Zespół końskiego ogona

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kaczuha8
Posty:2
Rejestracja:01 czerwca 2014, 13:47

01 czerwca 2014, 14:00

Witam,
Mój 13-letni owczarek niemiecki ma zdiagnozowany zespół końskiego ogona. Nie miał wykonanych żadnych badań, jednak kuli ogon pod siebie, nie staje na tylne łapy, weterynarz stwierdził, że to jednoznaczne objawy i że teraz jedynie operacja mogłaby pomóc, ale i tak jest ryzykowna, więc zasugerował uśpienie. Pies dostał zastrzyk z wit. B12 i jeszcze jakiś, chyba przeciwbólowy. Czy można mu jakoś jeszcze pomóc, choćby, żeby się nie pogarszało, czy to już koniec? Pies ma dużo energii, je, wyprowadzamy go na spacer przy pomocy specjalnych szelek, załatwia się normalnie, nie ma problemu z trzymaniem moczu i kału. Dziś na spacerze zauważyłam, że pies, trzymany przeze mnie na szelkach, poruszał tylnymi łapami jakby chodził. Czy ktoś ma psa z tym zespołem?
Pozdrawiam.
Gość

01 czerwca 2014, 20:02

Uśpić zdążysz zawsze,ale zastanów się.Twój pies w ogóle nie został zdiagnozowany.Wiele chorób daje podobne objawy.Wszystko zależy od Waszego stosunku do psa.Ludzie maja psy na wózkach,z protezami,a nawet takie ,po amputacji tylnych łap.Ja zaczęłabym od diagnostyki,czyli wizyty u psiego ortopedy. Można zrobić R.M., lub tomografie.Potwierdzić ,lub wykluczyć.Na decyzje o uśpieniu przyjdzie czas.Myślę,że nie ma sensu ,na razie dyskusja o zespole końskiego ogona ,jak nie wiadomo,na co choruje psiak.Może to choroba od kleszczowa,lub spondyloza ?
luckaaa

01 czerwca 2014, 20:10

Niestety ale raczej mu już nie pomożesz, jedynie przedłużysz jego cierpienie.Dopóki toleruje środki przeciwbólowe nie będzie cierpiał,jednakże niedługo nie będzie już sygnalizował potrzeb fizjologicznych...nie będzie nad tym panował a środki przeciwbólowe wykończą mu narządy.
Gość

01 czerwca 2014, 21:26

Luckaaa, a Ty to kto jasnowidz,czy wróżbita ? Na jakiej podstawie,wysnułaś takie wnioski ? Dobijają mnie takie osoby,co wszystko wiedza ,bez zdiagnozowania.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 czerwca 2014, 21:36

luckaaa najgorsza porada jaką można napisać i to jeszcze nieprawdziwa. Zespół cauda equina prowadzi do porażenia czyli całkowitego braku odczuwania bólu czyli zwierzę go nie odczuwa , więc o jakim bólu piszesz? Zawsze trzeba walczyć i to do końca. kaczuha 8 wykonaj rtg boczne kręgosłupa i pierwszą wstępną diagnozę można postawić. Leki należy oczywiście podać jakie- należy podjąć decyzje po badaniu ogólnym i rtg.
agatakami
Posty:49
Rejestracja:11 stycznia 2009, 12:28
Lokalizacja:Bydgoszcz

02 czerwca 2014, 12:22

Mogę dać wskazówki jak zrobić samemu wózek inwalidzki dla psa. Mój z zespołem końskiego ogona poruszał się na takim :)
kaczuha8
Posty:2
Rejestracja:01 czerwca 2014, 13:47

02 czerwca 2014, 20:09

Dziękuję serdecznie za wszystkie wskazówki. agatakami bardzo chętnie skorzystam z informacji odnośnie wózka ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości