moczenie się psa podczas snu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kasia8589
Posty:4
Rejestracja:27 października 2014, 18:55

27 października 2014, 19:06

Witam, jestem właścicielką pudelka średniego 3 letniego. Od kilku tygodni ma problem z utrzymaniem moczu podczas snu. Nie popuszcza go dużo ale jednak, ma zazwyczaj mokre podbrzusze. Pies wychodzi 5-6 razy dziennie, ostatnie wyjście o 22 a karmienie o 18-19. Nie popuszcza codziennie ale tylko podczas snu w dzień albo w nocy. Zauważyłam, że towarzyszy temu stwardnienie i wysunięcie się członka, prącia. Pies nie był kastrowany. Nie zauważyłam problemów w załatwianiu się na spacerze. Pies przeszedł babeszjozę w kwietniu, martwię się, że może to być problem z nerkami. Oczywiście pójdę z nim do weterynarza ale chciałabym wiedzieć co o tym mam myśleć zanim pójdę na wizytę. Pozdrawiam
Gość

28 października 2014, 08:41

A to na pewno mocz? Bo mnie to wygląda na stan mocnego podniecenia...
Kasia8589
Posty:4
Rejestracja:27 października 2014, 18:55

28 października 2014, 10:42

Wydaje mi się, że to mocz bo podbrzusze jest dość mokre ale pewności nie mam. Może to być podniecenie bo członek jest na zewnątrz ale jak temu zaradzić?
Gość

28 października 2014, 10:45

Wykastrować lub w ciągu dnia inaczej rozładowac napięcie, dużo zabawy, dużo spacerów - wymęczyć psa. Można tez podac hormony, które działają ok 3 miesięcy.
gość 1

28 października 2014, 10:51

Gościu - które hormony są bezpieczne dla psa i działają przez 3 miesiące? Że tak lekka ręka polecasz a wręcz zalecasz autorytatywnym tonem?

Czy pies miał robione badania? np mocz? czy wykluczono schorzenia układu moczowego?

Dodatkowo - wzwód w czasie snu jest u psa czyms zupełnie normalnym. Nawet u psa kastrowanego, a ilość ejakulatu wydobywającego się wtedy NIE moczy podbrzusza!
Kasia8589
Posty:4
Rejestracja:27 października 2014, 18:55

28 października 2014, 11:14

Pies będzie miał przeprowadzone badania w poniedziałek. Nie moczy się codziennie, czasem raz w ciągu kilku dni a czasem dwa razy w ciągu jednego dnia. Nie pije więcej niż zazwyczaj a ruchu ma dużo chociaż ciężko go zmęczyć :-) Z tą kastracją to obawiam się zmiany w zachowaniu psa. Nie jest on ani agresywny ani głośny więc nie chciałabym żeby kastracja odbiła się na jego charakterze.
Gość

28 października 2014, 11:31

Matko i córko, ktoś pyta to odpowiadam jakie są możliwości. Gdzie napisałam, że kobieta ma iść dzisiaj i podawac hormony psu? Chyba to jest logiczne, że ludzie robią badania swoim psom...
Gość

28 października 2014, 11:33

Jeszcze jedno - mój miał mokry brzuch i miał podane hormony. I jest wszystko w porządku. Ale Ty gościu1 jak zwykle wiesz wszystko najlepiej... i to nie jest autorytatywny ton...

I nie, nie zalecam czegoś bo tak miał mój pies... piszę o MOŻLIWOŚCIACH.
gość 1

28 października 2014, 11:40

gość - ty nawet nie wiesz co było/jest twojemu psu i jak był/jest leczony...
Ale ja - wszechwiedzący gośc ci to powiem - twój pies miał zwykłe nietrzymanie moczu... najczęściej dotyczy ono psów kastrowanych (wiesz chociaz czy był jajeczny czy kastrowany?)
To co było twojemu psu nie miało nic wspólnego z wzwodem oraz objawami opisywanymi w tym przypadku.
tak wiec drogi gościu - ja wszechwiedzacy gość ci powiadam - twoje rady tutaj nie mają zastosowania, choćby dlatego, że sam sie nie oroentujesz co jest z twoim własnym psem
Gość

28 października 2014, 12:11

Dobre, dobre, jak myślisz, że mnie wyprowadzisz z równowagi to się grubo mylisz :)
Mam akurat gdzieś to co Ty piszesz i od teraz dla mnie to co napiszesz nie istnieje :)

Kto mądry i czyta ze zrozumieniem wie to co ma wiedzieć :)

Kasia8589 - fajnie, że zrobisz badania psu, wtedy będzie wszystko wiadomo. badania to podstawa, konsultacja z wetem i podjęcie wspólnych działań, ale wymiana doświadczen i wiadomości między forumowiczami też jest ważna. Szkoda, że niektórzy mają monopol na udzielanie porad :)

Jak będziesz po wizycie u weta to napisz co i jak :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 października 2014, 22:38

dokładnie zacznij od analizy ogólnej moczu i badań krwi minimum morfologia mocznik i kreatyniana + cukier. A jak bedziesz miała wyniki przepisz je. Nie ma co gdybać . Podejdź do tego spokojnie i z dużą logiką.
Kasia8589
Posty:4
Rejestracja:27 października 2014, 18:55

16 listopada 2014, 16:11

Witam, piesek jest już po badaniach- usg brzucha, wszystko ok, nerki ok, prostata ok. Krew też w normie ale w badaniu moczu wyszło, że to było zapalenie pęcherza. Pies jest już po leczeniu i problem zniknął. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

06 lipca 2022, 15:16

Cześć
Musisz pamiętać, aby z każdym niepokojącym objawem nie powinieneś zwlekać, dlatego w takich sytuacjach koniecznie udaj się do weterynarza. Dobrze jest, aby lekarz zobaczył to możliwie jak najszybciej.
Jednak musisz jednak wiedzieć, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 7 gości