Biegunka u goldena :(

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Bourbon
Posty:7
Rejestracja:24 marca 2006, 09:52
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

25 grudnia 2006, 15:04

Mam 1,5 rocznego goldenka Bourbona. Od wczoraj wieczorem u Bourbona wystapila biegunka, co ok. godzine trzeba z nim wyjsc zeby nie zalatwil sie w domu co zdarzylo mu sie wczoraj w nocy. Wczoraj pojechalem na wigilie do rodziny i zabralem ze soba nieszczesnika. Pies byl na ogrodzie, gdzie ktos z rodziny polozyl patelnie z zimnym olejem na ktorym smazyli ryby. Bourbon zjadl olej z 2 patelni i od wczoraj gdy wrocilismy do domu ma biegunke, co ok. 1 godzine wychodze z nim zeby nie zalatwil sie w domu. Pies do tej chory nie byl powaznie chory, odrobaczany byl jakies 1,5 miesiaca temu. Jak moge mu pomoc ? Co moge mu podac ? Czy jest to grozne ?

Probowalem wyszukac podobne posty na forum i z tego co wyczytalem dobrze bylo by mu podac Lakcid lub węgiel. Niestety nie mam zadnej z tych rzeczy a wszystkie sklepy sa dzisiaj zamkniete, ktos wspomnial o Smekcie i to zamierzam podac mu na noc. Co robic ? :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 grudnia 2006, 16:50

na szczęście nie są Ci do tego potrzebne sklepy tylko apteka, a taka w każdym mieście dyżurna jest. Kup lakcid 2 x 1 ampułka jeśli nie ustapi w ciągu 2 dni lub będzie się pogarszać do lekarza.
Bourbon
Posty:7
Rejestracja:24 marca 2006, 09:52
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

25 grudnia 2006, 17:28

W takim razie ciesze sie i zaraz pojade to kupic. Co zrobilem do tej pory od rana to odstawilem mu jedzenie(planowalem do jutra i wtedy zobaczyc czy cos sie zmieni) , i ugotowalem marchewke (zrobilem taka papcie) + spalony chleb, co Bourbon bardzo chetnie zjadl. Od podania marchewki z chlebem jest poprawa w postaci tego ze biegunka troche ustala (tzn. podczas ostatnich 2 spacerow zrobil bardzo malo) i na moje oko kupa jest coraz gęstsza.

Jeszcze chcialem zapytac czy nazwa angielska tez jest lakcid ? Pytam bo z Bourbonem mieszkamy w Londynie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 grudnia 2006, 12:34

nie to jest nazwa Polska wzięta z łaciny .
Bourbon
Posty:7
Rejestracja:24 marca 2006, 09:52
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

26 grudnia 2006, 14:01

Wczoraj podalem mu Smecte, niestety nie chcial jej wypic, wiecc musialem mu wlewac do buzi, calej sie nie udalo , ale wypil 3/4. Mozna powiedziec ze Biegunka po Smekcie ustala, ale pies wciaz nie chce pic wody. Jest szczesliwszy i ma dzisiaj ochote do zabawy. Wczoraj odstawilem mu jedzenie i czy dzisiaj powinienem mu juz dawac ?? Jezeli uda zdobyc mi sie dzisiaj lakcid czy wciaz powinienem mu podac??
Nie wie Pan moze jaka jest nazwa angielska ? Oczywiscie wiem ze bedzie to inny lek i innego producenta, ale czy nie zna Pan moze jakiegos odpowiednika angielskiego ? I czy jest sens wciaz to podac gdy pies czuje sie juz lepiej ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 grudnia 2006, 21:07

Nie znam angielskiej nazwy, składnikiem jest preparatu jest Laktobacillus to angielski farmaceuta powienien wiedzieć o co chodzi choć i tak temu psu już chyba tego nie potrzeba.
Bourbon
Posty:7
Rejestracja:24 marca 2006, 09:52
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

26 grudnia 2006, 21:37

Pies czuje sie juz dobrze, wrocil mu apetyt i pije wode, biegunka ustala. Chcialem bardzo podziekowac za pomoc i poswiecony czas.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 132 gości