwojowych chrząstki stawowej !!!

Wiecej na opakowaniu :wink:

250 ml. - od 70 - 90 zł. zależne od rejonu kraju jak i cennika wetów ..
500 ml. ok. (chyba) 130-150 ..dokładnie nie pamietam ..gdyz ja zakupuję zawsze mniejszą buteleczke
Starcza na ok.3 miesiecy..albo i dłuzej (zalezne od wielkości psa ,jak i ilosci zwierzat ,którym sie podaje)

Dostepny TYLKO u lekarzy weterynarii ... niestety nie kazdy lekarz sprzeda ..tak ot..niektórzy uważaja,ze Arthroflex ..podaje się tylko :roll: w przypadku leczenia,a nie jako profilaktyka i wspomagająco - także trzeba przy zakupie..upierac sie przy swoim (w razie problemów) ,badz zaglądnąc do innego weta .. :wink:

Pozdrawiam :)
Gość

16 grudnia 2006, 20:58

Witam!
Ja równiez mam dysplastyka, odnerwienie stawu biodrowego lub podcięcie mięśni faktycznie łagodzą objawy bólowe, ale nie wiem czy jest sens przeprowadzenia takiego zabiegu u 3 letniego psa (chodzi mi o skuteczność oczywiście).
Ja podaje Arthroflex, wiem ze bardzo dobrze działa też Chondrocan. Najlepszą formą rehabilitacji jest pływanie, ale na to musicie zaczekać do lata, a tymczasem ogranicz jej ruch, unikaj zabaw typu aportowanie.
pozdrawiam
Gość

18 grudnia 2006, 09:41

W jakiej postaci jest Chondrocan.
Ja daję swojej suczce arthroflex -po zwichnięciu stawu biodrowego, myślę, że może warto zmienić np na chondrosan
Gość

18 grudnia 2006, 20:06

Anonymous pisze:W jakiej postaci jest Chondrocan.
To zalezy na ktory sie zdecydujesz. Jest chondorcan biosol ktory jest w syropie tak jak Arthroflex i "zwykly" ktory jest w proszku. Ponoc ten w syropie jest drozszy i mniej wydajny.
pozdrawiam
Gość

19 stycznia 2008, 21:22

Zdecydowanie polecam Chondrocan (najlepiej w Gelacanem). Tutaj jest kilka dobrych opinii na temat tego produktu - xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Niestety weterynarze wola polecac i sprzedawac inne produkty (lepsze marze). Chondrocan mozna zamowic przez stronke xxxxxxxxxxxxxxxx
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 stycznia 2008, 17:37

przypominam , że linków na naszych stronach nie zamieszczamy, zaiteresowanym stronm proszę wysyłać na priva te linki. Ja osobiście w lecznicy posiadam kilka preparatów z chondroityna, każdemu na biurku kładę je i wyliczam cenę dobowej kuracji i nie kieruje się marżą, bo zresztą jej nie znam i dzieki Bogu nikt o tak prymitywne podejscie do leczenia nie może mnie posądzić.
omur
Posty:4
Rejestracja:14 grudnia 2007, 22:14
Lokalizacja:Poznań

23 stycznia 2008, 20:17

Stosował ktos preparat na stawy CORTAFLEX CANINE lub CORT VET HA w tym drugim jest ponoc w jednej tabletce 10mg kwasu hialuronowego !!!
omur
Posty:4
Rejestracja:14 grudnia 2007, 22:14
Lokalizacja:Poznań

23 stycznia 2008, 20:26

A może pan doktor wypowie sie na temat tych środków czy sa rzeczywiście takie rewelacyjne i sa alternatywa dla zastrzyków dostawowych z kwasu hialuronowego ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości