przezroczysta wydzielina ze sromu suki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kma5500

10 sierpnia 2014, 19:39

Witam! Bardzo proszę o jakąś poradę bo nie wiem już co mam robić . Wszystko się zaczęło ok. 2 tygodnie temu kiedy to moja 9 letnia sunia zaczęła pić dużą ilośc wody , wyskoczyły jakieś czerwone plamki na brzuchu przez które się bardzo drapała no i lizała nadmiernie części intymne. Byłem z nią u weta pobrał jej krew , zrobił usg ale wszystko było w porządku a na czerwone plamki przepisał mi encorton. Po tygodniu wszystkie plamki zniknęły ale nadal pije sporo wody , ciągle się liże po sromie no i zauważyłem przed chwilą jakąś przezroczystą wydzielinę która jej chyba wypływa ? Ktoś miał taki przypadek? Co mam robić? nie wiem czy to cieczka , generalnie psy łażą za nią ale nigdy nie wypływała jej jakaś przezroczysta ciecz. Do tego oddycha płytko i męczy się bardziej. Może ktoś pomóc?
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

11 sierpnia 2014, 15:58

Jeśli suka nie jest wysterylizowana (a zrozumiałam ,że nie jest ) diagnozowałabym ją w kierunku ropomaciczy .Potrzebujesz dobrego lek.wet z dobrym sprzętem do USG .Należałoby też powtórzyć morfologię z rozmazem .Myślę ,ze stan Twojej suni jest pilny.
kma550
Posty:1
Rejestracja:10 sierpnia 2014, 19:30

11 sierpnia 2014, 17:28

Byłem z nią godzinę temu , zrobiliśmy ponownie usg no i nic... Koleś powiedział że wszystko wygląda w jak najlepszym porządku. Spytałem się go o ropomacicze to powiedział że by to wychwycił gdyby tam coś "było". Powiedział jednak że ta ropomacicza może się dopiero rozwijać i stąd jej nie widać. Zrobiliśmy jej płukanie pochwy czy jak to się tam nazywa , bo powiedział też że skoro usg nic nie chwyta 3x z rzędu to może coś z wewnątrz być , no i git majonez . Od kąd wróciłem z nią to w ogole się tam nie lizała a ni nic , wydaje sie w porządku :D W srodę jeszcze pójdę zrobić ponownie płukanie. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać
Gość

11 sierpnia 2014, 17:33

Czy byłeś u tego samego weta co pierwszy raz ? Dla pewności dobrze jest sprawdzić co się dzieje u innego weta .
kma55011

08 września 2014, 17:16

Znowu mam problem z psem i nie wiaodmo co jej jest .. czerwone plamy na brzuchu które ją swędzą , brak apetytu , jakoś ciężko kupe robi , tak jak by nie mogla.. bylem z nia w piatek u weta ale nic nie wykminił , dał jej tylko jakies 2 szczepionki i wziałem od niego tabletki na odrobaczenie bo myslalem ze moze robaki tam gdzieś ma.. 4 dni z rzędu tabletki dostawała i nic .. juz nie wiem co mam robić , dzisiaj nic nie zjadła i pianą żółtą zwymiotowała co mnie zaniepokoiło
Gość

08 września 2014, 17:19

Jakie badania wykonał weterynarz?
kma55011

08 września 2014, 17:22

Zrobił USG, zbadał jej odbyt palcem, dał 2 szczepionki i to tyle, to było w tamtym tygodniu w piątek... dziwne co moze byc nie tak?
Gość

08 września 2014, 21:38

Należałoby zrobić morfologię , biochemię i badanie moczu - a najlepiej zmienić weterynarza.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 września 2014, 00:22

wracamy do początku: jaką postawił lekarz diagnoze i na podstawie czego? Ręce opadają jak czytam takie posty . Tłukę zawsze : 1. DIAGNOZA 2. leczenie 3. profilaktyka. na 1235 pozycji WRÓŻBIARSTWO.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

28 lipca 2022, 20:24

Witaj.
W takich sytuacjach najlepiej w miarę możliwości szybko i regularnie kontaktować się z weterynarzem. Tylko w ten sposób zapewnisz swojemu czworonogowi odpowiednie wsparcie i opiekę.
Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój u zwierzęcia. Aby mu ulżyć w tych niecodziennych chwilach, zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości